0

روحانی: از همان روزی که کرونا وارد کشور شد؛ به مردم اعلام کردیم

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25048
محل سکونت : اصفهان

روحانی: از همان روزی که کرونا وارد کشور شد؛ به مردم اعلام کردیم
شنبه 2 اسفند 1399  11:29 AM

روحانی: از همان روزی که کرونا وارد کشور شد؛ به مردم اعلام کردیم

 

روحانی: از همان روزی که کرونا وارد کشور شد؛ به مردم اعلام کردیم

رئیس جمهور گفت‌: ما از اولین روزی که فهمیدیم این ویروس وارد کشور شده در هیئت دولت تصمیم گرفتیم که به مردم بگوییم.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جریان نشست امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا طی سخنانی اظهار داشت: یک سال است که از ورود ویروس کرونا به کشورمان می‌گذرد در صبح چهارشنبه ای متوجه شدیم که این ویروس وارد کشور شده است. 

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

وی افزود: ما از اولین روزی که فهمیدیم این ویروس وارد کشور شده در هیئت دولت تصمیم گرفتیم که به مردم بگوییم. البته برخی ها شبهه داشتند که چند روز دیگر انتخابات است ولی من گفتم که چه انتخابات باشد و چه نباشد باید این مسئله را به مردم اعلام کنیم، چرا که مسئله جان مردم است و شوخی بردار نیست ‌ بنابراین در این جهت آن ضدانقلاب خارج نشین  که شبهه می‌کنند که دولت به خاطر انتخابات اعلام نکرد و دیر گفت این یک دروغ محض است.

روحانی گفت: در طول این مدت در تمام حوادث کرونا که گاهی با یک موج بیماری مواجه شدیم و گاهی آمار کاهشی شد به صراحت به مردم اعلام کردیم. ایران جزو کشورهایی بوده که از نظر اطلاع رسانی  وآماردهی بسیار دقیق بوده‌ و اطلاعات به روزشده را به اطلاع مردم رسانده است در کشورهای دیگر مقابله با کرونا وجود دارد و ممکن است مشکلاتی هم وجود داشته باشد اما از نظر ساختاری در کشور ما کار بسیار بزرگی شکل گرفت. 

رئیس جمهور با اشاره به تشکیل ستاد ملی مبارزه با کرونا خاطرنشان کرد:‌ در ابتدا در شورای عالی امنیت ملی تصمیم بر این شد که ستاد ملی برای مقابله با این بیماری شکل بگیرد و در نهایت یک مصوبه تدوین و تصویب شد و خدمت رهبری فرستادیم و ایشان این مصوبه را تایید کرد و مصوبه ابلاغ شد. بر اساس این مصوبه 58 جلسه تاکنون در طول این یک سال گذشته تشکیل شده است. 

وی افزود: تشکیل چنین نهادی ولو اینکه این نهاد موقت دوران کرونا است شاید از تجربه‌ای باشد که ما از دوران دفاع مقدس داشتیم نشئت گرفته است مصوباتی که ما تاکنون گذراندیم برای دوران کرونا است ولی می‌توان این مصوبات را بعدها به شکل دائمی درآورد.

روحانی با بیان اینکه کاری که مدافعان سلامت انجام دادند یک کار بسیار عظیم و بزرگی بود و تلاش خستگی ناپذیر شبانه روزی و فداکارانه بود، گفت:‌ تمام دستگاه‌های تولیدی در این مدت به فعالیت خود ادامه دادند و هیچ یک از خدمات حتی یک روز تعطیل نشد و همانند مدافعان سلامت، تولیدکنندگان و تمامی کارگران ما نیز شبانه روز فعالیت کردند. 

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها