0

درخواست جمعی از فعالان صلح برای لغو فوری تحریم‌های ایران

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 23615
محل سکونت : کرمانشاه

درخواست جمعی از فعالان صلح برای لغو فوری تحریم‌های ایران
شنبه 13 آذر 1400  2:04 PM

درخواست جمعی از فعالان صلح برای لغو فوری تحریم‌های ایران

درخواست جمعی از فعالان صلح برای لغو فوری تحریم‌های ایران

 

تهران-ایرنا- جمعی از فعالان صلح در بیانیه‌ای خطاب به دبیر کل سازمان ملل متحد و سران کشورهای عضو توافق هسته‌ای خواستار بازگشت بی قید و شرط آمریکا به برجام، رفع تمامی تحریم‌ها و توقف تهدید به جنگ شدند.

به گزارش روز جمعه ایرنا در این بیانیه که همزمان با دیدار مقامات دولتی بریتانیا، فرانسه، آلمان، چین و روسیه با هیات ایرانی در وین در دور جدید مذاکرات بر سر برنامه هسته‌ای ایران منتشر شده، آمده است: در سال ۲۰۱۸، در حالی که راستی آزمائی‌ها حاکی از پایبندی کامل ایران به تعهدات خود بود، ایالات متحده تحت فشار اسرائیل از «برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)» خارج شد.

در این بیانیه همچنین با تاکید بر اینکه صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران به اثبات رسیده وهیچ ادلّه معتبری مبنی بر غیرصلح آمیز بودن ماهیت برنامه هسته‌ای ایران ارائه نشده است، از تحریم‌های اقتصادی اعمال شده علیه ایران توسط آمریکا و متحدان اروپایی‌اش بعنوان یک اقدام جنگی غیرقانونی و جنایتکارانه علیه مردم ایران یاد شده است.

بر اساس این بیانیه، این تحریم‌ها به مرگ هزاران انسان بی گناه انجامیده، به پروژه‌های زیرساختی حیاتی و برنامه‌های اجتماعی آن کشور آسیب رسانده، مانع از تحقق آنها شده و رنج بی حسابی را بر جامعه ایران تحمیل کرده است.

 فعالان صلح در بیانیه خود تاکید کرده‌اند که با نقض آشکار منشور سازمان ملل متحد، ایران و ایرانیان همواره از سوی اسرائیل و آمریکا هدف تروریسم واقع و تهدید به حمله نظامی شده‌اند.

 این بیانیه می‌افزاید: قدرت‌های سلطه گر، با هدف اعمال فشار بر ایران برای گذشتن از امنیت خود و تسلیم استقلال و حق حاکمیت ملی‌اش، پیوسته مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران را مورد سوء استفاده قرار داده‌اند.

امضا کنندگان این بیانیه که خطاب به دبیر کل سازمان ملل متحد، نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی و روسای جمهور کشورهای عضو توافق هسته ای صادر شده، خواستار بازگشت بی قید و شرط ایالات متحده به برجام- که در سال ۲۰۱۵ امضا شده بود-، رفع تمامی تحریم‌ها و توقف تهدید به جنگ شده اند.

فعالان صلح همچنین خواستار اعمال فشار از سوی جامعه بین‌المللی بر اسرائیل برای پیوستن به «پیمان عدم گسترش سلاح‌های هسته ای» و خلع سلاح هسته‌ای آن رژیم شده اند.

"مرکز اقدام بین‌المللی" و "ائتلاف ضدجنگ متحد ملی" که از بانیان تنظیم و تدوین این بیانیه است، از علاقمندان به پیوستن به این کارزار خواست در صورت تمایل با امضای این بیانیه از طریق  https://solidaritycenter.ourpowerbase.net/civicrm/petition/sign?sid=۲۶  و https://unac.notowar.net/urgent-call-for-lifting-sanctions-on-iran/ همبستگی خود با ایران را اعلام کنند

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها