0

ظریف: بایدن اگر مانند ترامپ رفتار کند، هیچ دستاوردی نخواهد داشت

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25048
محل سکونت : اصفهان

ظریف: بایدن اگر مانند ترامپ رفتار کند، هیچ دستاوردی نخواهد داشت
دوشنبه 4 اسفند 1399  8:00 AM

ظریف: بایدن اگر مانند ترامپ رفتار کند، هیچ دستاوردی نخواهد داشت

  • ظریف: بایدن اگر مانند ترامپ رفتار کند، هیچ دستاوردی نخواهد داشت

وزیر خارجه کشورمان با تأکید بر "آمریکا هرگز به تعهداتش در توافق هسته‌ای با ایران عمل نکرده" گفت: اگر بایدن رفتارهای ترامپ را تکرار کند، دست خالی خواهد ماند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «محمدجواد ظریف» شامگاه یکشنبه در گفتگو با المنار تأکید کرد: آمریکا در 4 سال اخیر هیچ‌کدام از تعهداتش را در برجام اجرا نکرده است. بر مبنای ماده 36 برجام اگر یک طرف از توافق به تعهداتش عمل نکند، ایران نیز حق آن را دارد که به تعهدات خود پایبند نماند.

 

وی تأکید کرد: بایدن اگر رفتارهای ترامپ را تکرار کند، هیچ دستاوردی در تعامل با ایران نخواهد داشت.

ظریف افزود: ما معتقدیم تسلیحات اتمی هرگز امنیت را تقویت نخواهد کرد بلکه عامل مخرب ثبات و امنیت جهان است.

وزیر امور خارجه همچنین در ارتباط با جنگ یمن گفت: عربستان سعودی نه می‎تواند از لحاظ نظامی در جنگ علیه یمن پیروز شود، نه اینکه می‎تواند آنچه را از طریق جنگ به‌دست نیاورده است در مذاکرات به‌دست آورد.

ظریف درباره موضوع عادی‌سازی روابط نیز تأکید کرد: این یک اشتباه استراتژیک است که همسایگان ما به اسرائیل اجازه دهند که درگیری‎ها را به داخل اراضی آنها منتقل کند، چون با این اقدام در واقع امنیت خود را از دست داده‌اند و البته باید بدانند که اسرائیل هرگز از آنها دفاع نخواهد کرد.

وی تأکید کرد: اگر اسرائیل به ایران حمله کند دست به یک اقدام انتحاری زده است. هدف ایران در سوریه مبارزه با گروههای تروریستی است و اسرائیلی‎ها باید بفهمند که سیاست‌های آنها در حمایت از گروههای تروریستی بی‌پاسخ نخواهد ماند.

ظریف همچنین درباره تحولات لبنان گفت: ما به لبنانی‌ها کمک می‌کنیم که به توافق میان خودشان برسند. البته پس از فاجعه انفجار بندر بیروت پیشنهادات خود را در زمینه کمک به لبنان ارائه کردیم اما فشارهای آمریکا مانع این اقدامات شد.

وی تأکید کرد: ما و هیچ طرف دیگری هرگز نمی‎تواند توافقی را به لبنانی‌ها تحمیل کند و این گونه توافقی باید در داخل لبنان به‌دست آید.

انتهای پیام/+

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها