0

تغيير خواص آب‌گريزي نانولوله كربني

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

تغيير خواص آب‌گريزي نانولوله كربني
دوشنبه 21 دی 1388  11:01 PM

 ليلا مهدويان با بيان اين مطلب كه نانولوله‌هاي كربني پايه اساسي بسياري از تحقيقات و فنون كاربردي است، افزود: نانولوله كربني زيگزاگي، اغلب آب‌گريز و نيمه‌‌رسانا بوده و دفع‌كننده تركيبات قطبي، همانند آب و الكل‌ها است، لذا براي آب‌دوست كردن آن، پژوهشي را در دانشگاه آزاد اسلامي واحد دورود انجام داده‌ايم.
مهدويان، براي اين كار، برهم‌كنش الكل‌ها را با نانولوله كربني بررسي كرده است. وي به اين نتيجه رسيده كه با قرار گرفتن اتانول در مجاورت نانولوله كربني، تبادل الكتروني بين آن‌ها صورت مي‌گيرد و تبديل به محصولاتي مانند استالدئيد، اتيل استات، مولكول‌هاي هيدروژن و در نهايت دي‌اكسيدكربن و آب مي‌شود. اين تبادل الكتروني بين آن‌ها، نانولوله كربني را براي استفاده در سنسورهاي گازي و جايگزيني براي سوخت‌هاي فسيلي، مناسب ساخته است.
به گزارش سايت ستاد ويژه توسعه فناوري نانو، استاديار دانشگاه آزاد اسلامي، براي ارزيابي انرژي و ساختار سطح (تابعي از پتانسيل شيميايي مواد جذب شده)، از محاسبات ترموديناميكي اتمي Ab initio و براي شبيه‌سازي رفتار فيزيكي اتانول بر سطح نانولوله كربني، تحت شرايط و حالات متفاوت، از روش مونت كارلو استفاده كرده است.
جزئيات اين كار تحقيقاتي كه با حمايت و همكاري پروفسور نيكورن منگ كورتانگ از دانشگاه چيانگ ماي، دانشكده نانوتكنولوژي كشور تايلند و پروفسور مجيد منجمي انجام شده، در مجله Fullerenes, Nanotubes and Carbon Nanostructures (جلد 17، صفحات 495–484، سال 2009) منتشر شده است.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : [email protected]

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها