0

با تمامی مجوزهای درخواستی دانشجویان موافقت کردیم

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25059
محل سکونت : اصفهان

با تمامی مجوزهای درخواستی دانشجویان موافقت کردیم
دوشنبه 15 آذر 1400  9:48 AM

با تمامی مجوزهای درخواستی دانشجویان موافقت کردیم/رویکرد فعالیت های دانشجویی بدون تغییر ماند

با تمامی مجوزهای درخواستی دانشجویان موافقت کردیم/رویکرد فعالیت های دانشجویی بدون تغییر ماند

رییس دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه با توجه به روی کار آمدن دولت جدید، تغییری در رویکرد ما برای فعالیت های دانشجویی ایجاد نشده است، گفت: با تمامی مجوزهای درخواستی دانشجویان برای برگزاری مراسم گرامیداشت روز دانشجو موافقت کردیم.

دکتر سعدالله نصیری قیداری در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به تشریح برنامه ها و سیاست های روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی پرداخت و اظهار کرد: ما هر ساله برنامه های خاصی را به این مناسبت در دانشگاه تدارک می بینیم اگر چه بیشتر کارهای اجرایی این برنامه بر عهده دانشجویان و تشکل های دانشجویی است اما دانشگاه شهید بهشتی همواره سعی کرده همراهی و همکاری خود را برای اجرای هر چه بهتر این برنامه ها اعمال کند.

وی در ادامه تصریح کرد:  یکی از مهم ترین برنامه های روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی این است که امروز دوشنبه ۱۵ آذر دکتر قالیباف رییس مجلس به دعوت تشکل های دانشجویی در این دانشگاه سخنرانی کند. این برنامه با حضور حداکثری دانشجویان، تشکل های دانشجویی، انجمن های علمی و کانون های فرهنگی به صورت حضوری و به شکل پرسش و پاسخ برگزار می شود که پیش بینی می شود حدود ۴۰۰ نفر در این مراسم حضور داشته باشند.

دکتر قیداری تاکید کرد:در این مراسم  دکتر زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری و دکتر منادی رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هم حضور خواهند داشت. در صورت امکان نیز سایر علاقه مندان و دانشجویان می توانند به صورت مجازی نیز در این برنامه حضور داشته باشند.

رییس دانشگاه شهید بهشتی خاطر نشان کرد: یکی دیگر از برنامه های دانشگاه برای روز چهارشنبه ۱۷ آذر  و با حضور دکتر حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور تدارک دیده شده است که این برنامه نیز در پردیس شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

دکتر نصیری قیداری از بازدید دکتر گنجی رییس صندوق رفاه دانشجویان از خوابگاه های دانشگاه شهید بهشتی در آستانه روز دانشجو خبر داد و گفت: در جریان این بازدید قرار شد یک خوابگاه خیرساز در این دانشگاه تاسیس شود که بخشی از هزینه های آن را وزارت علوم تقبل می کند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۹ خوابگاه دانشجویی از ۱۱ خوابگاه دانشگاه شهید بهشتی به همراه تمامی موتورخانه های  گرمایشی و سرمایشی مورد بازسازی قرار گرفته است. ضمن اینکه توانستیم رستوران مرکزی دانشگاه را بازسازی اساسی کنیم. همچنین صندوق رفاه دانشجویان قول بازسازی دو خوابگاه دیگر این دانشگاه را داده است.

رییس دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه تغییری در رویکرد ما برای فعالیت های دانشجویی ایجاد نشده است، گفت: با توجه به اینکه دانشگاه ها به صورت هیات امنایی اداره می شوند و برنامه های مختص خود را دارند، تغییر دولت ها تغییری اساسی در رویکرد آنها ایجاد نمی کند. بنابراین ما در حوزه دانشجویی برنامه های خود را پیش می بریم.

نصیری قیداری با بیان اینکه با تمامی مجوزه های دانشجویان به مناسبت روز دانشجو موافقت کردیم، خاطر نشان کرد: همه مجوزهای دانشجویان در هیات نظارت مطرح شد و چون خواسته های ارائه شده معقول و منطقی بود تمامی برنامه ها مجوز برگزاری گرفتند.

رییس دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد: برنامه گرامیداشت روز دانشجو برای خود دانشجویان و تشکل ها است  و ما صرفا برنامه های آنها را از نظر امکانات سالن، فضاهای فیزیکی و دیگر امکانات حمایت کنیم.

وی تاکید کرد: به طورکلی دانشجویان محور دانشگاه هستند. همه تلاش های ما به منظور رشد و تقویت آنها صورت می گیرد و نمی توانیم در خصوص وظایف خود در مقابل دانشجویان قصور کنیم؛ اما با توجه به شرایط جدید و با محدودیت هایی مواجه هستیم. طبعا فعالیت های ما در همه حوزه ها اعم از آموزش، پژوهش، فرهنگی و سیاسی کاستی هایی را دارد با این حال سعی می کنیم این کاستی ها به حداقل برسد.

دکتر نصیری قیداری در پایان با تاکید بر اینکه سلامتی دانشجویان اولویت اساسی دانشگاه است، گفت: ما سعی می کنیم یک تعادلی بین حضور و عدم حضور دانشجویان در دانشگاه را برای برنامه های روز دانشجو ایجاد کنیم تا جایی که خط قرمز سلامتی اساتید، دانشجویان و کارمندان در دانشگاه شهید بهشتی آسیب نبیند برنامه های خود را ادامه خواهیم داد.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها