0

مخالفت وزرای خارجه «گروه ۷» با فرمان حجاب اجباری در افغانستان

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 20610
محل سکونت : کرمانشاه

مخالفت وزرای خارجه «گروه ۷» با فرمان حجاب اجباری در افغانستان
جمعه 23 اردیبهشت 1401  1:36 PM

 

​​​​​

زمان انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ساعت : ۱۲:۴۸ | کد خبر : ۱۳۷۰۶۱۸ | پرینت

مخالفت وزرای خارجه «گروه ۷» با فرمان حجاب اجباری در افغانستان

خ

شفقناافغانستان- وزیران خارجه گروه هفت یا هفت کشور صنعتی جهان، مخالفت شدید خود را با فرمان طالبان در باره اجباری شدن حجاب در افغانستان ابراز کردند.

به گزارش خبرگزاری شفقناافغانستان به نقل از یک رسانه خارجی، آن‌ها در اعلامیه‌ای که روز گذشته منتشر کردند گفتند، طالبان با این اقدامات، خود را در سطح بین المللی بیشتر منزوی می‌کنند.

گفتنی است امریکا، کانادا، فرانسه، جرمنی، ایتالیا و ژاپن اعضای گروه هفت‌اند.

در اعلامیه وزیران خارجۀ هفت کشور صنعتی دنیا از طالبان خواسته شده است که فوراً اقداماتی را در زمینۀ برداشتن محدودیت‌ها بر زنان و دختران، احترام به حقوق بشری آنها و برآورده ساختن انتظارات افغان‌ها و جهان انجام دهند.

در اعلامیه همچنین گفته شده است که آنها اقداماتی را محکوم می کنند که به شدت توانایی نیمی از جمعیت افغانستان را برای مشارکت کامل، برابر و معنادار در جامعه محدود می‌کند.

طالبان در مورد اعلامیه وزیران خارجه هفت کشور صنعتی جهان هنوز تبصره نکرده‌اند اما ذبیح الله مجاهد سخنگوی حکومت طالبان روز گذشته پیش از نشر این اعلامیه به یک رسانه خارجی گفت که درباره فرمان اجباری شدن حجاب، فشار هیچ‌کسی را نمی‌پذیرند.

این فرمان که در داخل و بیرون افغانستان با انتقادها و واکنش‌های گسترده روبرو شده است، به روز شنبه هفته جاری در کابل همگانی شد.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها