0

ديدار آنگلا مركل و باراك اوباما و تعميق اختلافات دو كشور

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

ديدار آنگلا مركل و باراك اوباما و تعميق اختلافات دو كشور
سه شنبه 16 فروردین 1390  12:16 PM

به گزارش ايرنا به نقل از دفتر صدراعظمي آلمان، ديدار 'آنگلا مركل' و 'باراك اوباما' روز 17خرداد ماه انجام مي شود و طي آن موضوعات ايران، افغانستان، خاورميانه و اقتصاد جهاني مورد بحث و بررسي طرفين قرار مي گيرد.
بنابراين گزارش، مركل در اين سفر مدال آزادي رياست جمهوري آمريكا را نيز دريافت مي كند.
رييس جمهوري آمريكا در اين سفر ضيافت شامي نيز براي مركل برگزار مي كند كه اين اقدام براي آخرين بار در سال 1992 براي 'وايتسكر' رييس جمهور وقت آلمان توسط 'جورج بوش' پدر انجام شده بود.
اين سفر مركل و استقبال به ظاهر گرم اوباما از وي در حالي صورت مي گيرد كه رابطه دو كشور دچار تنش ها و اختلاقات عميقي شده است.
ليبي از جمله جديدترين مورد اختلاف نظر دو كشور است كه نماينده آلمان با راي ممتنع خود در راي گيري شوراي امنيت به طرح ارايه شده از سوي پيمان غرب براي ايجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز اين كشور، آن را نشان داد.
برلين در تهاجم نظامي غرب به ليبي نيز شركت نكرده است.
از سوي ديگر رسانه هاي آلمان خبر از گسترش نوعي گرايش در بين مقامات سياست خارجي اين كشور براي ايفاي نقشي مستقل تر از سوي برلين در صحنه سياست خارجي مي دهند. نگرشي كه به گفته برخي تحليلگران در داخل وزارت خارجه آلمان نيز طرفداران زيادي دارد و آنان معتقدند كه برلين بايد از دنباله روي كشورهاي قدرتمند غرب خودداري كند.
شايد به دليل همين اختلافات است كه رييس جمهوري آمريكا در سفر آتي خود به اروپا، برلين را به عنوان يكي از مقاصد خود انتخاب نكرده است.
آلمان و آمريكا از اعضاي گروه 1+5 در مذاكرات هسته اي با جمهوري اسلامي ايران هستند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها