0

گروه‌هاي سياسي رنجش‌ها از يكديگر را به سال آينده منتقل نكنند

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

گروه‌هاي سياسي رنجش‌ها از يكديگر را به سال آينده منتقل نكنند
دوشنبه 16 اسفند 1389  9:11 AM

دبيركل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان گفت: در سال 90 بايد آستانه تحمل افراد بالا برود و گروه‌ها بتوانند نظرات هم را تحمل كنند.

حسن اختري در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب اظهار كرد: اگرچه در سال 89 انتخاباتي برگزار نشد اما بحث سياسي قالب امسال مسائل نشات گرفته از انتخابات دهم رياست جمهوري در سال 88 بود كه خواسته يا ناخواسته به سال 89 تسري پيدا كرد.

وي با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در خصوص اتفاقات بعد از انتخابات سال 88 و جريان فتنه اظهار كرد: اتفاقاتي كه در سال جاري رخ داد باعث شد خوشبختانه مواضع گروه‌هاي داخلي و خارجي شفاف‌تر شود همچنين آگاهي مردم از مسائل نيز بالا رفت و اعتماد مجدد مردم به مجموعه نظام و دستگاه‌هاي اجرايي قوت گرفت.

دبيركل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان هدفمند سازي يارانه‌ها در سال جاري را مورد توجه قرار داد و تصريح: دولت كار بزرگي را در رابطه با اين بحث آغاز كرد كه اين خود نشان مي‌دهد جمهوري اسلامي ايران علي‌رغم تمام مشكلاتي كه برايش پيش مي‌آيد، رو به جلو حركت مي‌كند كه البته اين موضوع به معناي نبود كاستي‌ها و مشكلات نيست؛ اما جمع‌بندي تحركات نظام رو به پيشرفت است كه خود جاي تشكر دارد.

اختري ضمن اين‌كه سال 89 را سال گذار از برخي مسائل سياسي عنوان كرد، گفت: آنچه كه امسال بايد همه گروه‌هاي سياسي آن را بااهميت قلمداد كنند اين است كه از برخي مسائل از جمله رنجش‌هايي كه پيش آمد، بگذرند و اين مسائل را به سال آينده منتقل نكنند تا در سال جديد شاهد شادابي و نشاط جديدي باشيم.

وي با اشاره به برگزاري انتخابات مجلس شوراي اسلامي در سال 90 خاطرنشان كرد: انتخابات مجلس در سال 90 بسيار تعيين كننده خواهد بود و در روند و سرنوشت كشور مهم است.

دبيركل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان همچنين با بيان اين‌كه بايد آستانه تحمل افراد در سال 90 بالا برود و گروه‌ها بتوانند نظرات هم را تحمل كنند، گفت: به هر ترتيب وقتي كه گردش نخبگان وجود داشته باشد در بحثي چون انتخابات عده‌اي برنده مي‌شوند و عده‌اي برنده نيستند در نتيجه بالا رفتن آستانه تحمل افراد بسيار حائز اهميت است.

اختري در ادامه سربلندي مردم و ملت ايران را در سال 89 يكي از آرزوهاي سياسي خود عنوان و اظهار كرد: همچنين داشتن مجلسي كه از هر نظر بتواند از جامعيت برخوردار و برآيند افكار عمومي و نخبگان باشد از ديگر آرزوهاي ماست.

وي همچنين با بيان اين‌كه يكي از عوامل موثر در آنچه كه هم‌اكنون در جهان اسلام خيزش مسلمانان و تشكيل نظام سياسي مبتني بر اسلام اتفاق مي‌افتد، انقلاب اسلامي كشور ماست، تصريح كرد: در اين راستا آنچه به دولتمردان ما برمي‌گردد اين است كه هر چقدر ما بتوانيم در مسائل داخلي موفق‌تر عمل كنيم يقينا در الگو بودن براي كشورهاي جهان اسلام نيز موفق خواهيم بود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها