0

موسسات غیر انتفاعی وام شهریه دریافت نکرده‌اند

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

موسسات غیر انتفاعی وام شهریه دریافت نکرده‌اند
جمعه 27 اسفند 1389  9:23 PM

محمد حسن طیرانی نایب رییس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی غیردولتی در گفت‌و گو با خبرنگار سرویس دانشگاه برنا با اشاره به مشکلات موسسات غیر انتفاعی گفت: طی پنج سال گذشته شهریه موسسات غیر انتفاعی افزایش نیافته و این مساله مشکلاتی را به‌وجود آورده است.

وی ادامه داد: با توجه به این مساله که این موسسات از حداقل شهریه برخوردار هستند برای تهیه ساختمان آموزشی،استخدام استاد، خرید تجهیزات آزمایشگاهی با مشکل مواجهند و برای اینکه سرپا بایستند باید با وام موسسات را نگه دارند.

نایب رییس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی غیردولتی با بیان اینکه اگر مسوولان خواستار افزایش کیفیت این موسسات هستند باید بودجه‌ای برای آن تعیین کنند، تصریح کرد: اگر بودجه ای هم اختصاص نمی‌دهند اجازه دهند مطابق خدمات ارایه شده شهریه دانشجویان افزایش یابد، البته نمی گوییم که شهریه طوری افزایش یابد که خانواده‌ها قادر به پرداخت آن نباشند، افزایش کیفیت نیازمند افزایش بودجه است.

وی درباره ادغام موسسات غیرانتفاعی بی کیفیت،گفت: ادغام موسسات غیر انتفاعی کاری نشدنی است چون آنها هرکدام هیات امنا و هیات موسس جدا دارند، مگر اینکه موسسه‌ای منحل شود ودولت دانشجویانش را به دیگر موسسات منتقل کند در غیر این صورت فکر نمی کنم موسسات با این مساله موافق باشند .

طیرانی افزود: اگر قرار بود موسسات با یکدیگر ادغام شوند، چرا وزارت علوم مجوز ایجاد موسسات غیر انتفاعی را در سطح وسیع صادر کرد آیا بهتر نبود مجوزهای کمتری صادر شود تا مشکلی پیش نیاید .

وی با اشاره به این مساله که موسسات غیر انتفاعی بودجه ورزشی و فرهنگی ندارند تصریح کرد: مسولان می توانند از طریق وام شهریه به دانشجویان کمک کنند این درحالی است که هنوز با وجود اینکه ما در آخرین ماه سال 89 قرارداریم هنوز وام شهریه پرداخت نشده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها