0

کتابی که باراک اوباما باید بخواند

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

کتابی که باراک اوباما باید بخواند
سه شنبه 17 اسفند 1389  5:43 PM

کتابی که باراک اوباما باید بخواند چاپ ارسال به رفقا
۱۷ اسفند ۱۳۸۹
«جنگ اشتباه» نام کتابی است درباره جنگ افغانستان که توسط یک نظامی بازنشسته آمریکایی جنگ ویتنام نوشته شده است، کتابی که به نوشته روزنامه «یو‌اس‌دی تودی»، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا باید حتما آن را بخواند.

به گزارش «فردا» به نقل از روزنامه یو‌اس‌ای تودی، کتاب «جنگ اشتباه؛ استراتژی‌ و راه خروج از افغانستان» کتابی است که «بینگ وست» در نوشتن آن علاوه بر تجربه خود در جنگ ویتنام از تجربیاتش به عنوان دستیار وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا در زمان ریاست‌جمهوری «رونالد ریگان» از سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۳ میلادی از آن‌ها استفاده کرده است.

بینگ وست که تقریبا دو سال گذشته را به عنوان خبرنگار در خط مقدم جنگ افغانستان و در میان سربازان آمریکایی حضور داشته در کتاب خود راه‌هایی را برای برون‌رفت آمریکا از این جنگ نه ساله ارائه کرده است.

باراک اوباما باید این کتاب را بخواند چرا که این کتاب می‌تواند به او کمک کند که وی متوجه استدلال غلط خود از سه برابر کردن نیروهای آمریکایی در افغانستان شود. او باید این کتاب را بخواند تا عمق فاجعه نظامی که در افغانستان در حال وقوع است را درک کند.

در این گزارش آمده است، مورخان به درستی این مسئله را می دانند که بریتانیای کبیر سعی کرد تا با سه جنگ در سال‌های ۱۸۳۹ تا ۱۹۱۹ این کشور را اداره کند که هر سه این تلاش‌ها به قیمت جان بیش از ۲۸ هزار سرباز انگلیسی شکست خورد. روسیه (و سپس اتحاد جماهیر شوروی) نیز پس از نه سال جنگ بی‌حاصل در دهه ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ میلادی در حالی که ۱۴ هزار سرباز روس جان خود را از دست داده بودند، افغانستان را ترک کرد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها