0

مرگ دلخراش محمد بزرگی، چترباز مراسم سالگرد پلاسکو + فیلم و عکس

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25048
محل سکونت : اصفهان

مرگ دلخراش محمد بزرگی، چترباز مراسم سالگرد پلاسکو + فیلم و عکس
شنبه 4 بهمن 1399  1:58 PM

مرگ دلخراش محمد بزرگی، چترباز مراسم سالگرد پلاسکو + فیلم و عکس

مرگ دلخراش محمد بزرگی، چترباز مراسم سالگرد پلاسکو + فیلم و عکس
محمد بزرگی، یکی از چتربازان مطرح ایران، صبح امروز (پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹) در مراسم سالگرد شهدای آتش نشان ساختمان پلاسکو در اکباتان تهران پرواز کرد، اما چترش گره خورد و در یک صحنه دلخراش روی زمین سقوط کرد و به کام مرگ فرو رفت.
به گزارش شهرآرانیوز، صبح امروز ( پنجشنبه دوم بهمن‌ماه ۹۹) مراسمی به یاد شهدای آتش نشان ساختمان پلاسکو در جلوی ساختمان آتش نشانی فاز یک اکباتان برگزار شد و قرار بود در این مراسم چتر باز جوان  محمد بزرگی که با تلاش‌های زیاد توانسته بود مجوز‌های پریدن را بگیرد، به بالای نردبان آتش نشانی برود و از روی جرثقیل بپرد.
 
 
محمد بزرگی چترباز پلاسکو اکباتان
 

محمد بزرگی، یکی از چتربازان مطرح ایران به خاطر سقوط از یکی از برج های اکباتان جان خود را از دست داد

ساعت ۸ صبح بود،  محمد بزرگی قرار بود در این مراسم با پریدن از بالای نردبان جرثقیل آتش نشانی با چتر به زمین فرود بیاید،  محمد بزرگی به پایین پرید و همه نگاه‌ها به سمت او بود، اما در فاصله ۵۰ متری زمین که قرار بود چترش باز شود چتر به دور خودش پیچید و گره خورد د و این جوان چترباز  که زمان زیادی برای نجات و باز کردن گره چترش نداشته به شدت روی زمین سقوط می‌کند.
 
مسئولان حاضر در این مانور و برنامه سریعا با خبرکردن اورژانس برای بهبودی محمد بزرگی تلاش کردند و او سریعا به بیمارستان صارم منتقل شد اما به خاطر شدت جراحات وارده و شکستگی های بدنش به کام مرگ فرو رفت و جان خود را از دست داد.
 

فیلم لحظه سقوط مرگبار «محمد بزرگی» هنگام پرش در اکباتان

 
 
 
 

 

 

آخرین فیلم مرحوم محمد بزرگی پیش از سقوط 

آخرین پیام چترباز معروف قبل از سقوط مرگبار؛ با اصرار خودم این کار را می‌کنم!

 
 
 
 

همسر مرحوم محمد بزرگی (چترباز) نوشت

«من پریسا بختیاری، همسر محمد بزرگی
این فیلم ۷ صبح ۲ بهمن گرفته شده که به درخواست خودش منتشر می کنم...
از دو، سه ماه پیش به این فکر بودیم که برای یادبود شهدای آتش نشان پلاسکو پرشی انجام و تقدیم شود.
تمام نکات فنی بارها و بارها بررسی شده و محمد از هر جهت امنیت پرش را در نظر گرفته بود.
پنج روز پیش جهت شبیه سازی در مکانی با همین ارتفاع،پرشی انجام داد تا اطمینان کافی برای یک پرش موفقیت آمیز،با لباس مخصوص آتش نشانان را به دست آورد.
اتفاق دردناکی که رخ داد به شدت نادر بود و من بعنوان شریک زندگی محمد شاهد انگیزه و تلاش بی وقفه برای تمامی اهدافش از جمله این پرش بودم و پایانی قهرمانانه مثل زندگی اش داشت....»

 

محمد بزرگی، چترباز جوان در سالگرد پلاسکو

 
 

 

سقوط و مرگ تأسف بار چترباز جوان کشور

مرحوم محمد بزرگی نفر سمت راست فیلم، در حال پرش از برج میلاد
 
 
 
محمد بزرگی متاهل بود و اطرافیانش درباره او می‌گویند که همواره تنهایی به چتربازی می‌رفته و اعتقاد داشته که می‌تواند کار‌های عجیب را انجام بدهد. این اتفاق در حالی رقم خورده که سازمان آتش نشانی و به خصوص مسئولان آتش نشانی شهرک اکباتان اعتقاد داشتند انجام چنین کاری از ارتفاع ۵۸ متری یک اقدام خطرناک محسوب می‌شود و به همین خاطر هم مخالفت‌های زیادی انجام دادند. اما با اصرار خودش به پریدن از ارتفاع پایین موافقت مسئولان را گرفت که درنهایت نیز منجر به مرگش شد.
 
 
مرگ دلخراش محمد بزرگی، چترباز مراسم سالگرد پلاسکو + فیلم و عکس


متخصصان چتربازی در تمام دنیا اعتقاد دارند که این کار حداقل نیاز به هزار تا هزار و پانصد متر ارتفاع دارد و اینکه یک چترباز حرفه‌ای بخواهد از ارتفاعی کوتاه مثل ۵۸ متر به پایین بپرد، بسیار خطرناک است. محمد بزرگی، اما این کار را انجام داد و متاسفانه  اخرین پرش او با چتر بود.
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها