0

كمبود معلم درتهران خودنمايي نمي‌كند

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

كمبود معلم درتهران خودنمايي نمي‌كند
چهارشنبه 18 اسفند 1389  7:05 AM

حاجي‌ بابايي:  
كمبود معلم درتهران خودنمايي نمي‌كند  
وزير آموزش و پرورش خبر داد: در صورت تصويب دولت، تعطيلات نوروزي دانش‌آموزان زودتر و از 27 اسفندماه آغاز مي‌شود.
به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حميدرضاحاجي‌بابايي در حاشيه پنجمين همايش «مدرسه ايراني و معماري ايراني» با حضور در جمع خبرنگاران، افزود: در صورت اعلام تعطيلي مابين تعطيلات از سوي دولت، دانش‌آموزان زودتر تعطيلات نوروز را آغاز مي‌كنند.
وي تصريح كرد: معمولا خود مديران در روزهاي پاياني هر سال تصميماتي دارند، اما نمي‌تواتم خبري را در مورد تعطيلي مدارس در زوهاي ياد شده به طور رسمي اعلام كنم، مگر آن كه دولت بخواهد تعطيلات مابين تعطيلي را تصويب كند.
وزير آموزش و پرورش تاكيد كرد: با توجه به اين كه شنبه (28 اسفند ماه) بين تعطيلات جمعه و يكشنبه آخر سال قرار گرفته است، چنانچه دولت تصويب كند، مدارس تصميمات لازم در مورد تعطيلي اين روز را اعلام مي‌كنند.
وي خاطر نشان كرد: خودم هم تا به حال 28 اسفند ماه به مدرسه نرفته‌ام.
تاكيد آموزش و پرورش براي استفاده از نمادهايي از تمدن فرهنگ ايراني ـ اسلامي در معماري مدارس
حاجي‌بابايي همچنين درباره مدارس جديد‌الاحداث و ميزان مطابقت اين فضاهاي آموزشي با معماري ايراني نيز افزود: در جامعه ما متاسفانه در طول دهه‌هاي اخير در ساخت و سازها، شهرسازي و به تبع آن مدرسه سازي كمتر آثاري از معماري ايراني ـ اسلامي در اين بناها لحاظ شده است.
وزير آموزش و پرورش يادآور شد: آموزش و پرورش با توجه به اهميت و جايگاه معماري ايراني در فضاهاي آموزشي خود با همكاري سازمان نوسازي گام‌هايي را در اين زمينه برداشته است.
وي عنوان كرد: با همكاري بين دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش، در افتتاحيه مدارس شاهد تغيير رويكردهاي ساخت و ساز و معماري فضاهاي آموزشي هستيم و اين تحولات در حال شكل گيري است، اما اين تغييرات هنوز آن طور كه شايسته است، قابل قبول نيست، لذا بايد سرعت اين مسير را افزايش دهيم.
حاجي‌بابايي بيان كرد: با همكاري سازمان نوسازي مدارس كشور به استفاده از تمام امكانات براي احداث مدارس جديد تاكيد شده تا مدارسي كه ساخته مي‌شود، نمادي از تمدن فرهنگ ايراني ـ اسلامي باشد.
وي ادامه داد: در طول 30 سال گذشته، حدود 80 هزار مدرسه در كشور احداث شد كه از اين تعداد، حدود 15 هزار مدرسه طي پنج سال اخير ساخته شده و در ساخت و ساز اين مدارس رگه‌هايي از معماري ايراني ـ اسلامي نيز ديده مي‌شود، اما اين كه همه اين مدارس جديد التاسيس تغيير پيدا ‌كرده‌اند، اين گونه نيست، لذا بايد براي تاثيرگذاري بيشتر معماري ايراني در مدارس، سرعت كار را افزايش دهيم.
دستور رييس جمهور براي تشكيل هياتي به منظور بررسي مشكلات و استخدام دانشجويان مراكز تربيت معلم
اين گونه نيست كه حقوق معلمان تازه استخدام بيش از معلمان سال‌هاي گذشته باشد
به گزارش ايسنا، وزير آموزش و پرورش با اشاره به دانشگاه‌هاي مراكز تربيت معلم و استخدام دانشجويان اين مراكز، عنوان كرد: بحث استخدام اين دانشجويان در دست پيگيري است و نامه‌اي به رياست جمهوري ارائه كرده‌ايم كه وي نيز دستور داده و هياتي تشكيل شده و كار اين دانشجويان در دست بررسي است تا بتوانيم مطابق با قانون مشكلات آن‌ها را حل كنيم.
وي در پاسخ به اينكه گفته مي‌شود، حقوق معلمان جديد الاستخدام بيشتر از معلمان سنوات گذشته است؟ يادآور شد: اين گونه نيست، برخي ممكن است مدير باشند و حق مديريت دريافت كنند و يا در روستا باشند و حق محروميت دريافت كنند؛ اين مسايل باعث تغييرات در ميزان حقوق مي‌شود، لذا اين گونه نيست كه حقوق معلمان تازه استخدام، بيش از معلمان سال‌هاي گذشته باشد.
لفظ «پيك شادي، شادي آور نيست» را به كار نبرده‌ام
حاجي‌بابايي با تكذيب خبري به نقل از وي كه روز گذشته در خروجي يكي از سايت‌ها مبني بر اين كه «پيك شادي، شادي آور نيست» قرار گرفت، توضيح داد: در طول 15 ماه گذشته كه در وزارتخانه بودم، اين لفظ را به كار نبرده‌ام، از كجا اين خبر خلق شده! خدا شاهد است كه نمي‌دانم.
به گزارش ايسنا، وزير آموزش و پرورش با اشاره به جايگاه آموزش و پرورش در نقشه جامع علمي كشور، اضافه كرد: آموزش و پرورش در اين نقشه جايگاه بسيار بالايي دارد و راضي كننده است.
وي ادامه داد: در راهبرد شماره شش اين نقشه جامع علمي 54 راهكار را نام برده شده كه 28 مورد آن مربوط به آموزش و پرورش است و آنچه كه از اين پس در نقشه جامع علمي كشور سياست‌هاي كلي نظام و سند ملي آموزش و پرورش ديده مي‌شود، در راستاي يكديگر قرار گرفته‌اند.
كمبود معلم در تهران خودنمايي نمي‌كند
پيگيري ساماندهي نيروهاي انساني در كشور
حاجي‌بابايي درباره به كارگيري «سرباز معلم‌ها» از سال آينده نيز بيان كرد: از هشت هزار و 500 نفر دانشجوي مركز تربيت معلم، حدود سه هزار نفر آن را مردان تشكيل مي‌دهند كه براي استخدام تدريجي اين نيروها بايد ابتدا هماهنگي‌هاي لازم با نيروي انتظامي صورت بگيرد تا مسئله سربازي آن‌ها حل شود، اما استخدام براي دانشجويان زن اين مراكز به راحتي فراهم مي‌شود و به دنبال كارهاي استخدامي آن‌ها هستيم، چرا كه در رشته‌هاي آن‌ها به شدت به نيرو نياز داريم.
وي با بيان اين كه در تهران كمبود معلم خودنمايي نمي‌كند، اظهار كرد: ساماندهي نيروهاي انساني در كشور در حال پيگيري است و آسيب شناسي‌هايي همچون عدم وجود نشاط و شادابي در حال انجام است.
آموزش و پرورش مي‌تواند از اول مهر «تعطيلي روزهاي پنجشنبه مدارس ابتدايي» را اجرايي كند
85 تا 90 درصد مدارس كشور مشكلي با تعطيلي روز پنجشنبه ندارند
به گزارش ايسنا، وزير آموزش و پرورش در پاسخ به ايسنا، درباره زمان دقيق اجراي طرح «تعطيلي روزهاي پنجشنبه مدارس ابتدايي»، خاطر نشان كرد: آن چه كه آموزش و پرورش مصوب كرده، مي‌تواند از اول مهر اين طرح را اجرايي كند و نظر سنجي آن هم از مردم درباره تعطيلي پنجشنبه مدارس ابتدايي صورت گرفته است.
وي ادامه داد: مطالعات و بررسي كارشناسان توسط هيات علمي دانشگاه صورت گرفته است، لذا تصميمي كه اتخاذ مي‌شود، براي 100 درصد جامعه قابل اجرا نيست.
حاجي‌بابايي اضافه كرد: حدود 10 تا 15 درصد مدارس كشور دو نوبته هستند، لذا 85 تا 90 درصد مدارس كشور مشكلي با تعطيلي روز پنجشنبه ندارند و اجراي آزمايشي اين طرح در مدارس ابتدايي روستاها از ابتداي مهر ماه امسال انجام شده و چنان چه ابهامي هم وجود داشته باشد، برطرف شده است.
وي يادآور شد: اگر به يك جمع بندي زيبايي از اين طرح برسيم، از جهات گوناگون مي‌تواند براي معلم جامعه و دانش‌آموز تاثير گذار باشد، ضمن اين كه از استقبال عمومي و كارشناسي نيز برخوردار است و مي‌تواند در ارتقاي جايگاه ابتدايي تاثيرگذار باشد.
وزير آموزش و پرورش در پايان خاطر نشان كرد: زمان اجراي اين طرح بستگي به خود آموزش و پرورش دارد، اگر مشكلي وجود نداشت، هر چه زودتر اجرا خواهيم كرد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها