0

برزيل؛ پنجمين اقتصاد طلبكار از آمريكا

 
ghasemkalak
ghasemkalak
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 19668
محل سکونت : خراسان رضوي

برزيل؛ پنجمين اقتصاد طلبكار از آمريكا
یک شنبه 15 اسفند 1389  10:02 PM

 

 

برزيل؛ پنجمين اقتصاد طلبكار از آمريكا

بخش مطبوعاتي سفارت جمهوري اسلامي ايران در برزيل با ارسال گزيده اخبار اقتصادي اين كشور، برزيل را پنجمين كشور طلبكار از آمريكا عنوان كرد.

به گزارش ايرنا، روزنامه 'اوگلبو' در خبري نوشت: داده هاي منتشر شده توسط خزانه داري آمريكا نشان مي دهد كه برزيل پنجمين كشور طلبكار از آمريكا است و 1/186 ميليارد دلار از اوراق بهادر آمريكا را در دست دارد.
قبل از برزيل، كشورهاي صادركننده نفت مثل عربستان سعودي و ونزوئلا هر يك 9/211 ميليارد دلار ( به صورت سرمايه گذاري)، انگلستان 1/272 ميليارد دلار، ژاپن 3/882 ميليارد دلار و چين 16/1 تريليون دلار از اوراق بهادار آمريكا را در اختيار دارند.
** موازنه مثبت تجاري برزيل در ماه فوريه:
روزنامه 'او استادو' نيز نوشت: افزايش قيمت بين المللي مواد اوليه صادراتي توسط برزيل، موجب شد كه در ماه فوريه، تراز تجاري اين كشور 199/1 ميليارد دلار موازنه مثبت داشته باشد.
بنا به داده هاي وزارت توسعه، در ماه فوريه صادرات برزيل برابر با 733/16 ميليارد دلار و واردات اين كشور 534/15 ميليارد دلار بوده است.
در مقايسه با آمار همين ماه در سال 2010 ، ميزان صادرات اين كشور 5/23 درصد و ميزان واردات 4/18 درصد افزايش داشته است.
** افزايش قيمت نفت و جلب توجهات به پره سال:
به گزارش روزنامه ' اوگلبو' از نظر كارشناسان، بحران در خاورميانه و شمال آفريقا و بالا رفتن قيمت نفت، سرمايه گذاران را به سمت پروژه نفتي پره سال، برزيل جلب كرده است.
مشكل بزرگ بهره برداري از منابع نفتي اين منطقه، هزينه زياد تكنولوژيكي است زيرا اين منابع در اعماق نزديك به هفت كيلومتري از فاصله سطح دريا قرار دارند.
هزينه استخراج نفت از اين منابع طبق محاسبه پتروبراس 25 دلار و از نظر ساير شركت ها 45 دلار براي در بشكه نفت است.
** روابط اقتصادي برزيل و چين:
همچنين روزنامه 'فوليا دسان پائولو' در گزارشي نوشت: دولت برزيل در نظر دارد از امتيازي كه به چين داده و آن كشور را به عنوان اقتصاد بازار شناخته است، استفاده كند و در مذاكرات با آن كشور، در مورد فعاليت شركت هاي برزيلي در آن كشور، كاهش موانع ورود كالاهاي برزيلي و همكاري هاي توسعه تكنولوژيكي، امتياز بگيرد.
بر اساس اين گزارش، براي نمونه 'امبرائر' شركت هواپيما سازي برزيل، قصد دارد شعبه اي از كارخانه خود را كه در چين داير كرده است به علت عدم دريافت سفارشات تعطيل كند.
با اعطاي عنوان اقتصاد بازار به چين، كالاهاي آن كشور با قيمت ارزان وارد برزيل مي شوند و بخش هاي صنعتي برزيل را متضرر مي سازند.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها