0

آناليز دقيق آموكسي‌سيلين با نانولوله كربني

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

آناليز دقيق آموكسي‌سيلين با نانولوله كربني
شنبه 10 بهمن 1388  4:47 PM

  محققان دانشگاه صنعتي اصفهان، با كمك نانولوله‌هاي كربني توانستند آناليز داروي آموكسي‌سيلين را تا 100 برابر افزايش دهند.

بهزاد رضايي گفت: استفاده از نانوذراتي مانند نانولوله‌هاي كربني، نانوذرات فلزي امكان آناليز مقادير بسيار كمتري از آناليت موجود در نمونه‌ها را فراهم مي‌آورد و موجب ارتقاي قابل ملاحظه كارايي سنسورهاي الكتروشيميايي مي‌شود.
وي افزود: با همكاري سجاد دميري در دانشگاه صنعتي اصفهان، توانستيم با روش‌هاي ولتامتري سيكلي و به كمك نانولوله‌هاي كربني، امكان آناليز و شناسايي مقادير بسيار كمتري از داروي آموكسي‌سيلين را با حد تشخيص تقريبي 2/0 ميكرومولار، فراهم كنيم كه نسبت به موارد مشابه، حساسيت روش تا 100 برابر ارتقا يافته است. در بخش ديگري از تحقيقمان، رفتار واكنش‌هاي اكسايشي داروي آموكسي‌سيلين را با روش اسپكتروسكوپي امپدانس الكتروشيميايي و موارد ديگر تعيين كرديم كه اين امر در تحليل رفتار داروها بسيار مفيد است.
رضايي به كمك همكارش، با آماده‌سازي اوليه و عامل‌دار كردن نمونه‌هاي نانولوله‌هاي كربني چند ديواره و تهيه الكترود اصلاح شده كربن شيشه‌اي (GCE) با نانولوله‌ها، به بررسي دقيق رفتار الكتروشيميايي داروي مورد مطالعه روي سنسور تهيه شده پرداخته و امكان آناليز دارو را روي سنسور، ارزيابي كرده است. در ادامه پارامترهاي تجزيه‌اي موثر را براي اندازه‌گيري مورد نظر تعيين كرده و همچنين به شناسايي مواد مزاحم و مشكلات موجود در آناليز دارو با توجه به بافت نمونه‌هاي حقيقي (دارويي و كلينيكي) پرداخته و در نهايت، قابليت روش را با آناليز نمونه‌هاي حقيقي ارتقا داده است و روش تجزيه‌اي مناسبي را در اين مورد ارائه كرده است.
جزئيات اين پژوهش، در مجله Electroanalysis (جلد 21، صفحات 1577 – 1586، سال 2009) منتشر شده است.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : [email protected]

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها