0

درمان رگ به رگ شدن با طب سنتی

 
rasekhoon_mobile
rasekhoon_mobile
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 845
محل سکونت : اصفهان

درمان رگ به رگ شدن با طب سنتی
پنج شنبه 5 خرداد 1401  11:45 AM

همیشه در هنگامی که با یک رگ به رگ شدگی یا کشیدگی مشکوک دردناک روبه رو شدید، در اولین مرحله سعی کنید عضو آسیب دیده را بدون حرکت نگه دارید. در مراحل بعد توصیه میشود راهکارهای زیر را برای درمان رگ به رگ شدگی اندام آسیب دیده به کار گیرید:

  • قرار دادن کمپرس سرد

سعی شود، بلافاصله در موضع درد،کمپرس سرد یا تکههای کوچک یخ قرار دداه شود تا از بادکردگی و ورم آن ناحیه جلوگیری شود.

  • قرار دادن در آب گرم و نمک

چنانچه محل رگ به رگ شدگی باد کرد، اندام آسیب دیده را در آب گرمی که به آن نمک اضافه شده قرار دهید، این کار باعث تسکین و تسریع درمان رگ به رگ شدن ناحیه مورد نظر میگردد.

  • قرار دادن مرهم روغن و نفت سفید

یکی از راهکارهای درمان رگ به رگ شدن با طب سنتی، قرار دادن مرهم بر روی موضع درد است، به این منظور 2 قاشق غذاخوری روغن کنجد یا روغن آفتابگردان را یک قاشق غذاخوری تربانتین یا نفت سفید مخلوط کرده، سپس آن را به عنوان یک مرهم در محل آسیب دیده قرار دهید.

  • ماساژ محل رگ به رگ شدگی با مخلوط روغن و کافور

به این منظور، محل رگ به رگ شدگی را توسط نصف قاشق چایخوری کافور که به یک چهارم فنجان روغن افتابگردان اضافه شده، به آرامی ماساز میدهیم. این کار باعث آرام شدن رگ به رگ شدگی میگردد.

  • بانداژ مخلوط سیر و روغن زیتون

یکی دیگر از راهکارهای درمان رگ به رگ شدن در طب سنتی قرار دادن بانداژ چند حبه سیر آسیاب شده که با روغن زیتون یا خردل مخلوط شده، در محل درد است. چنانچه این مخلوط در موضع رگ به رگ شدگی همراه با بانداژ و ضماد گرم استفاده شود، درد را تا حد زیادی تسکین میدهد.

  • بانداژ مخلوط زنجبیل و زردچوبه

برای تهیه مرهم این بانداژ، یک قاشق چایخوری زنجبیل تازه را با همین میزان زردچوبه مخلوط کرده و به مقدار فراوان روی ناحیه رگ به رگ شده قرار داده و محکم بانداژ نمایید. چنانچه هنوز ورم وجود دارد، اضافه کردن کمی نمک به این خمیر مفید است.

  • قرار دادن مرهم اکالیپتوس + گل میخک + نعناع + گشنیز + روغن نارگیل

برای تهیه این مرهم یک مشت برگ اکالیپتوس ، 10 تا 12 عدد گل میخک، 10 تا 12 عدد برگ نعنا و چند شاخه سبزی گشنیز را با هم آسیاب نموده و به آن 2 قاشق روغن نارگیل خیلی گرم، اضافه میکنیم و در محل رگ به رگ شدگی قرار میدهیم. این ترکیب تا زمانی که گرم است تسکین موقتی برای درد ناشی از آسیب دیدگی خواهد بود.

سایر توصیه‌ها برای درمان رگ به رگ شدن

به طور کلی در زمان مواجه با رگ به رگ شدگی بهترین درمان، استراحت دادن به عضو رگ به رگ شده است. همچنین سعی کنید در هنگام خواب نیز عضو آسیب دیده را در یک موقعیت ثابت نگه دارید.

بالا نگه داشتن عضو رگ به رگ شده نیز بسیار مهم است، پایینتر بودن عضو آسیب دیده باعث تجمع مایع شده و ایجاد درد می کند و فرایند درمان رگ به رگ شدن را به تاخیر می اندازد.

لازم است بدانیم آسیب دیدگی ناشی از رگ به رگ شدن را زمانی جدی بگیرید که درد چند روز متوالی ادامه داشته باشد و شخص نتواند از عضو آسیب دیده به هیچ عنوان استفاده کند، در این صورت باید به پزشک مراجعه کنید تا مشکل بررسی شود

.مجله اینترنتی ستاره

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها