0

ظرفیت خالی مپنا را به سمت نفت کشاند

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

ظرفیت خالی مپنا را به سمت نفت کشاند
دوشنبه 16 اسفند 1389  1:02 AM

اقتصاد>انرژی -مدیرعامل مپنا:دو تا سه هزار میلیارد تومان از دولت طلب داریم اگر سرپا هستیم نشان از توان بالای ماست.
مدیرعامل شرکت مپنا از ورود جدی این شرکت به بخش نفت کشور خبر می دهد در شرایطی که پیش از این نیز به این شرکت برای ورود به عرصه های دیگر پیشنهاد شده بود اما هر باره مدیران مپنا از پربودن ظرفیت خود خبر می دادند و از فعالیت در دیگر بخش ها خودداری می کردند.
این در حالی است که در شرایط فعلی مپنا در بخش حمل و نقل ریلی و نفت و گاز کشور نیز ورود پیدا کرده و در تلاش است تا حضور خود در این بخش ها را پررنگ تر از گذشته کند.براین اساس بسیاری از کارشناسان تاکید دارند این استراتژی مپنا که تقریبا از سال 85 تا کنون اجرایی شده در راستای ظرفیت خالی ایجاد شده و همچنین بدهی های وزارت نیرو در تلاش است تا بخش زیادی از هزینه های خود را با فعالیت در بخش های دیگر جبران کند.شاید نمود این ادعا را بتوان در اظهارات اخیر مدیرعامل این شرکت در دومین همایش ارتقای توان داخلی با رویکرد توسعه نظام پیمانکاری جستجو کرد.
براساس اظهارات علی آبادی، این شرکت دو تا سه هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد.البته وی معتقد است: پابرجا ماندن این شرکت در وضعیت کنونی نشانی از توان بالای این شرکت دارد.
به گفته مدیرعامل مپنا،این شرکت ‌اخیرا قراردادی را با شرکت نفت برای یک دوره طولانی پشتیبانی از محصولات مورد نیاز صنعت نفت منعقد کرده‌ است.
در عین حال این مدیر برقی کشور تاکید کرد: مپنا ساخت 150 لوکومتیو در کشوررا در برنامه دارد که تنها 20 عدد از این لوکومتیو ها وارد کشور می‌شوند و بقیه در بالاترین استانداردهای اروپایی در حال ساخت هستند.
در عین حال این شرکت در ساخت نیروگاه در خارج از کشور نیز فعال شده تا بخشی از ظرفیت های خالی خود را پوشش دهد.
براساس اظهارات علی آبادی، نیروگاه تشرین سوریه کمتر از زمان مقرر سنکرون شد و نیروگاه دوم قبل از پیک تابستانی وارد مدار می‌شود و احتمال دارد بزودی قرارداد نیروگاه سوم بسته شود.
به گفته او، در عمان نیز یک نیروگاه تمام شده و نیروگاه دیگری در دست احداث است همچنین در عراق نیز یک واحد به زودی سنکرون خواهد شد.در عین حال وی تاکید دارد:سفارش برای احداث دو واحد نیروگاهی در عمان گرفته شده که بزودی پای مپنا به این کشور نیز باز خواهد شد./

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها