0

قالیباف: براي دولت خوب نيست كه مي‌گويند، حال كه «هاشمي» رفته به مترو پول مي‌دهند

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

قالیباف: براي دولت خوب نيست كه مي‌گويند، حال كه «هاشمي» رفته به مترو پول مي‌دهند
سه شنبه 17 اسفند 1389  1:01 AM

ايلنا: شهردار تهران گفت: بعضي رسانه‌ها طي دو سه روز اخير حرف‌هايي مي‌زنند كه با جوهره شخصي‌ام سازگاري ندارد به عنوان نمونه تفسير مي‌كنند كه اين جابه‌جايي به دليل عدم حمايت‌هاي دولت از مترو بوده.

 

وي افزود: شرمم مي‌آيد كه چنين مسائلي را حتي از راديو بشنوم چرا كه حتي براي دولت جمهوري‌اسلامي هم خوب نيست كه چنين تفاسيري داشته باشد مبني بر اينكه فلاني وقتي بوده پول نمي‌دادند و حالا كه رفته پول مي‌دهند! اگر اين مسائل باشد پس عدالت و انسانيت كجا رفته است؟چرا جامعه را به سمت روند منطقي و عقلاني پيش نمي‌بريم؟

محمد باقر قاليباف در مراسم توديع و معارفه مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه با اشاره به سابقه آشنايي خود با محسن هاشمي تاكيد كرد: آشناي‌ام با محسن هاشمي مربوط به زمان مترو برنمي‌گردد بلكه در دوران دفاع مقدس و در مباحث مربوط به كار موشكي، فني و مهندسي با ايشان آشنا شدم.

وي با اشاره به برگزاري مراسم توديع و معارفه ادامه داد: اين كار يك سنت حسنه خوب است كه باعث مي‌شود از زحمات افرادي كه زحمت كشيده‌اند قدرداني شود همچنين باعث تقويت سرمايه‌هاي اجتماعي كشور مي‌شود.

شهردار تهران رفت آمدهاي دوران مديريتي را درس بزرگي دانست و افزود: مسئوليت‌ها امانتي در دست ما هستند چرا كه يك روز مي‌آييم و روز ديگر مي‌رويم اما مهم اين است كه انسان عمر خود را چگونه سپري كند و چه كارنامه‌اي در حوزه مسئوليتي خود ارائه دهد.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به ضرورت توسعه مترو خاطرنشان كرد: بدون شك يكي از شاخصه‌هاي مهم پيشرفت هر كشور توسعه مترو بوده و هر ايستگاه مترو يك اثر وضعي در جهت خدماتي، فرهنگي و امنيتي كشور دارد.

قاليباف با اعلام اينكه اهميت مترو بر كسي پوشيده نيست تصريح كرد: روند توسعه مترو فراز و نشيب‌هاي زيادي را طي كرد به طوري كه در ارديبهشت سال 85 و ابتداي كارم در شهرداري ضمن مذاكره با هاشمي مديرعامل مترو از وي خواستم تا جزئيات كار مترو را ارائه دهد.

قاليباف ادامه داد: با وجود آنكه هاشمي از همان ابتدا روحيه و نشاط كاري بالايي داشت اما اعلام مي‌كرد كه قصد استعفا دارد و چندين بار نيز اخبار استعفايش را شنيده بودم.

وي ادامه داد: هاشمي اعلام مي‌كرد كه اصراري براي ماندن در مجموعه مترو ندارد و برگه استعفايش را هم به من تحويل داد و گفت كه زماني كه صلاح دانستيد تاريخ بزنيد و امضا كنيد.

شهردار تهران يادآور شد: از آن زمان تاكنون حدود 41 كيلومتر به متروي تهران اضافه شده و به طور متوسط ساليانه 9 كيلومتر در تهران مترو احداث شده است و اگر حمايت‌ها از مترو ادامه داشته باشد حرف اضافه‌اي نيست كه بگوييم مي‌توانيم در تهران سالي 30 كيلومتر مترو بسازيم.

عدالت و انسانيت برخي تحليل‌گران كجا رفته است

به گزارش خبرنگار ايلنا، شهردار تهران با انتقاد از عملكرد برخي از رسانه‌ها و تحليل‌گران كه طي روزهاي اخير حواشي زيادي به استعفاي مديرعامل مترو داده‌اند خاطرنشان كرد: بعضي رسانه‌ها طي دو سه روز اخير حرف‌هايي مي‌زنند كه با جوهره شخصي‌ام سازگاري ندارد به عنوان نموده تفسير مي‌كنند كه اين جابه‌جايي به دليل عدم حمايت‌هاي دولت از مترو بوده.

وي افزود: شرمم مي‌آيد كه چنين مسائلي را حتي از راديو بشنوم چرا كه حتي براي دولت جمهوري‌اسلامي هم خوب نيست كه چنين تفاسيري داشته باشد مبني بر اينكه فلاني وقتي بوده پول نمي‌دادند و حالا كه رفته پول مي‌دهند! اگر اين مسائل باشد پس عدالت و انسانيت كجا رفته است؟

قاليباف ادامه داد: چرا جامعه را به سمت روند منطقي و عقلاني پيش نمي‌بريم؟

شهردار تهران با اعلام اينكه جابه‌جايي‌هاي اين چنيني يك امر طبيعي در كشور است تصريح كرد: يك عزيزي 17 سال در يك مجموعه زحمت كشيدند و حالا اين جابه‌جايي برايشان نشاط آور است؛ هر مديري كه پنج شش سال در مقامي مسئوليت دارد بايد عرصه را براي ديگري باز كند و اين يعني شايسته سالاري، شايسته‌پروري و تقويت يك مدير.

بر روي مديران معامله سياسي نكنيم

به گزارش خبرنگار ايلنا، شهردار تهران همچنين با اعلام اينكه به همه چيز مي‌خواهيم انگ سياسي بزنيم گفت: جاي تاسف است كه روي مديران معامله سياسي اتفاق مي‌افتد.

وي با اشاره به حواشي مربوط به علت پذيرفتن حكم استعفاي هاشمي از سمت مديرعاملي مترو خاطرنشان كرد: حتي طي 24 ساعت گذشته برخي تحليل‌گران اعلام مي‌كردند كه چرا حكم ايشان پذيرفته شد درحالي كه شخص آقاي هاشمي بارها و بارها اعلام مي‌كردند كه نشاط كاري گذشته را ندارند و حتي اعلام مي‌كردند اگر در مجموعه مترو نباشند متروي تهران توسعه بيشتري پيدا مي‌كند.

قاليباف گفت: متاسفانه همه چيز را مي‌خواهيم سياسي و پيچيده كنيم درحالي كه جنس من جنس اين قبيل كارها نيست.

مديرعامل جديد مترو جنس كارهاي عمراني دارد

شهردار تهران در ادامه با اعلام اينكه با صراحت اعلام مي‌كنم هاشمي از خانواده مترو جدا نشده تصريح كرد: هاشمي از امروز مديرعامل مجموعه نيست بلكه بعنوان عضو هيات مديره در مجموعه مترو فعال بوده و مشاور است؛ و بعنوان مشاور در مجموعه مترو فعاليت مي‌كنند.

وي ادامه داد: درويش مديرعامل جديد مترو نيز چهل سال سابقه فعاليت در كارهاي فني و مهندسي را داشته و 30 سال است كه ايشان را مي‌شناسم و به جز كار در فعاليت‌هاي عمراني، مهندسي و فني چيز ديگري از ايشان نديده‌ام.

وي گفت: قبل از انقلاب نيز ايشان از پروژه‌هاي كوچك و بزرگ را انجام دادند و حداقل در تهران براي 20 پروژه شهري زحمت كشيده‌اند؛ در يك كلام ايشان همه كاره هستند و بتن و تونل را خوب مي‌شناسند.../ايلنا

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها