0

ميسترال دست خالي از ليبي به فرانسه بازگشت

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ميسترال دست خالي از ليبي به فرانسه بازگشت
سه شنبه 17 اسفند 1389  4:35 PM

89/12/17 - 13:33
شماره:8912170569
نسخه چاپي ارسال به دوستان
بدون آوارگان مصري،
ميسترال دست خالي از ليبي به فرانسه بازگشت

خبرگزاري فارس: ناو فرانسوي ميسترال كه قرار بود آوارگان مصري را از تونس خارج كند، امروز بدون آوارگان اين بندر را به مقصد فرانسه ترك كرد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرانسوي "لوتلگرام "، ناو فرانسوي ميسترال كه صبح روز گذشته به بندر "زارزيس " در تونس رسيده بود، امروز با دستان خالي و بدون آوارگان مصري اين بندر را به مقصد فرانسه ترك كرد.

اين ناو فرانسوي حاوي كمك‌هاي بشردوستانه عصر روز شنبه گذشته بندر "تولون " فرانسه را به مقصد تونس ترك كرد تا 900 مصري را كه از ناآرامي‌هاي ليبي فرار كرده بودند، به بندر اسكندريه در مصر انتقال دهد اما در نهايت موفق نشد از اين مآموريت رو سفيد بيرون بيايد.

بر اساس اين گزارش، ميسترال پس از پهلو گرفتن در بندر زارزيس، بيش از 70 بسته كمك‌هاي بشردوستانه شامل انواع دارو ، آب آشاميدني، مواد غذايي و پتو را براي آوارگان درگيري‌هاي ليبي تخليه كرد.

ناآرامي و خشونت‌هاي اخير جاري در ليبي، هزاران نفر از اتباع خارجي و مردم اين كشور بحران زده را وادار به ترك ليبي و انتقال به كشورهاي همسايه مانند مصر و تونس كرد.

هزاران نفر از مردم ليبي و مصر براي فرار از جنگ به مناطق مرزي تونس پناهنده شده‌اند و بنا بر اعلام منابع خبري يك فاجعه انساني دراين مناطق در حال وقوع است.

تا كنون حدود 400 هزار تبعه خارجي ليبي را ترك كرده‌اند و پيش‌بيني مي‌شود كه 600 هزار نفر ديگر نيز ظرف ماههاي آينده اين كشور را ترك كنند.

به گفته كميسارياي عالي آوارگان سازمان ملل متحد، اوضاع انساني در مرز ليبي و تونس غم‌انگيز است.

آوارگان در تونس از اتباع مختلف شامل مصري، بنگلادشي و ويتنامي هستند كه در پي خونريزي‌هاي اخير ليبي از اين كشور گريخته‌اند.

انتهاي پيام/fr/ص

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها