0

خبرنگار قربانیِ ۴ دهه «سیاست ترور» صهیونیستها+ اسامی و جزئیات(1)

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 23164
محل سکونت : اصفهان

خبرنگار قربانیِ ۴ دهه «سیاست ترور» صهیونیستها+ اسامی و جزئیات(1)
شنبه 24 اردیبهشت 1401  9:30 AM

پرونده شهادت «شیرین ابو عاقله»/ ۷

۸۲ خبرنگار قربانیِ ۴ دهه «سیاست ترور» صهیونیستها+ اسامی و جزئیات

۸۲ خبرنگار قربانیِ ۴ دهه «سیاست ترور» صهیونیستها+ اسامی و جزئیات

به بهانه شهادت «شیرین ابو عاقله» توسط نظامیان صهیونیست، لیستی از خبرنگارانی که طی حداقل ۴ دهه اخیر توسط صهیونیست‌ها ترور شده اند، منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری وفا با انتشار مطلبی، لیست خبرنگارانی را که طی حداقل ۴ دهه اخیر توسط رژیم صهیونیستی ترور شده اند، منتشر کرد. در این گزارش به اسامی خبرنگاران شهید و نحوه شهادت آنها به دست رژیم صهیونیستی اشاره می‌شود.

۱. شیرین ابوعاقله

در ۵۱ سالگی، در حین پوشش خبری وقایع اردوگاه جنین با شلیک گلوله به سر توسط نیروهای رژیم اشغالگر هدف قرار گرفت. ابوعاقله گزارشگر شبکه قطری «الجزیره» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: اردوگاه جنین ۱۱/‏۵/‏۲۰۲۲

۲. احمد ابوحسین

در ۲۶ سالگی، روز جمعه ۱۳ آوریل ۲۰۱۸ در حین پوشش راهپیمایی «بازگشت بزرگ» در مناطق مرزی شرق نوار غزه، پس از هدف قرار گرفتن با گلوله انفجاری که از سمت چپ به شکم وی اصابت کرد، بر اثر جراحات وارده جان باخت. ابوحسین گزارشگر رادیو «صوت الشعب» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: بیمارستان تل هاشومیر ۲۵/‏۴/‏۲۰۱۸

۳. عبدالله فضل مرتجی

در ۲۶ سالگی، در حالی که در محله الشجاعیه مشغول پوشش خبری بود بر اثر شلیک توپ توسط ارتش رژیم اشغالگر به شهادت رسید. مرتجی تصویربردار و گزارشگر شبکه «الاقصی» و شرکت رسانه‌ای «النبراس» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: محله‌ی الشجاعیه ۲۵/‏۸/‏۲۰۱۴

۴. علی شحته ابوعفش

در ۳۶ سالگی، پس از مجروح شدن بر اثر انفجار موشک از بقایای تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسید. ابوعفش مدیر برنامه‌های بخش فلسطین «مرکز الدوحة لحریة الإعلام» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: بیت لاهیا ۱۳/‏۸/‏۲۰۱۴

۵. سیمونه کامیللی

در ۳۵ سالگی، پس از مجروح شدن بر اثر انفجار موشک از بقایای تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسید. کامیللی، خبرنگار ایتالیایی، تصویربردار خبرگزاری «آسوشیتدپرس» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: بیت لاهیا ۱۳/‏۸/‏۲۰۱۴

۶. حماده خالد مقاط

در ۲۹ سالگی، پس از مجروح شدن بر اثر بمباران هواپیمای جنگی رژیم صهیونیستی در نزدیکی منزلش در خیابان النفق به شهادت رسید. مقاط مدیر رسانه‌ای مؤسسه‌ی «سجی» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: غزه ۴/‏۸/‏۲۰۱۴

۷. شادی حمدی عیاد

در ۲۶ سالگی، پس از مجروح شدن بر اثر بمباران توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی به منزل مسکونی خود در محله الزیتون به شهادت رسید. عیاد خبرنگاری مستقل بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: حی الزیتون ۲/‏۸/‏۲۰۱۴

۸. عبدالله نصر خلیل فحجان

در ۲۲ سالگی، پس از مجروح شدن در حمله موشکی جنگنده رژیم صهیونیستی در قتل عام رفح به شهادت رسید. فحجان در سایت‌های «الأقصی الریاضی» و «صدی الملاعب» فعالیت می‌کرد.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: رفح ۱/‏۸/‏۲۰۱۴

۹. محمد ماجد ضاهر

در ۲۷ سالگی، پس از بمباران خانه اش با موشک هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی به همراه دخترش و ۵ تن از اعضای خانواده اش به شهادت رسید. ضاهر خبرنگار روزنامه «الرسالة» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: محله الشجاعیه ۳۱/‏۷/‏۲۰۱۴

۱۰. محمد نورالدین مصطفی الدیری

در ۲۲ سالگی، در حین پوشش خبری بمباران توپخانه ای بازار الشجاعیه توسط ارتش اشغالگر به شهادت رسید. الدیری تصویربردار شبکه «الشبکة الفلسطینیة للصحافة والإعلام» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: محله‌ی الشجاعیه ۳۰/‏۷/‏۲۰۱۴

۱۱. رامی فتحی حسین ریان

در ۲۶ سالگی، بر اثر شلیک توپخانه ای توسط ارتش رژیم اشغالگر در بازار الشجاعیه در حین پوشش خبری به شهادت رسید. ریان تصویربردار «الشبکة الفلسطینیة للصحافة والإعلام» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: بازار الشجاعیه ۳۰/‏۷/‏۲۰۱۴

۱۲. سامح محمد العریان

در ۲۹ سالگی، در اثر حمله موشکی هواپیمای جنگی رژیم صهیونیستی به بازار الشجاعیه به شهادت رسید. العریان تصویربردار شبکه ماهواره‌ای «الاقصی» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: الشجاعیه ۳۰/‏۷/‏۲۰۱۴

۱۳. عاهد عفیف زقوت

در ۵۰ سالگی، در حمله موشکی هواپیمای جنگی رژیم صهیونیستس به آپارتمانش در محله النصر به شهادت رسید. زقوت در تلویزیون فلسطین خبرنگار ورزشی و همچنین گزارشگر شبکه ی ماهواره‌ای «الکتاب الریاضی» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: غزه ۳۰/‏۷/‏۲۰۱۴

۱۴. عزت سلامه ضهیر

در ۲۳ سالگی، پس از مجروح شدن در بمباران رژیم صهیونیستی به خانه ۳ طبقه اش در رفح به همراه ۲۱ نفر از اعضای خانواده اش به شهادت رسید. ضهیر گزارشگر شبکه ی خبری «الحریه» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: رفح ۲۹/‏۷/‏۲۰۱۴

۱۵. بهاالدین الغریب

در ۵۸ سالگی، بر اثر بمباران هواپیمای جنگی رژیم صهیونیستی که او را مقابل خانه اش به همراه دخترش در شهر رفح هدف قرار داد به شهادت رسید. الغریب در تلویزیون فلسطین سردبیر اخبار عبری بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: رفح ۲۹/‏۷/‏۲۰۱۴

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها