0

فرش اتاق کودک

 
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 10557
محل سکونت : اصفهان

فرش اتاق کودک
شنبه 4 بهمن 1399  11:36 AM

 
 
ممکن است آخرین چیزی که برای تکمیل اتاق کودک، به ذهن برسد، خرید فرش اتاق کودک باشد، اما آخرین بودن، دلیل کم اهمیت بودن نیست. انتخاب و خرید فرش قلق‌ها و بایدها و نبایدهای خودش را دارد.
 
 
 
  فرش اتاق کودک
 
قرار نیست خیلی، نسبت به هر چیزی که مربوط به کودک‌مان می شود، حساسیت نشان دهیم، اما نباید فراموش کنیم که کف اتاق کودک، یکی از مهم ترین بخش ها در دکوراسیون و حتی حفظ سلامت کودکان است؛ به خصوص برای نوپایان که دوست دارند تجربه جدید راه رفتن را هر روز، بیش تر از روز قبل، تکرار کنند.
 
در این مطلب، به چند نکته درباره خرید فرش برای اتاق کودکان اشاره می شود. طبیعی است که نکاتی هم با توجه به مصداق، به این نکات اضافه می شوند؛ مثلا قدرت خرید که دیگر بستگی به جیب شما و همسرتان دارد.
 

جنس فرش اتاق کودک

 
مهم‌ترین مساله در مورد جنس چیزی که با آن، کف اتاق کودک را مفروش می‌کنید، قابل شست‌وشو بودن آن است. به طور متوسط، هر دو ماه یک بار، بهتر است که زیرانداز اتاق کودک شسته شود تا از هر گونه آلودگی و میکروب پاک شود. بنابراین بهتر است حالا که می‌خواهید خرید کنید، بهترین کیفیت را انتخاب کنید تا با شست وشوی زیاد، زود مستهلک نشود. هنگام خرید، از کیفیت رنگ‌هایی که در فرش استفاده شده، مطمئن شوید تا در شست وشوی زیاد، رنگ ها با هم ترکیب نشوند و از طرفی، از قیافه نیفتد.
 

فرش اتاق کودک، دخترانه ها/ پسرانه ها

 
اتاق کودک دختر، با اتاق کودک پسر فرق دارد. این فرق، تنها در زمینه رنگ بندی نیست. مدل، طرح و حتی نوع چیدمان در این زمینه می‌تواند موثر باشد. با این که نباید از ابتدا، رنگ ها را با جنسیت تفکیک کرد، اما می‌توان گفت که طبق عرف، رنگ‌های سردتر، برای اتاق پسران و رنگ‌های گرم‌تر برای اتاق دختران، بهتر هستند. سرمه‌ای، آبی، خاکستری، فیلی، زرشکی و یشمی، رنگ‌هایی هستند که برای دکوراسیون اتاق پسرها استفاده می‌شوند. رنگ‌هایی مثل نارنجی، قرمز تیره، صورتی چرک و…، مناسبت بیش تری برای اتاق دخترک ها دارند.
 

مدل فرش اتاق کودک

 
با این که بهترین موقعیت برای تجربه خرید فرش‌های فانتزی، اتاق کودک است، اما بهتر است جوگیر نشوید. بهتر است سراغ نمونه‌های ساده‌تر با قطع‌های عادی باشید تا بتوانید استفاده‌های دیگری هم از آن بکنید. حواس‌تان باشد که فرش، ضخیم نباشد؛ یعنی نخ‌های فرش، خیلی بلند نباشند.
 
هر قدر فرش، ظریف‌تر باشد، برای اتاق کودک بهتر است. همچنین بافت فشرده‌تر به شما کمک می‌کند تا آلودگی کم‌تری در فرش نفوذ کند. در مورد مدل، همچنین دقت کنید نمونه‌ای را انتخاب کنید که اطرافش، ریشه نداشته باشد. ریشه‌ها، بانک آلودگی هستند.
 
رنگ فرش اتاق کودک

رنگ فرش اتاق کودک

 
طبیعی است که باید موقع خرید فرش اتاق کودک به رنگ بقیه بخش‌های دکوراسیون اتاق کودک هم دقت کنید. رنگ پرده‌ها، رنگ ملحفه‌های روی تخت، رنگ سرویس خواب و کمد و حتی رنگ دیوارها، در این زمینه می‌توانند راهنمای شما باشند، اما یادتان باشد که بهتر است رنگ فرش را تیره انتخاب کنید.
 
مثلا اگر در اتاق کودک، رنگ سبز روشن، غالب است، می‌توانید سراغ یک فرش به رنگ سبز تیره یا حتی سرمه‌ای بروید، زیرا فرش، به دلیل این که زیر پاست، خیلی زود چرک می‌شود و استفاده از رنگ‌های چرک‌تاب، بهتر است؛ البته این، به آن معنا نیست که سراغ رنگ‌های جدی مثل قهوه‌ای یا مشکی بروید. فرش اتاق کودک در عین حال که باید چرک تاب باشد، باید شادابی دکوراسیون اتاق کودک را هم حفظ کند.
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها