0

نانو خودرو مسابقه !

 
shahdan
shahdan
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 1485
محل سکونت : تهران

نانو خودرو مسابقه !
دوشنبه 28 دی 1388  9:14 AM

 
 
   ابداع نانو خودرو مسابقه
 
ابعاد این نانو خودرو تنها یک پنجاه هزارم موی انسان بوده، به خودروهای مسابقه شباهت دارد و نسبت به نانو خودروهایی قبلی از کارایی بیشتری برخوردار است .
دانشمندان در دانشگاه تگزاس نانوخودرویی ابداع کرده اند که می تواند مسیر توسعه نسل جدیدی از ماشینهای مولکولی را هموار سازد .
ابعاد این نانو خودرو تنها یک پنجاه هزارم موی انسان بوده، به خودروهای مسابقه شباهت دارد و نسبت به نانو خودروهایی که در گذشته ساخته شده بودند از کارایی بیشتری برخوردار است .


به گفته دانشمندان توانایی کنترل این مولکولهای کوچک برای ساختن خودروهای مولکولی پیشرفته تر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و می توان در آینده از برخی از این خودروها در تولید مدارهای رایانه ای و دیگر مدارهای الکترونیکی استفاده کرد .


خودروهایی که در گذشته در قطع مولکولی ساخته شده بودند از ساختار مناسب و قابل قبولی برخوردار بودند اما توانایی کنترل در آنها بسیار محدود بود اما خودروی جدید توانسته است برخی از مشکلات خودروهای قدیمی را از بین ببرد . بخش جلویی این خودرو از محور کوچکتری ساخته شده است و چرخها از مواد ویژه ای که چرخش را تسهیل می کنند، به وجود آمده اند .


این ویژگی ها باعث شده است نانو خودروی جدید به خودرو مسابقه ای پر قدرت و با توانایی کنترل بالا تبدیل شود که در آینده مسیر ساخته شدن خودروهای مولکولی بهتر و پیشرفته تر را هموار خواهد ساخت .

سلامت باشید
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها