0

خرید صنایع دستی از فروشگاه اینترنتی صنایع دستی آرامان

 
09115219775
09115219775

خرید صنایع دستی از فروشگاه اینترنتی صنایع دستی آرامان
دوشنبه 27 دی 1400  12:00 PM

برای تولید محصولات الماس تراش، ابتدا ظروف فلزی یا مسی با استفاده از دستگاه‌های تراش مخصوص تراش داده می‌شوند، سپس نقش‌های مختلفی نظیر اسلیمی، ختایی و گل و مرغ بر روی سطح ظروف کنده‌کاری می‌شوند. در حقیقت می‌توان گفت که در تولید محصولات الماس تراش از ترکیبی از چند هنر دستی با دقت و ظرافت بالا استفاده می‌شود؛ به همین دلیل محصولات ساخته‌شده بسیار نفیس و ارزشمند خواهند بود.

ترمه دوزی از جمله فاخرترین هنرهای ایرانی بوده که هنری تجملاتی نیز به حساب می‌آید. الیاف زربافتی که در این نوع پارچه استفاده می‌شود، محدودیت پارچه ترمه را دوچندان کرده و آن را جزو محبوب‌ترین صنایع دستی ایرانی قرار داده است. بافت پارچه ترمه از قدمت بالایی برخوردار بوده و لباس پادشاهان و اقوام سلطنتی در دوران گذشته، از جنس این پارچه دوخته می‌شدند.

درحال حاضر این هنر در ایران به عنوان یک صنعت نیز شناخته می‌شود. صادرات یکی از گزینه‌های پردرآمد برای بافندگان پارچه‌های ترمه محسوب می‌شود. در بازارهای اروپایی، انواع پارچه‌های ترمه بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند. بافت پارچه‌های ترمه بسیار ظریف و با دقت کافی انجام شده و همچنین بسیار مرغوب و باکیفیت هستند. درصد بالایی از مواد اولیه که برای بافت ترمه مورد استفاده قرار می‌گیرد را الیاف ابریشمی و یا پشم طبیعی تشکیل خواهد داد.

میناکاری هنری است که هم به‌تنهایی زیبایی خاصی دارد و هم در تلفیق با هنرهای دیگر می‌تواند جلوه‌ای بیش‌ازپیش پیدا کند. یکی از محصولاتی که می‌تواند علاوه بر کاربردی بودن، زینت‌بخش خانه شما باشد ساعت خاتم درون میناکاری گرد است که تلفیق زیبایی از هنر خاتم کاری و میناکاری است. 

گلیم نوعی از انواع صنایع دستی بافتنی است که سطح آن صاف بوده و هیچ‌گونه پرزی در آن وجود ندارد. مدل بافت گلیم، تار و پودی است و مانند فرش و قالی، پرز بلند ندارد. نام دیگر گلیم، پلاس است. هر چه بافت گلیم یا پلاس نازک‌تر و لطیف‌تر باشد ارزش آن گلیم بیشتر خواهد بود و مرغوب‌تر است. برای همین از پشم زیر گلو و زیر بغل گوسفندان برای تهیه نخ گلیم بافی استفاده می‌شود تا کیفیت کار بالاتر برود.

دوام بالا، رنگ پذیری و منعطف بودن از خصوصیات اصلی پشم گوسفندی است که برای تولید گلیم به کار می‌رود. به همین دلیل اکثر گلیم‌ها دارای این خصوصیات هستند. شاید برایتان سوال شده باشد که چرا از پشم گوسفند برای بافت گلیم استفاده می‌شود؟ از آن‌جا که حالت دادن به پشم گوسفند بسیار راحت‌تر از پشم سایر دام‌ها است، گلیم بافان آن را برای بافت انواع گلیم به کار می‌برند. بیشتر بافندگان گلیم بانوان عشایری و روستایی در نقاط مختلف ایران هستند.

هنر قلمزنی یکی از ریشه‌دارترین انواع فلزکاری در ایران و جهان است . این هنر عبارت است از ایجاد طرح‌ها و خطوط مختلف به وسیله قلم و چکش بر روی سطوح فلزی مانند طلا، نقره، مس و برنج. در فرهنگ عمید از قلمزنی تحت عنوان «هنر حکاکی بر روی فلزات» نام برده شده است. سال‌هاست که هنرمندان ایرانی به انجام این صنعت اشتغال دارند و به جرئت می‌توان گفت که این هنر هیچگاه از رونق نیافتاده است. هنر قلمکاری در نقاط مختلف ایران و در سبک‌ها و طرح‌های گوناگون انجام می‌شود، همچنین این هنر ابزار و مهارت‌های خاصی را نیاز دارد 

از جمله هنرهای اصیل ایرانی که بیشتر، خانم‌ها به فعالیت در آن مشغول هستند، پته یا سلسله دوزی است. سرچشمه این هنر از دیار کرمان است و زنان کرمانی قرن‌ها است که این هنر را در دست گرفته و شگفتی می‌آفرینند. هنرمند برای خلق یک اثر هنری با پته از رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی استفاده می‌کند و این موضوع باعث شده که پته در نزد ایرانیان و حتی کشورهای خارجی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار شود. 

آرامان مرجع ارائه محصولات صنایع دستی شهرهای مختلف ایران است. ما در آرامان تلاش کرده‌ایم تا مجموعه‌ای از همه محصولات دست‌ساز ایرانی را جمع‌آوری کنیم. از دست‌سازهای اصفهان و شیراز تا یزد و اردیبل، از زنجان و همدان تا سیستان و خراسان، از بوشهر و خوزستان تا مازندران و گلستان و سایر شهرها و روستاهای کشور.
• آرامان بنا دارد تا جامع‌ترین فروشگاه خرید اینترنتی محصولات صنایع دستی را برپا کند تا شما بدون توجه به فاصله‌ها امکان خرید از این محصولات را داشته باشید.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها