0

10 تکنیک راحت برای داشتن مودب ترین بچه فامیل

 
saraalighanbari1360
saraalighanbari1360
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1389 
تعداد پست ها : 9671
محل سکونت : fars

10 تکنیک راحت برای داشتن مودب ترین بچه فامیل
چهارشنبه 10 اسفند 1401  9:54 PM

 

10 تکنیک راحت برای داشتن مودب ترین بچه فامیل

 
هرزمان که بحث ادب در میان باشد همیشه کودکی مودب در فامیل برای مثال وجود دارد، اگر میخواهید فرزند شما هم مثالی برای کودکان دیگر باشد باید نکاتی را رعایت کنید.

بهترین ترفندها برای تربیت بچه مودب

در بیشتر جمع های خانوادگی وقتی صحبت از تربیت درست و ادب به میان می آید، اکثرا یکی از کودک های فامیل را مثال می زنند. بزرگ کردن کودک مودب و حرف گوش کن نیاز به کمی صبر و تکنیک های رفتاری درست دارد، اگر می خواهید کودکتان مودب ترین بچه در اقوامتان باشد، حتما این بخش را مطالعه کنید.

تربیت بچه مودب

آینه کودکتان باشید

شما آینه کودکتان هستید و او همیشه از شما می آموزد پس اگر می خواهید فرزندتان رفتارهای خوبی داشته باشد، ابتدا باید خودتان رفتار خوبی داشته باشید. کودکتان باید از شما احترام و ادب را بیاموزد بنابراین هنگام حرف زدن با او و دیگران ادب را در دستور کار خود قرار دهید.

تربیت کودک

کلمات مودبانه را به کودک یاد بدهید

از همان دوران کودکی به فرزندتان بیاموزید که با دیگران درست صحبت کند و از کلمات محترمانه ای در صحبت کردن خود استفاده نماید مثلا کلماتی مانند "لطفا" و "ممنون" را به او آموزش دهید و بگویید که به جای کلمه تو از شما استفاده کند و خودتان نیز در صحبت کردن از این لغات زیاد استفاده کنید.

احترام گذاشتن را به کودکتان بیاموزید

احترام گذاشتن به دیگران پایه و اساس ادب بوده پس اگر کودک مودب می خواهید از همان کودکی به او احترام به دیگران را بیاموزید. مثلا به کودکتان بگویید که به خاله یا عمه خود خاله جون یا عمه جون بگوید، هر زمان پدرش وارد خانه شد به استقبال او رفته و از جای خود بلند شود.

کودکتان را تحسین کنید

برای اینکه کودکتان را ترغیب به کارهای مودبانه نمایید،با دیدن کارهای خوب فرزندتان مثلا بلند شدن از روی صندلی برای دادن جای خود به یک فرد سالخورده و... از او تقدیر و تشکر کنید.

تحسین کودکان

به کودک بیاموزید جرو بحث بیرون از خانه ممنوع

به کودکتان یاد دهید به هیچ عنوان در بیرون از خانه و در خانه دیگران با خواهر یا برادرش دعوا نکند. با او بیاموزید اگر اختلافی هم پیش آمد در خانه آن را مطرح کند و در جاهای دیگر حامی خانواده خود باشد.

اجازه گرفتن را به کودک یاد بدهید

به کودک خود بیاموزید که قبل از ورود به اتاقی که درب آن بسته است، اجازه ورود بگیرد و در بزند و بدون اجازه به هیچ اتاقی وارد نشود.

تشکر کردن را به کودکتان بیاموزید

به کودکتان احترام و تشکر را یاد دهید، مثلا به او بگویید بعد از غذا یا بعد از اینکه مورد لطف و محبت افراد قرار گرفت، از آنها تشکر کند.

کودک مودب

به او بگویید داد نزند

به کودکتان یاد دهید که به جای داد زدن و بلند صحبت کردن حرف های خود را منطقی و آرام بزند. مثلا وقتی او را صدا می زنید از دور نگوید بللللله چکارم داری بلکه نزدیک شما بیاید و بگوید بله مامان صدام زدین؟

برای او قصه بگویید

کودک شخصیت مثبت را دوست دارد، برای تقویت رفتار مودبانه کودک برای او داستان هایی را تعریف کنید که شخصیت هایی با رفتار خوب و بد دارند و از شخصیتی که دارای خصوصیات مثبت است، تعریف و تمجید نمایید.

به کودک خود بیاموزید حرف دیگران را قطع نکند

به فرزند خود یاد دهید که ابتدا منتظر تمام شدن حرف دیگران بماند و پس از تمام شدن آن، شروع به صحبت کند. گاهی باید این کار را به کودکتان تذکر دهید چرا که پریدن وسط حرف دیگران توسط کودکان به این دلیل است که اغلب بچه ها می خواهند افکار خود را بلافاصله ابراز کنند.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها