0

مهمترین نیاز زنان متاهل

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 22813
محل سکونت : کرمانشاه

مهمترین نیاز زنان متاهل
سه شنبه 6 دی 1401  7:51 AM

8 نیاز زنان متاهل که به زبون نمیارن!

  1. سوربان

هر زن متاهلی یکسری نیازهای ضروری در زندگی مشترک دارد که برطرف نکردن یا بی توجهی از سوی همسر به این نیاز ها گاها عواقب جبران ناپذیری مثل مشاجره و بحث و دعوا و حتی طلاق در پی دارد.

زن و شوهر از همدیگر انتظارات زیادی دارند. اگر در مورد این انتظارات صحبت نشود و دو طرف نیازها و خواسته های هم دیگر را ندانند، ممکن است زندگی مشترک شان دچار مشکلات زیادی شود. در این مطلب از سوربان به انتظارات و نیازهای یک زن متاهل می پردازیم. شما با مطالعه این مطلب خواهید فهمید که یک زن متاهل به چه چیزهایی نیاز دارد؟ و مهم ترین نیازهای عاطفی زنان متاهل را متوجه خواهید شد.

alt

مهم ترین نیازهای زنان متاهل

در این قسمت خلاصه ای از مهم ترین نیازهای عاطفی زنان را برای شما آورده ایم تا در مورد خواسته های زنان در رابطه و اینکه چرا زنان به توجه نیاز دارند؟ اطلاعات مفیدی کسب کنید.

1. زنان متاهل به محبت نیاز دارند

محبت معمولا نماد امنیت، راحتی و تایید است. نیاز زن به محبت مرد یک ارزش حیاتی دارد. شوهر از طریق محبت به همسرش نشان می دهد که چقدر برای او مهم است و به رفاه و آسایش همسر اهمیت می دهد. در آغوش گرفتن می تواند راهی ساده اما موثر برای نشان دادن محبت به یک زن باشد.

یک یادداشت عاشقانه، یک شاخه گل رز، گرفتن دست او، تماس های تلفنی و… همگی می توانند نیاز به محبت در زنان را پاسخ دهند. محبت برای یک زن آنقدر ضروری است که بدون آن، معمولاً با همسرش احساس بیگانگی می کند.

2. نیاز به صحبت های عاشقانه

مردان از گفت و گو برای رسیدن به هدف استفاده می کنند اما زنان عاشق صحبت کردن در مورد زندگی و اتفاقاتی که رخ داده است هستند و از گفت و گو کردن لذت می برند. در ابتدای رابطه، مرد مشتاق شناخت زن خود است، بنابراین گفت و گوهای طولانی مدت را با همسرش خواهد داشت. اما، پس از گذشت چند سال، اکثر مردان گفتگو با همسر خود را متوقف می کنند.

چیزی که مردان درک نمی کنند این است که گفت و گوهای صمیمی همان چیزی است که باعث افزایش مهر و محبت و عشق همسرشان می شود. حداقل 15 ساعت در هفته را باید با هم سپری کنید. در طول آن زمان، زوجین باید به یکدیگر توجه کامل داشته باشند و بیشتر وقت خود را صرف گفت و گوهای صمیمی کنند.

3. صداقت و راستگویی ؛ نیازهای زنان متاهل

صداقت و ارتباط باز باعث ایجاد احساس امنیت در زنان می شود. وقتی با صداقت و به دور از پنهان کاری با همسر خود رفتار کنید اعتماد او نسبت به شما افزایش می یابد. اعتماد کردن زن به مرد باعث می شود که او بتواند به راحتی احساسات و افکارش را با همسر خود در میان بگذارد. همچنین احساس امنیت بیشتری می کند. هر چه بیشتر صادق باشید و نسبت به هم راستگو باشید، یکدیگر را بیشتر درک خواهید کرد و راحت تر راه حل هایی برای حل مشکلات خود پیدا خواهید کرد.

alt

4. نیاز به حمایت و پشتیبانی مالی

زنان انتظار دارند که همسرشان بتواند زندگی مشترک آنها را تامین کند. یکی از خواسته های دختر از همسر آینده اش حمایت مالی است. اگرچه امروزه تعداد زنان در بسیاری از مشاغل بیشتر از مردان است، اما نیاز آنها به حمایت مالی تغییری نکرده است.

اکثر زنان به دنبال این هستند که هم خانه داری و هم کار بیرون را تجربه کنند. آنها با هدف اینکه زندگی بهتری را بسازند به سر کار می روند اما نمی خواهند مجبور شوند کار کنند تا از خانواده خود حمایت کنند. پس یکی از نیازهای اساسی زنان این است که همسران بتواند زندگی آنها را از نظر مالی تامین کند.

5. نیاز به متعهد بودن از مهم ترین نیازهای زنان متاهل است

یکی از نیازهای یک دختر این است که همسرش نسبت به او و زندگی مشترکشان تعهد داشته باشد. زنان از خیانت به شدت بیزارند. همچنین آنها نیاز دارند که همسرشان نقش رهبری را در خانواده خود داشته باشد و نسبت به فرزندان خود متعهد و مسئولیت پذیر باشد. در واقع کودکان باید زمان با کیفیتی را با والدین خود داشته باشند تا از نظر عاطفی به خوبی پرورش یابند.

6. نیاز به امنیت و مراقبت

زنان دوست دارند که در کنار همسر خود احساس امنیت داشته باشند. نیاز به محبت در زنان باعث پیدایش نیاز به مراقبت و نیاز به توجه در زنان می شود. زنان دوست دارند که همسرشان همیشه حواسش به آنها باشد و از او مراقبت کند. مراقبت از همسر صرفا مسائل مالی نیست بلکه می توان آن را با نگرانی و مراقبت از سلامتی همسر، فهمیدن علایق او و … نشان داد.

alt

7. نیاز به احترام

اکثرا تصور می کنند که احترام عمدتا برای مردان معنی می شود. اما احترام جز یکی از نیازهای عاطفی اولیه برای زنان نیز هست. هنگامی که مرد نسبت به خواسته ها، نیازها و خانواده زن حساس باشد و احترام قائل شود، زن احساس احترام و با ارزش بودن پیدا می کند.

8. نیاز به درک شدن از سوی همسر

یک زن نیاز دارد همسرش او را درک کند و بفهمد. ساده ترین راه برای نشان دادن این است که بتوانید بدون قضاوت یا عصبانی شدن به آنچه می گوید گوش دهید. توانایی نشان دادن همدلی و گوش دادن بدون ارائه راه حل یا توصیه باعث می شود که همسرتان احساس کند شما به او اهمیت می دهید و او را درک می کنید.

پیامدهای برطرف نکردن نیازهای یک زن

یکی از نیازهای اساسی زنان، نیازهای عاطفی است. اگر نیازهای روحی زنان و نیازهای عاطفی آنها به درستی برآورده نشود. تاثیرات بسزایی در زندگی مشترک و روابط آنها خواهد داشت.

نیازهای عاطفی برآورده نشده منجر به ایحاد احساس تنهایی، افسردگی، ناامیدی از زندگی کردن، بی توجهی به زندگی مشترک و فرزندان و … می شود.

اگر به نیازهای عاطفی زنان به درستی پاسخ داده نشود، می تواند بر روابط زناشویی و نیازهای جنسی زن و مرد تاثیرات مخربی را به جا بگذارد.

alt

اگر احساس می کنید در رابطه با شوهرتان کاستی وجود دارد و یا شما از زندگی کردن خسته و ناامید شده اید. احتمالا به نیازهای عاطفی شما توجهی نشده است.

بی توجهی به نیازهای یک زن فقط باعث ایجاد مشکل برای خود زن نمی شود بلکه بر روابط آنها نیز تاثیر گذار خواهد بود و تعارض و کشمکش ها را افزایش می دهد.

برای جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات و افزایش ابراز علاقه به همسر، ابتدا باید نیازهای عاطفی خود و شریک زندگیتان را مشخص کنید و در مورد آنها اطلاعاتی را کسب کنید. سپس برای برآورده کردن خواسته های زن از زندگی مشترک تلاش کنید.

کلام آخر

در زندگی مشترک، همه ما باید به نیازها و احساسات یکدیگر احترام بگذاریم. اگر هر کسی بخواهد به فکر خود و نیازهای خودش باشد، پس زندگی مشترک و دو نفره بی معنا خواهد شد. خودخواهی و غرور را کنار بگذارید و نسبت به همسرتان دلسوز و مهربان باشید.

حتما در مورد نیازها و انتظاراتش با او صحبت کنید و با درک متقابل از نیازهای یک دیگر و رعایت نکات مهم زندگی شیرین و زیبایی برای خود بسازید.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها