0

انواع وسایل گرمایشی پر بازده در فصل سرد

 
farhad25
farhad25
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آذر 1400 
تعداد پست ها : 42

انواع وسایل گرمایشی پر بازده در فصل سرد
یک شنبه 10 مهر 1401  7:48 PM

در فصول سرد سال برای گرم کردن محیط کار یا منزل و دلپذیر ساختن محیط اطراف نیاز به تجهیزات گرمایشی است که استانداردهای لازم را داشته باشد و کار مورد انتظار از آن را انجام دهد. محیط اطراف به شیوه ای قابل قبول
حال باید ببینیم برای گرمایش در زمستان از چه وسیله گرمایشی باید استفاده کرد.
اولاً به دلیل اینکه دستگاه های گرمایشی در واقع برای گرمایش با مواد قابل اشتعال مانند گاز یا نفت استفاده می شوند، وسایل گرمایشی باید استانداردهای ایمنی لازم را داشته باشند و آنها را رعایت کنند.
دوم اینکه برای گرم کردن محیط باید به نوع تجهیزات گرمایشی که برای یک مکان مناسب است توجه کرد. مثلاً وسایل گرمایشی ساختمان صد متری باید با وسایل گرمایشی مورد استفاده در محل کار و هتل ها، مراکز خرید، مغازه ها، بیمارستان ها و ... متفاوت باشد.
با گذشت زمان، وسایل گرمایشی به حدی پیشرفت کرده‌اند که اکثر وسایل گرمایشی می‌توانند دمای اتاق را در سرمای زیر صفر راحت کنند.
امروزه طیف وسیعی از تجهیزات گرمایشی با راندمان بالا در زمستان ایران وجود دارد. و اکثرا از یک منبع گرما استفاده می کنند. اگر می خواهید کارآمدترین تجهیزات گرمایشی در زمستان ایران را بشناسید. در این مقاله با ما همراه باشید. همچنین می‌توانید آگهی‌های آپارتمان‌ها و خانه‌هایی را که از تجهیزات گرمایشی مدرن در کلیدهای ملک استفاده شده است، بیابید.
انواع وسایل گرمایشی:
دستگاه های تهویه مطبوع
بخاری برقی
اجاق گاز
تابش - تشعشع
گرمایش از کف
اشتراک گذاری
منابع استفاده از تجهیزات گرمایشی متفاوت است و با توجه به کاربرد آنها منابع مختلفی دارند که عبارتند از:
سال:
این منبع گرمایش اجاق گاز در گذشته در بخاری های کوره ای مورد استفاده قرار می گرفت و با سوزاندن چوب و تبدیل آن به زغال، یک منبع گرمایشی مقرون به صرفه و در دسترس ایجاد می کرد. اما معایبی دارد که از جمله می توان به در دسترس نبودن چوب ارزان قیمت، آلودگی محیط زیست و ایمنی این وسایل اشاره کرد.
روغن:
نفت منبع تولید انرژی است که یک سوخت فسیلی است و نفت یک منبع انرژی تجدید ناپذیر است. در گذشته یکی از منابع تامین برق وسایل گرمایشی بود، اما به دلیل سختی دسترسی و سختی کار با بخاری های نفتی و پرکردن و تخلیه منابع نفتی خود، این منبع برق رها شد.
دیزل:
این منبع سوخت که در گذشته برای نیرو دادن به موتورخانه ها انواع وسایل گرمایشی جدید و مقرون به صرفه استفاده می شد. برای گرم کردن کمتر هنگام رسیدن خط لوله گاز استفاده می شود.
گاز طبیعی:
گاز طبیعی سال هاست که به عنوان یک منبع سوخت پاک و فراوان مورد استقبال قرار گرفته است و امروزه برای وسایل گرمایشی از جمله بخاری های گازی استفاده می شود. و علاوه بر وسایل گرمایشی می توان از آن برای پخت و پز و گرم کردن آب استفاده کرد.
انرژی الکتریکی:
استفاده از وسایل گرمایش برقی بسیار راحت و کارآمد است، وسایل برقی فضای کمی را اشغال می کنند و قابل حمل و استفاده آسان به عنوان منبع برقی هستند که در همه جا یافت می شود و فقط دریافت برق ارزان و گران قیمت است. انجام شده. لازم به ذکر است برای جلوگیری از آسیب، لوازم برقی با برچسب انرژی مناسب و لوازم کم مصرف خریداری می شود.
تجهیزات گرمایشی کارآمد:
دستگاه های گرمایشی با راندمان بالا در ایران
بخاری های گازی:
یکی از قدیمی ترین وسایل گرمایشی که امروزه در ایران مورد استفاده قرار می گیرد، بخاری گازی است که در بیست سال اخیر، ایرانیان روش های گرمایش قدیمی مانند زغال سنگ و نفت با لوله های گاز و ورود گاز به خانه را کنار گذاشته اند. بخاری های گازی به دلیل مقرون به صرفه بودن و انواع مختلفی از جمله دودکشی و بدون دودکش شناخته شده اند.
اندازه بخاری باید با توجه به اندازه محیط انتخاب شود. و بخاری های بزرگ برای مکان های کوچک مناسب نیستند زیرا انرژی را هدر می دهند و برای گرم کردن محیط بی فایده هستند.
بخاری های نوع دودکشی باید با ایمنی کامل متصل شوند. دودکش باید H شکل باشد تا دود سمی و مونوکسید کربن حاصل از گازهای در حال سوختن به بیرون هدایت شود.
شعله باید آبی باشد وگرنه بخاری ایراد دارد.
برای اتاق های کمتر از 50 متر، بخاری را بدون دودکش نصب نکنید.
برای احتراق مناسب بخاری و اکسیژن کافی در محیط، تمامی ورودی های ساختمان و محل باید باز باشد.
محل اتصال بخاری و شیلنگ گاز باید کاملا بسته باشد تا از نشت گاز جلوگیری شود.برای این کار می توان از گیره های مخصوص استفاده کرد.
بخاری مگتسی:
بخاری های برقی که منبع انرژی آنها از طریق برق تامین می شود در انواع مختلفی موجود می باشد. فن گرمایشی برقی، بدون فن، تشعشع که جریان الکتریکی با انتقال انرژی به المنت گرما تولید می کند و این نوع فن این گرما را به فضای دور و نوع تابش را با تابش المنت گرمایشی پخش می کند. چراغ های داخل، محیط اطراف را گرم کنید. مزیت این المنت های گرمایشی این است که دارای ترموستات هستند.ترموستات سنسوری است که با گرم شدن محیط دستگاه را خاموش می کند و پس از خنک شدن آن را دوباره راه اندازی می کند.
آتش آتش:
شومینه به عنوان یکی از وسایل گرمایشی در گذشته مورد استفاده قرار می گرفت. اما چون خیلی موثر نیست و اغلب به عنوان تزیین و زیبایی منظره در خانه قرار می گیرد. اگر از شومینه استفاده می کنید به دلیل کارایی کم باید از وسیله دیگری استفاده کرد. برق شومینه های امروزی از گاز شهری تامین می شود، بنابراین هر قسمتی از خانه که شومینه در آن قرار می گیرد باید دارای دودکش باشد که گازهای سمی را از بین ببرد و شومینه باید دارای سیستمی مانند بخاری گازی باشد. در مقابل، محفظه آتش آن پوشیده نیست و کودکان ممکن است متوجه شوند که این ظرف باز باعث آلودگی و خطر می شود.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها