0

بازیگر فیلم «از نفس افتاده» از نفس افتاد

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158642
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

بازیگر فیلم «از نفس افتاده» از نفس افتاد
سه شنبه 13 مهر 1400  12:58 PM

بازیگر فیلم «از نفس افتاده» از نفس افتاد

امید غیاثوند
بازیگر فیلم «از نفس افتاده» از نفس افتاد

تهران - ایرنا - «ژان پل بلموندو» بازیگر مشهور و محبوب فرانسوی و معروف به «ببل» روز گذشته(دوشنبه) در ۸۸ سالگی درگذشت.

بلموندو در دهه ۶۰ میلادی و در میان ستارگان مرد و زن زیباروی اروپا از جمله سوفیا لورن، بریژیت باردو، مارچلو ماسترویانی و آلن دلون با آن صورت مشت خورده، بینی شکسته و لب های پهن نشان داد که می تواند قواعد را جابجا کند.

ظاهر متفاوت و شانس در سال ۱۹۶۰ میلادی به کمک بلموندو آمد و او را در مسیر ژان لوک گدار کارگردان جریان ساز و مبدع «موج نو» سینمایی فرانسه قرار داد و مخرج مشترک این همکاری فیلم سینمایی  از نفس افتاده شد. اثری بی نظیر که همچنان از آن به عنوان یکی از برترین فیلم های تاریخ سینما یاد می شود.

بلموندو پس از بازی در از نفس افتاده نظر سایر کارگردانان برجسته و صاحب سبک از جمله ژان پیر ملویل را به خود جلب کرد و ثمره این ارتباط فرانسوی دو شاهکار مهره نفوذی و کلاه شد.

فیلم سینمایی مافیایی - جنایی بورسالینو به کارگردانی ژاک دری در سال ۱۹۷۰ میلادی، بلموندو و آلن دلون را در کنار هم نشاند و اثری تماشایی را برای طرفداران این دو فوق ستاره افسانه ای عرضه کرد.

بلموندو متعلق به نسلی از بازیگران در وهله اول فرانسه و بعد اروپا است که چشم ها را از هالیوود با همه ستارگان نامدارش چون مارلون براندو، پل نیومن و استیو مک کوئین برگرداند و خیره خود ساخت.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها