0

چرا ایمپلنت دندان الزامی است؟

 
draghajeri
draghajeri
کاربر جدید
تاریخ عضویت : شهریور 1401 
تعداد پست ها : 2

چرا ایمپلنت دندان الزامی است؟
سه شنبه 8 شهریور 1401  11:25 AM

مواردی که کاشت ایمپلنت را برای شما الزامی می‌کند

چرا ایمپلنت دندان الزامی است؟

  • غذا خوردن ساده تر: بر خلاف سایر روش های جایگزینی دندان، ایمپلنت غذا خوردن را دلچسب تر میکند. زمانی که شما نیاز به مراعات خاصی برای دندان کاشته شده نداشته باشید بر خلاف دندان‌های مصنوعی که در جای خود میلغزند میتوانید از موهبت جویدن غذا بدون استرس لذت ببرید. در این روش جایگزینی دندان ازدست‌رفته کلیه مراحل غذا خوردن مانند گاز گرفتن و جویدن درست مانند شخصی که دندان طبیعی دارد انجام می‌شود.
  • جایگزینی ریشه دندان ازدست‌رفته: با از دست دادن دندان، ریشه ای آن خالی میماند. اما امروزه فرآیند های جایگزینی دندان ازدست‌رفته بیشتر به جایگزینی تاج دندان میپردازند. اما ایمپلنت با ریشه ای که دارد و طی عمل جراحی و جایگذاری ریشه یا فیکسچر در استخوان فک حساسیت استخوان فک را برانگیخته و بعد از مدت کوتاهی، استخوان فک فیکسچر را در بر میگیرد.

در صورت نبودن ریشه دندان ایمپلنت، استخوان فک به تدریج حجم و چگالی خود را از دست میدهند

  • محافظت ایمپلنت از دندان‌های سالم: همانطور که بیان شد روش های متعددی برای جایگزینی دندان است. بریج یکی از انواع روش های جایگزینی دندان است. در این روش با تراشیدن دو دندان مجاور دندان ازدست‌رفته و پروتز 3 تایی دندان که جای خالی دندان ازدست‌رفته را پر میکند باعث صدمه دیدن دندان‌های مجاور میشوند.

در ایمپلنت دندان دارای ریشه است و عمل جایگزینی تاج دندان روی ریشه رخ میدهد و آسیبی به دندان‌های مجاور وارد نمیکند.

  • در عین گران بودن قیمت ایمپلنت دندان این درمان مزایای بسیاری مانند مقاومت، استحکام و طول عمر بالا را دارد که بازگردانی توانایی جویدن و حفظ ظاهر خوب دندان ها باعث می‌شود تا رضایت خاطر بهره‌مندان از این روش را فراهم کند. در صورت رعایت اصولی بهداشت دهان و دندان این روش می‌تواند دائمی‌باشد.
  • پایه ایمپلنت داخل استخوان فک قرارگرفته  و استخوان فک به دلیل ساپورت ایمپلنت تحلیل نرفته و شکل کلی خود را حفظ می‌کنند. درنتیجه فرم صورت به دلیل خالی ماندن جای دندان ازدست‌رفته دچار تغییر نمی‌شود.
  • به‌طورکلی ایمپلنت در میان سایر روش های جایگزینی دندان از طول عمر بالاتری برخوردار است و در صورت از دست رفتن دندان ایمپلنت امکان جایگزینی مجدد میسر است.
  • از دیگر موارد قابل ذکر برای مزیت‌های دندان ایمپلنت شده می‌توان به اصلاح طرح لبخند و حفظ ظاهری زیبا اشاره کرد.

هزینه‌ی ایمپلنت دندان

 موارد بسیاری است که بر روی قیمت ایمپلنت دندان اثرگذار است. عامل اول و تعیین‌کننده تعداد ریشه‌های ایمپلنت کاشته شده است. به‌عنوان‌مثال اگر بیماری براثر تصادف و یا کهولت سن یک سری تعداد بالا از دندان‌های خود را ازدست‌داده باشد، لازم نیست به تعداد دندان‌های ازدست‌داده ریشه و پایه‌ی ایمپلنت بکارد. و تعداد 4 الی 6 دندان برای داشتن یک سری ردیف دندان‌های مرتب در فک بالا و یا پایین کفایت می‌کند. و خوب بدیهی است که هزینه‌ای تمام‌شده برای کاشت 6 رشته دندان و با تاج 12 عدد با کاشت 4 ریشه دندان با 12 عدد روکش یا تاج متفاوت می‌باشد.

از طرفی وظعیت استخوان فک بیمار عامل تعیین‌کننده قیمت است. شما در سایت های مختلف قیمت ایمپلنت را مبلغی مشاهده می نمایید اما این هزینه صرفاً جهت کاشت ایمپلنت است در صورتی که ممکن است استخوان فک شما تحلیل رفته باشد و نیاز به عمل دیگری تحت عنوان تزریق استخوان نیاز است که این مهم فقط از عهده ی متخصص ایمپلنت بر می آید. از طرفی تشخیص این عارضه نیز فقط از عهده ی شخص متخصص ایمپلنت بر می آد و یک دکتر دندانپزشک معمولی اگر هم تشخیص عارضه دهد، قادر به درمان نخواهد بود و کاشت بدون درمان عارضه ی تحلیل استخوان فک موجب عوارض عدیده ای می گردد که کمترین آن استخراج دندان ایمپلنت شده می‌باشد.

مورد موثر بعدی بر قیمت ایمپلنت دندان قیمت ارز و دلار می‌باشد. چنانچه مستحضر هستید اغلب غریب به اتفاق برند های ایمپلنت وارداتی می‌باشد پس قیمت ارز و دلار تاثیر مستقیم بر قیمت آن ها دارد. و از آنجا که بازار ارز و دلار در کشور ما از تبات لازم برخوردار نمی‌باشد لذا ممکن است نوسانات شدید این بازار اثر خود را بر روی قیمت ایمپلنت هم بگذارند هرچند که وارد کنندگان ایمپلنت بنا بر توصیه ای پزشکان برای رعایت حال بیماران همواره سعی نموده اند تا این نوسانات کمترین اثر را بر روی قیمت کالا های پزشکی بگذارد.

شما هموطنان گرامی برای اطلاع از قیمت انواع ایمپلنت می توانید به سایت دکتر آقاجری مراجعه فرموده و برای آگاهی از وضعیت و هزینه های دندان‌های خود از سیستم مشاوره آنلاین واتس آپی مجموعه کلینیک دکتر آقاجری استفاده نماید. مجموعه دکتر آقاجری در کنار مشاوره تلفنی و واتساپی که برای بیماران خود در نظر گرفته است امکان مراجعه و ویزیت رایگان حضوری را نیز برای شما بیماران عزیز ترتیب داده است که شما عزیزان برای بهره مندی از این مزیت منحصر به فرد می توانید یا در سایت در قسمت ویزیت حضوری ثبت نام نمائید و یا با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرموده و وقت ویزیت حضوری دریافت نمائید.

 < a href="https://draghajeri.com/%D8%A7%DB%8C%D9%85%D9%BE%D9%84%D9%86%D8%AA-%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86/">قیمت ایمپلنت دندان<a/>

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها