0

ضرورت ممانعت از تبادل نامشروع کالا در مبادی رسمی

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

ضرورت ممانعت از تبادل نامشروع کالا در مبادی رسمی
یک شنبه 25 مهر 1400  12:51 AM

ضرورت ممانعت از تبادل نامشروع کالا در مبادی رسمی

ضرورت ممانعت از تبادل نامشروع کالا در مبادی رسمی

تهران- ایرنا- جانشین فرمانده ناجا بر ضرورت ممانعت از تبادل نامشروع کالا در مبادی رسمی تاکید کرد و گفت: نیروی انتظامی از تبادل نامشروع کالا ممانعت کرده و این امر با بهره‌مندی از بانک جامع اطلاعاتی سایر دستگاه‌های مسئول عملیاتی می شود.

به گزارش خبرنگار انتظامی ایرنا سردار قاسم رضایی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح مرکز پایش هوشمند فرآیندهای تجارت پلیس گمرگ، افزود: هدف پلیس امنیت اقتصادی مقابله با باندهای قاچاق، بخصوص در مبادی رسمی کشور است اما با مسئول سازی دیگر دستگاه ها دغدغه مردم در حوزه اقتصاد کاهش می یابد.

وی با اشاره به افتتاح پایش هوشمند پلیس فرآیندهای تجارت گفت: استقرار پلیس در گمرکات هدف نیست بلکه وسیله است یعنی خلافی در تبادل تجاری صورت نگیرد.

وی ادامه داد: استقرار پلیس در گمرکات منجر به تقویت مدیریت در پیشگیری از فساد می شود، به زودی ماهانه شاهد پیشرفت های قابل توجه و جهشی پلیس امنیت اقتصادی در اجرای ماموریت های محوله خواهیم بود.

جانشین فرمانده ناجا گفت: بخشی از پلیس امنیت اقتصادی که در گمرکات مستقر شده باید با بهره مندی از کارشناسان خبره در اتاق های فکر هوشمندانه و هدفمند اقدام کنند.

رضایی تاکید کرد: به طور حتم با بسیج کردن بانک اطلاعاتی دیگر دستگاه ها این موضوع منتج به نتیجه می شود علاوه بر این موضوع نیاز است تا متصدیان پایش هوشمند پلیس بر جغرافیای سرزمینی خود نیز تسلط کافی داشته باشند.

وی تاکید کرد: نتیجه کار باید در وضعیت بازار به خصوص در بخش تولید مشاهده و ملموس باشد نه فقط در گمرکات که این موضوع همانطور که اشاره شد با مسئول سازی سایر دستگاه ها به ویژه در بحث غنی سازی بانک اطلاعاتی محقق می شود. اگر سایر دستگاه ها در این خصوص همکاری نکنند به طور قطع باید پاسخگوی نظام و بیت المال باشند و این مطالبه به حق و جدی پلیس است.

 طرح برخورد و مقابله با خودروهای شوتی اجرا می شود

وی اضافه کرد: براساس مطالبه مردمی از هفته آینده طرح برخورد و مقابله با خودروهای شوتی اجرا می شود، خودروهای شوتی خط قرمز پلیس است توجیه بی جا ممنوع و ایجاد رعب و وحشت در جاده شغل نیست و به شدت با قانون شکنان برخورد می کنیم.

رضایی اضافه کرد: برخی مقررات و قوانین بازدارندگی را لازم را نداشته و نیاز به اصلاح یا تغییر دارد براین اساس مسئولان باید به این مساله ورود کرده تا ضعف قانون برطرف شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیس با اشراف اطلاعاتی در اجرای ماموریت های محوله اعمال قانون کرده و روحیه محافظه کاری و مماشات در آن معنا ندارد، اضافه هدف گذاری نیروی انتظامی بر ممانعت از تبادل نامشروع کالا معطوف است و اشراف اطلاعاتی با بهره مندی از بانک جامع اطلاعاتی و سامانه های هوشمند پایش اطلاعاتی سایر دستگاه های مسئول کامل می شود.

هفته نیروی انتظامی از ۱۷ مهرماه با شعار پلیس مقتدر، قانونمدار و امین مردم آغاز و ۲۳ مهر ماه با شعار پلیس، ولایتمداری، حفظ ارزش‌ها و جامعه ایمانی به پایان می‌رسد.
براساس روزشمار هفته نیروی انتظامی، ۱۸ مهر ماه با عنوان پلیس هوشمند، مشارکت عمومی، انضباط اجتماعی و ۱۹ مهر ماه با عنوان پلیس خدمتگذار، سرباز فداکار و امنیت پایدار نامگذاری شده است.

 ۲۰ مهر ماه نیز با عنوان پلیس، امنیت اقتصادی، پشتیبانی تولید و مانع زدایی و ۲۱ مهر ماه نیز با عنوان پلیس، پیشگیری اجتماعی، آموزش همگانی و امنیت اجتماعی نامگذاری شده است.

روزهای ۲۲ و ۲۳ مهرماه نیز به ترتیب با عنوان پلیس، تلاش جهادی، ایثار و شهادت و پلیس، ولایت مداری، حفظ ارزش ها و جامعه ایمانی نامگذاری شده است.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها