0

سند اشتغال اردبيل استاني تهيه مي‌شود

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

سند اشتغال اردبيل استاني تهيه مي‌شود
یک شنبه 10 بهمن 1389  6:25 PM

نسخه چاپي ارسال به دوستان
استاندار اردبيل:
سند اشتغال اردبيل استاني تهيه مي‌شود

خبرگزاري فارس: استاندار اردبيل گفت: با درخواست از وزارت كار و متوليان امر اشتغال، مقرر شده است تا سند اشتغال اردبيل به صورت استاني و با ساز و كارهاي دقيق كارشناسي تهيه شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، سيد حسين صابري صبح امروز در جلسه اشتغال و سرمايه‌گذاري استان اردبيل با اشاره به اقدام اخير وزارت كار در واگذاري مسئوليت به استان‌ها در تهيه سند اشتغال، اظهار داشت: وظيفه سنگيني بر عهده ماست تا با تهيه آمار و اطلاعات منابع و خوراك اوليه سند اشتغال پنج ساله استان اردبيل را به صورت جامع و كامل تهيه و عملياتي كنيم.
وي افزود: اين اعتماد مسئوليت ما را مضاعف كرده است تا يك سند حقيقي تهيه كرده و بر اساس آن بر غول بيكاري غلبه كنيم.
استاندار اردبيل گفت: اين سند بر اساس توانمندي‌هاي استان و جمع‌آوري اطلاعات و آمار دقيق اجرايي شده و انتظار داريم از سال آينده با تهيه دقيق اين سند زمينه اشتغال مناسب در بخش‌ها‌ي غير دولتي و دستگاه‌هاي اجرايي محقق شود.
رئيس كار‌گروه اشتغال استان اردبيل با بيان اينكه برخي دستگاه‌ها تا كنون بيش از 50 درصد كار را انجام داده‌اند، افزود: يك هماهنگي بين بخشي نياز است تا با استفاده از نظرات و ارزيابي كارشناسان و نخبگان استان اردبيل اين طرح منطبق بر واقعيت‌ها تهيه شده و عملياتي شود.
وي بيان داشت: در صحت جمع‌آوري اطلاعات و استخراج آمار تأكيد بر دقت بيشتر است، چراكه اين آمار و اطلاعات پايه و خشت اوليه عملياتي شدن اين سند است.
استاندار اردبيل افزود: نبايد در تهيه سند اشتغال به آمارهاي غلو‌‌آميز و گاه غلط استناد كنيم بلكه با واقع‌بيني، اين سند بايد تهيه و جامه عمل به آن پوشانده شود.
صابري گفت: اطلاعات اوليه در داخل استان موجود است و با يك هماهنگي مستمر با مشاور مادر در تهيه اين سند مي‌توانيم با يك واقع‌بيني و تحليل درست سند اشتغال استان اردبيل را به صورت جامع و كامل تهيه كنيم.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به ضرورت اجراي طرح راست‌آزمايي اشتغال اشاره كرد و افزود: نمونه‌گيري‌ها بايد بيشتر از واحدهاي بخش خصوصي و تعاوني‌ها باشد تا به صورت دقيق ميزان تحقق اشتغال معلوم شود.
استاندار اردبيل با انتقاد از برخي آمارهاي چند‌گانه در تحقق اشتغال شهرستان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي مختلف گفت: در اين زمينه شايسته است تا آمار واحد و جامعي از تحقق اشتغال در سال 1389 تهيه شود تا مبادا خللي در آمار سال جاري با سال‌هاي گذشته به وجود آيد.
وي ضرورت نگاه جامع به بخش تعاون و ايجاد اشتغال در اين حوزه را يادآور شد و افزود: بر اساس اصل 44 قانون اساسي تأكيد دولت بر كار اقتصادي با محوريت تعاون و تعاونگران است و در اين زمينه بايد روح تعاون و كار‌آفريني در اين حوزه را تقويت كنيم.
صابري اظهار داشت: اين كار وظيفه دستگاه ذيربط است و با چنين اقداماتي مي‌توان زمينه تحقق 25 درصدي اشتغال در بخش تعاون را نيز به سهولت انجام داد.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، جلسه اشتغال و سرمايه‌گذاري استان اردبيل با نيم ساعت تأخير آن هم در نخستين ساعات كاري آغاز شد.
متأسفانه براي بار چندم است كه برگزاري جلسات در استانداري با تأخيري كه از استاندار منضبط استان اردبيل انتظار نمي‌رود آغاز مي‌شود كه اميدواريم اين بي‌انضباطي‌ها در زمينه رعايت نكردن زمان آغاز جلسات در استان اردبيل به پايان برسد.
انتهاي پيام/ح10/ع

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها