0

قلعه فلک الافلاک نماد تاریخ لرستان

 
ali_81
ali_81
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 10633
محل سکونت : اصفهان

قلعه فلک الافلاک نماد تاریخ لرستان
یک شنبه 12 بهمن 1399  10:47 AM

 

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، قلعه فلک الافلاک نماد تاریخ لرستان و سرافرازی مردم است.

توضیحات نماینده مردم خرم آباد و چگنی در خصوص قلعه فلک الافلاک

مهرداد ویسکرمی اظهار کرد: قلعه فلک الافلاک نماد تاریخ لرستان و نماد سرافرازی مردم این سرزمین است. وی تصریح کرد: یکی از دغدغه های سال های اخیر و بلکه سال های دور ما ثبت قلعه فلک الافلاک به عنوان ثبت آثار جهانی بوده که تاکنون محقق نشده است.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس خاطرنشان کرد: یکی از بحث هایی که مطرح می شود این است که اطراف قلعه فلک الافلاک آزاد و خالی بشود تا به عنوان آثار جهانی قابل ثبت شود.

ویسکرمی اضافه کرد: در حال حاضر پادگان متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تخلیه نشده و هنوز پا برجاست.

وی بیان کرد: در توافقی که بین سپاه استان و استانداری صورت گرفته قرار بوده سال 96، 97 و 98 هرسال 21 میلیارد حدود 60 میلیارد تومان به سپاه استان پرداخت شود و سپاه استان با استفاده از آن پادگانی در نظر گرفته شده را بسازد.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس ادامه داد: سال 96 استانداری 21 میلیارد آن را پرداخت کرد، اما سال 97 و 98 این پول را پرداخت نکرده تا اینکه شهریور 99 قسط 97 و 98 را سال پرداخت کرده است.

ویسکرمی عنوان کرد: تأخیر در پرداخت و تورمی که ایجاد شده باعث شد تا سپاه قادر به ساختن پادگانی که می خواسته بسازد نباشد و درخواست تعدیل کرده اند.

وی اظهار کرد: با توجه به تورم یک هیات از وزارت دفاع و گردشگری آمده اند و این مبلغ را 200 میلیارد تومان کارشناسی کرده اند، یعنی پولی که قرار است به سپاه استان پرداخت شود 200 میلیارد هست درصورتیکه حدود 58 میلیارد آن پرداخت شده یعنی حدود یک چهارم کل مبلغ بطور طبیعی با این مبلغ نمی تواند سپاه آن پادگان را بسازد.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس تصریح کرد: بنابراین سپاه جایی برای رفتن ندارد و امکان تخلیه پادگان امام حسین (ع) وجود ندارد، البته با وجود اینکه یک چهارم مبلغی که باید پرداخت شده، اما 45 تا 50 درصد آن ساختمانی که در کنار فرمانداری ساخته می شده، آماده شده است.

ویسکرمی اضافه کرد: عدم عمل به تعهدات در موعد مقرر باعث شده تا هزینه ساخت پادگان جایگزین بالا رود که انتظار می رود در مدت باقی مانده 140 میلیارد تومان بدهی سپاه لرستان پرداخت شود.

وی بیان کرد: امیدواریم دولت در این مهلت باقیمانده 140 میلیارد را پرداخت کنند اگر این پول پرداخت شود ظرف یک سال تخلیه می شود.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس ادامه داد: برای ثبت قلعه فلک الافلاک به عنوان اولین اثر تاریخ جهانی استان که با توجه به این قضیه حداقل تا یک سال آینده امکان این کار وجود ندارد امیدواریم دولت یازدهم بخواهد این کار را به اسم خودش ثبت کند امیدوارم این اتفاق بیفتد و با پرداخت آن مبلغ کارشناسی 200 میلیاردی که هیات اعزامی از طرف وزارت دفاع و گردشگری تعیین کرده اند که حدود 60 میلیارد آن پرداخت شده است مشکل حل شود.

وی اظهار کرد: منتظر اقدام عاجل دولت در پرداخت مبلغ کارشناسی شده هستیم تا پیگیری ثبت این اثر باشیم که این خود می تواند برای استان مایع افتخار فرهنگی باشد و برای جذب توریست های خارجی به کشور بسیار مؤثر هست.

قلعه فلک الافلاک نماد تاریخ لرستان و سرافرازی مردم است
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها