0

راهکارهای کم کردن هزینه جشن تولد کودکان

 
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 10557
محل سکونت : اصفهان

راهکارهای کم کردن هزینه جشن تولد کودکان
پنج شنبه 25 دی 1399  10:27 PM

 

راهکارهای کم کردن هزینه جشن تولد کودکان
از مهم ترین روزهای زندگی هر پدر و مادری جشن تولد فرزندشان است. جشن تولدی که شاد باشد حتما پر هزینه نیست. در ادامه راهکارهایی را برای برگزاری جشنی شاد می آوریم. 
تولد در خانه
اتاق های جشن و سالن های تولد قطعا برای برگزاری جشن تولد مناسب ترند. چرا که امکان بادکنک آرایی و سایر موارد را فراهم می کنند ولی همه این موارد مستلزم پرداخت هزینه های گزاف است. اتاق های تولد در تهران اغلب از نفری صد هزار تومان شروع شده و حتی مبالغ بالاتر را هم در بر می گیرد. البته این هزینه دی جی و کیک را در بر نمی گیرد. به منظور کم کردن هزینه جشن می توانید جشنتان را در خانه خودتان و یا پدربزرگ و مادربزرگ ها تولد برگزار نمایید. اما قبل از اقدام از همسایه ها نیز نظرشان را پرسیده و رضایتشان را جلب نمایید. در صورتی که میز و صندلی هایتان به اندازه نیست، می توانید برای کودکانتان میز و صندلی کرایه کنید. 
ساعت 3 تا 7
کودکانتان برای غذاخوردن به کمک احتیاج دارند و امکان دارد موقع شام خوردن لباس هایشان راکثیف کنند. اغلب کودکان بین ساعت 3 الی 7 پر انرژی بوده و می توان با شکلات و شیرینی و میوه و پف فیل از آنها پذیرایی کرد.
تولد از نوع دو تا یکی
در صورتی که دو فرزند دارید و تولدشان نزدیک به هم می باشد، و یا اگر تولد کودکتان با هم کلاسی اش در یک روز است می توانید تولدشان را در یک روز برگزار نمایید. 
خرید عمده
برای سرو کیک و پذیرایی روز تولد، مناسب ترین راه استفاده از ظرف های یکبار مصرف است. این ظروف دارای تنوع بسیار در رنگ و طرح هستند. پیشنهاد می کنیم لوازم تزیینی و موارد این چنینی را از عمده فروشی ها خریداری نمایید.

از مهم ترین روزهای زندگی هر پدر و مادری جشن تولد فرزندشان

برنامه ریزی سر موقع
حتما کارهایتان را از یک ماه قبل انجام بدهید تا هزینه های اضافی گریبان گیرتان نشود. از یک ماه قبل کارهایتان را انجام بدهید.
گیفت یا هدایای ساختنی
اغلب میزبانان برای قدردانی از مهمانان تولد هدایای کوچکی برای مهمانان در نظر می گیرند. ولی تهیه ی گیفت برای کودکان هزینه زیادی را در بر می گیرد. برای نمونه ماسک صورت حیوانات را پرینت گرفته و از کودکان بخواهید دور تا دور آن را بریده و به خودشان هدیه بدهید. 
خودتان بادکنک آرایی انجام بدهید. 
می توانید از روی ویدیوهای آموزشی نحوه بادکنک آرایی را یاد بگیرید. نیازی نیست که حتما حرفه ای این کار را انجام بدهید. 
کیک خانگی
پیشنهاد می کنیم کیک جشن تولد را خودتان تهیه کنید. این گونه کودکتان نیز در فرآیند تهیه کیک دستیارتان خواهد بود و خاطره اش در ذهن کودکتان باقی می ماند. پیشنهاد می کنیم کیک فوندانت سفارش ندهید. چرا که هزینه بالاتری را در بر می گیرد. 
جشن تولد در پارک یا زمین فوتبال 
در صورتی که همسایگان و یا صاحبخانه اجازه برگزاری جشن تولد را به شما نمی دهند، پیشنهاد می کنیم زمین فوتبالی را ساعتی کرایه کنید و یا برای نوجوانان بازی پینت بال را تدارک ببینید. 

از مهم ترین روزهای زندگی هر پدر و مادری جشن تولد فرزندشان

 

از مهم ترین روزهای زندگی هر پدر و مادری جشن تولد فرزندشان

 

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها