0

راهنمای خرید لپ تاپ برنامه نویسی

 
mkarim
mkarim
کاربر جدید
تاریخ عضویت : بهمن 1399 
تعداد پست ها : 6
محل سکونت : فارس

راهنمای خرید لپ تاپ برنامه نویسی
سه شنبه 17 فروردین 1400  3:17 PM

من میخوام لپ تاپ برنامه بنویسی بگیریم یک مطلب راجع بهش خوندم جالب بود :

اگر شما یک برنامه نویس هستید پس قطعا باید لپ تاپ متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید.احتمالا با وجود تنوع برندها و مدل ها شما نیز سردگم شده اید اما قبل از خرید لپ تاپ برای برنامه نویسی شما باید ویژگی های لپ تاپ ها را بدانید. لپ تاپ های برنامه نویسی ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند پس قبل از خرید این راهنمای خرید لپ تاپ برنامه نویسی را مطالعه کنید.ما در کافه دستیار  برای شما به صورت مختصر نکات خرید لپ تاپ برنامه نویسی را بیان کرده ایم.

RAM
قاعدتا یک برنامه نویس نیاز به توضیح راجع به RAM ندارد ولی به عنوان یک پیشنهاد باید گفت که سراغ RAM  های کمتر از 8 گیگ نروید!!اگر هم میخواهید بیشتر هزینه کنید پس لپ تاپ با رم 16 گیگا بایتی انتخاب بهتری است.

راهنمای خرید لپ تاپ برنامه نویسی
CPU
پردازنده مثل مغز سیستم شماست.مسلما هرچه پردازنده قوی تر باشد سرعت لپ تاپ نیز بالاتر می رود اما به هزینه ای که میخواهید کنید بستگی دارد. معمولا برای برنامه نویسان پردازنده اینتل Core i 5 مناسب است و نیازشان را برطرف میکند اما اگر به سرعت بیشتر نیاز دارید پس اینتل Core i 7  را انتخاب کنید.

راهنمای خرید لپ تاپ برنامه نویسی،خرید لپ تاپ برنامه نویسی
حافظه
دو نوع فضای ذخیره سازی برای لپ  تاپ ها وجو دارد :هارد های HDD و SSD  قطعا هارد های SSD بهترین انتخاب برای یک برنامه نویس هست چرا که سرعت بالاتری نسبت به هارد های HDD دارند پس از آن غافل نشوید چرا که عملکرد و کارایی برنامه های شما با هارد های SSD بسیار بالاتر می روند.

راهنمای خرید لپ تاپ برنامه نویسی
باتری
اگر که زیاد لپ تاپ خود راحمل میکنید پس حتما لپ تاپی انتخاب کنید که 8 ساعت توان مصرفی داشته باشد.

صفحه کلید
یک نکته مهم برای برنامه نویسان کیبورد مناسب و اصطلاحا خوش دست  است همچنین  برای خرید لپ تاپ برنامه نویسی باید لپ تاپی انتخاب کنید که کیبورد آن بک لایت داشته باشد تا در جای تاریک نیز مشکلی برای کد زنی نداشته باشید.همچنین به استحکام و چینش کلید ها توجه کنید.به دلیل کد زنی طولانی باید کلیدها مقاوم باشند.یک نکته جالب این است که شما میتوانید صفحه کلیدUSB بخرید زیرا کار با آن ها معمولا راحت است.

صفحه نمایش
به دلیل اینکه برنامه نویسان بیشتر وقت خود را در حال کار با سیستم هستند پس انتخاب لپ تاپ با صفحه نمایش 15 اینچی مناسب تر است هم چنین صفحه های مات به دلیل بازتاب نکردن نور برای لپ تاپ برنامه نویسی بهتر است.هنگام خرید به رزولوشن نمایشگر دقت کنید.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها