0

بهترین مارک آون توستر چیست ؟

 
modiregoogle
modiregoogle
کاربر جدید
تاریخ عضویت : آبان 1397 
تعداد پست ها : 11
محل سکونت : خوزستان

بهترین مارک آون توستر چیست ؟
یک شنبه 19 اردیبهشت 1400  12:10 PM

بهترین مارک آون توستر و راهنمای خرید


ممکن است هنگام صبحانه هوس یک تکه نان تست برشته کرده باشید یا بخواهید یک تکه پیتزا برای میان‌وعده میل کنید. شاید هم هوس کنید کمی شیرینی‌پزی کنید یا برای شام مرغ سوخاری آماده کنید. آون توسترها محصولاتی چندکاره هستند که آشپزی را برای شما آسان‌تر می‌سازند.

آون توسترها برای افراد مجرد، متاهل، حانواده‌های کم‌جمعیت یا پرجمعیت بسیار مناسب است. دیگر نیازی نیست برای طبخ غذاهای کوچک و کم‌حجم فرهای دیواری یا فر بزرگ گاز را روشن کنید. اگر هم برای تعداد زیادی از افراد غذا درست می‌کنید و به فضای بیشتری برای طبخ غذا احتیاج دارید، این آون توسترها به کمک شما می‌آیند.

مدل‌های پیشرفته‌تر آون توسترها مجهز به سیستم پخت همرفتی هستند. این سیستم باعث می‌شود غذاها سریع‌تر پخته شوند. به همین دلیل می‌توانید در وقت و انرژی خود صرفه‌جویی کنید.

آون توسترهای موجود در بازار دارای شکل‌ها، اندازه‌ها و امکانات متنوعی هستند و انتخاب را کمی مشکل می‌سازند. برای این‌که بتوانید انتخاب راحت‌تری داشته باشید، ما مهم‌ترین ویژگی‌های آون توسترها را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم. این اطلاعات به شما کمک می‌کنند بر اساس نیازتان بهترین مارک آون توستر را انتخاب و خریداری کنید.


هنگام خرید آون توستر به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

  • لوازم جانبی: هر نوع وسایل مخصوص آشپزی همراه با مدلی که خریداری کرده‌اید عرضه می‌شود.
  • المنت های حرارتی: برخی از مدل‌های آون توسترها دارای المنت‌های حرارتی اینتراکتیو یا تعاملی و المنت‌های همرفتی هستند. شما می‌توانید با توجه به نیاز و سبک آشپزی‌تان محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  • محدوده دما و تنظیمات: دمای آون توسترها را می‌توانید بر اساس نیاز خود و نوع آشپزی کم یا زیاد کنید.
  • نمایشگر: دکمه‌ها، دستگیره‌ها و نمایشگری که خواندن و کاربری آن ساده باشد.
  • تنظیمات پخت خودکار: بسیاری از مدل‌های آون توسترها دارای تنظیمات برنامه‌ریزی شده‌ای برای برخی از غذاها هستند.
  • تایمر و آلارم: تایمر و آلارم یا زنگ هشدار آماده شدن غذا را به شما اعلام می‌کند. به این ترتیب از سوختن غذا و هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌شود.
  • ایمنی: آون توسترها بسیار داغ می‌شوند. به همین دلیل برخی از مدل‌ها مجهز به امکانات ایمنی هستند.
  • تمیز کردن: طبخ غذا در آون توسترها موجب می‌شود این دستگاه‌ها خیلی زود کثیف شوند. پس از چند بار غذا پختن در آون توسترها خرده‌نان یا پنیر آب‌شده را در آن می‌بینید. برخی از مدل‌های آون توسترها دارای قابلیت‌های هستند که تمیز کردن را برای شما بسیار راحت می‌سازند.

لوازم جانبی

بیشتر آون توسترها همراه با سینی فر و توری فر که عمدتا مخصوص پخت نان و شیرینی هستند عرضه می‌شوند. مدل‌های بالاتر آون توسترها دارای لوازمی مانند سینی سنگی پیتزا، سینی پخت نان و سینی مخصوص کباب هستند.

به‌خاطر داشته باشید که لوازم آشپزی که به‌طور روزمره استفاده می‌کنید مناسب قرار دادن داخل آون توستر نیستند. بنابراین مطمئن باشید که لوازم جانبی آون توستر را برای چیزی بیشتر از نان تست می‌توانید استفاده کنید.

المنت های حرارتی پیشرفته

آون توسترهای استاندارد دارای ۱ یا ۲ المنت حرارتی هستد که غذا را گرم و برشته می‌کنند. مدل‌های پیشرفته‌تر معمولا دارای چند المنت حرارتی قابل تنظیم هستند که حرارت را به‌صورت همرفتی و در همه‌ی جهات انتقال می‌دهند. این سیستم هوا را در آون توستر به حرکت در می‌آورد و باعث می‌شود غذا سریع‌تر طبخ شود.

برخی از آون توسترهای بازار مجهز به المنت‌های حرارتی خاصی هستند که به سرعت دستگاه را گرم می‌کنند. با خرید این مدل دستگاه‌ها می‌توانید در زمان خود صرفه‌جویی کنید. زیرا زمان کمتری برای گرم شدن دستگاه صرف می‌شود. اگر آون توستر را تنها برای تست کردن نان یا گرم کردن پیتزا لازم دارید، نیاز نیست مدل‌های پیشرفته را بخرید.

محدوده دما و تنظیمات

آون توسترها را می‌توانید بر اساس نیازتان روی دماهای مختلف تنظیم کنید. به کمک این ویژگی می‌توانید نان یا مغزهای مختلف را در دمای کم برشته کنید و از دمای بالا برای پختن غذاهای گوشتی و ماهی استفاده کنید. قابلیت تنظیم میزان برشته کردن هم یک امتیاز محسوب می‌شود.

تنظیمات پخت خودکار

اگر دائما یک نوع غذا را با آون توستر آماده می‌کنید، بهتر است مدلی را خریداری کنید که دارای سیستم تنظیمات پخت خودکار باشد. این سیستم دارای پریست یا پیش‌فرض‌هایی است که برای پختن غذاهایی مانند پیتزا و سیب‌زمینی تنوری طراحی شده‌اند.

تنها با فشار یک دکمه می‌توانید این غذاها را با آون توستر آماده کنید. در برخی از مدل‌های آون توستر می‌توانید برای غذاهایی که بیشتر از همه طبخ می‌کنید، پریست‌هایی طراحی کنید.

نمایشگر

وجود دکمه‌ها و تنظیمات مختلف در آون توستر می‌توان کمک‌کننده باشد. اما گاهی اوقات تعداد زیاد دکمه‌ها می‌تواند شما را سردرگم کند. همیشه بهتر است پیش از استفاده از آون توستر دفترچه‌ی راهنمای آن را مطالعه کنید.

اما نمایشگر محصولی که خریداری می‌کنید باید به‌اندازه‌ی کافی قابل درک باشد تا با تلاش کمی بتوانید طرز کار با دستگاه را یاد بگیرید. سعی کنید در اینترنت یا فروشگاه ویژگی‌ها و امکانات محصول مورد نظرتان را بررسی کنید تا با دکمه‌ها و تنظیمات آشنا شوید.

تایمر و آلارم

معمولا‌ آون توسترها عمل پخت غذا را به خوبی انجام می‌دهند و آماده شدن غذا را به شما اعلام می‌کنند. بهترین مدل‌ها از بهترین مارک آون توستر در بازار دارای تایمر و آلارم هستند. در این نوع آون توسترها صدای زنگ آلارم شما را از آماده شدن غذا باخبر می‌سازند.

سیستم خاموش شدن خودکار دستگاه یکی دیگر از قابلیت‌های آون توسترها است که از سوختن غذا و نان جلوگیری می‌کند.

ایمنی

داغ شدن بیش از حد آون توسترها باعث بروز خطراتی منند سوختگی و آتش‌سوزی می‌شود. این دستگاه‌ها برای جلوگیری از بروز چنین حوادثی دارای چند قابلیت هستند. برای مثال در برخی آون توسترها، با باز شدن درب دستگاه توری فر بیرون می‌آید.

برخی از آون توسترها دارای طراحی منحصربه‌فردی هستند که درب داغ دستگاه را از شما دور نگه می‌دارد تا بتوانید غذا را به‌راحتی بردارید.

قابلیت خاموش شدن خودکار یکی از ویژگی‌هایی است که ایمنی آون توسترها را بالا می‌برد. اگر فراموش کنید دستگاه را خاموش کنید، این قابلیت از بروز آتش‌سوزی جلوگیری می کند.

سینی‌های مخصوص آون توستر از ریختن روغن در دستگاه جلوگیری می‌کنند. این سینی‌ها در شرایطی که می‌خواهید علاوه‌بر تست کردن نان برای طبخ غذاهای گوشتی از دستگاه استفاده کنید اهمیت زیادی دارند.

تمیز کردن

پختن غذا در آون توستر باعث می‌شود خرده‌های نان یا غذا، روغن و پنیر آب شده در دستگاه بریزند. سینی‌های مخصوصی که در کف آو توستر قرار می‌گیرند به‌راحتی از دستگاه خارج می‌شوند. برخی از این سینی‌ها را می‌توانید در ماشین ظرفشویی بشویید.

اگر آون توستری که خریداری کرده‌اید همراه با سینی‌های مخصوص عرضه می‌شود، حتما از قابل شست‌وشو بودن آن‌ها مطمئن شوید. نچسب بودن آون توستر و باز شدن رو به بالای درب دستگاه هم در نحوه‌ی تمیز ماندن آن تاثیر دارند. اگر درب دستگاه رو به بالا باز شود، هنگام برداشتن غذا چیزی روی در نخواهد ریخت.

قابل مشاهده بودن - در شیشه

با خرید آون توستر می‌توانید بسیاری از غذاها را خیلی سریع آماده کنید. شاید دوست داشته باشید مراحل پخته شدن غذا در آون توستر را ببینید. درب‌های شفاف و شیشه‌ای بیشتر مدل‌های آون توستر به شما کمک می‌کنند غذای خود را به‌راحتی مشاهده کنید. به این ترتیب می‌توانید از سوختن نان و خشک شدن پیتزا جلوگیری کنید.

در داخل برخی از مدل‌های آون توستر چراغ‌هایی وجود دارند که دیدن غذا را برای شما راحت‌تر می‌سازند. زمانی‌که غذا در حال آماده شدن است چراغ‌های دستگاه روشن می‌شوند و می‌توانید بدون باز کردن درب غذای خود را مشاهده کنید.

پیش از خرید حتما نقد و بررسی محصول مورد نظر خود را بخوانید. درب‌های شیشه‌ای ارزان و بی‌کیفیت پس از چند بار استفاده کدر می‌شوند.

پیش از خرید یک آون توستر بهتر است و نوع و حجم غذایی که می‌خواهید با آن تهیه کنید را در نظر بگیرید. فضای آشپزخانه و بودجه‌ای که می‌خواهید صرف خرید این دستگاه کنید هم از اهمیت زیادی برخوردار هستند. همچنین باید ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاص دستگاه را که  مناسب سبک آشپزی شما هستند در نظر داشته باشید.

نوع و حجم غذا

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام خرید آون توستر در نظر داشته باشید تعداد افراد خانواده و نوع غذایی است که درست می‌کنید. نوع و حجم غذا به شما کمک می‌کنند محصولی برای اساس نیازهای‌تان خریداری کنید.

آون توسترهای موجود در بازار دارای حجمی مخصوص قطعات نان، پیتزا و مرغ بریان هستند. آون توسترهای کوچک یک پله از توسترهای معمولی بالاتر هستند. این آون توسترها برای ساندویچ‌های باز، غذاهای یک‌نفره و گرم کردن پیتزا مناسب هستند.  معمولا این نوع آون توسترها تا ۴ عدد نان تست را در خود جای می‌دهند.

آون توسترهای بزرگ‌تر برای غذاهای کمی پیچیده‌تر استفاده می‌شوند؛ مانند مرغ کبابی، شیرینی، ۶ عدد وافل و گرم کردن یک پیتزای کوچک.

مدل‌های بزرگ‌تر آون توسترها مانند یک فر کوچک عمل می‌کنند. این دستگاه‌ها برای طبخ هر نوع غذایی مناسب هستند؛ از یک پیتزای متوسط گرفته تا غذاهای کبابی و پختن کیک و براونی. این آون توسترها دو سینی حدودا ۲۲ سانتی‌متر در ۳۳ سانتی‌متر را در خود جای می‌دهند.

این مدل‌ها برای افراد مجرد یا متاهل که ترجیح می‌دهند از آون توستر به‌جای فرهای سنتی استفاده کنند مناسب است. خانواده‌های پر جمعیتی که به‌دنبال فضای اضافی برای گرم‌کردن غذا هستند هم می‌توانند از آون توسترها استفاده کنند.

اندازه آون توستر

داشتن فضای کافی برای آون توستر یکی از نکات مهمی است که باید پیش از خرید به آن توجه کنید. بهتر است آون توستر را کنار یک پریز برق و در فضایی خلوت قرار دهید. محل قرارگیری دستگاه باید دارای تهویه‌ی مناسب باشد.

پیش از خرید آون توستر حتما از داشتن فضای کافی در آشپزخانه اطمینان حاصل کنید. اگر فضای کافی ندارید باید از آون توسترهای دیگر مانند کامپکت یا مدل‌هایی که زیر کابینت جای می گیرند استفاده کنید.

قیمت آون توستر

زمانی که قصد خرید یک وسیله‌ی برقی را دارید باید محصولی بر اساس نیاز و بودجه‌ی خود انتخاب کنید. آون توسترها دارای قیمت‌های متنوعی از حدود ۴۸۰ هزار تومان تا ۸ میلیون تومان هستند.

مدل‌های گران‌تر دارای امکانات و قابلیت‌های مدرن‌تری مانند پخت همرفتی هستند. اگر فر شما دارای قابلیت پخت همرفتی نیست و دوست دارید غذاها را سریع‌تر آماده کنید، بهتر است محصولی با این ویژگی بخرید.

با خرید آون توستری که مجهز به سیستم پخت همرفتی است در زمان و انرژی صرفه‌جویی خواهید کرد. بنابراین اگر یک آون توستر با این ویژگی و با قیمتی تقریبا بالا خریداری کردید ضرر نخواهید کرد.

آیا بهترین مارک آون توستر خود را انتخاب کردید؟

آون توستر چه مارکی خوبه؟

آون توستر چه مارکی خوبه؟

با خرید آون توستر آماده کردن صبحانه، اسنک، ناهار و شام به‌طور قابل توجهی آسان می‌شود. مدل‌های متنوع بازار ممکن است تصمیم‌گیری را برای شما سخت کند. پس بهتر است با در نظر گرفتن نیازها، حجم غذایی که آماده می‌کنید و فضای موجود در آشپزخانه انتخاب‌ درستی انجام دهید.

هر آون توستری که خریداری کنید پیشرفتی چشم‌گیر در نحوه‌ی آشپزی شما به‌وجود می‌آورد. با وجود امکانات و قابلیت‌های مختلف آون توسترها متوجه می‌شوید که تا چه اندازه به وجود آن‌ها در آشپزخانه‌تان نیاز داشتید.

پختن کیک و شیرینی و اسنک‌های ساده به‌عنوان میان‌وعده دیگر به یک سرگرمی تبدیل شده است. پس هر کدام از ما به وجود یک آون توستر در خانه‌ی خود احتیاج داریم. به این ترتیب بدون روشن کردن فرهای بزرگ گاز یا فرهای دیواری یک آشپزی خوب را تجربه می‌کنیم.

پیش از خرید یک آون توستر خوب باید ابتدا نیازهای خود و بودجه را در نظر بگیرید، سپس محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این مقاله برخی از بهترین مارک آون توستر های بازار را به شما معرفی کردیم تا راحت‌تر بتوانید از میان محصولات متنوع انتخاب کنید.

منبع: بونگ

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها