0

چقدر با مزایای جراحی چاقی و لاغری اسلیو معده آشنا هستید؟

 
dramirahmadi
dramirahmadi
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : تیر 1399 
تعداد پست ها : 176
محل سکونت : تهران

چقدر با مزایای جراحی چاقی و لاغری اسلیو معده آشنا هستید؟
سه شنبه 23 دی 1399  3:30 PM

هر روش درمانی برای خود مزایا و معایبی دارد. از جمله مزایای جراحی چاقی و لاغری بای پس باید به عدم خارج کردن بخشی از معده اشاره کنیم. زیرا نیازی نیست در این روش جراحی بخشی از معده به طور کلی برداشته شود. در صورتی که بیماری قصد بازگرداندن مجدد معده خود را داشته باشد، به راحتی می تواند این عمل را انجام دهد.

زمانی که در روش جراحی بای پس دو قسمت از معده جدا شده و پس از آن به روده متصل می شود، منجر می شود تا بیمار کمتر غذا خورده و به این طریق پس از مدت زمان مشخصی با کاهش وزن و لاغری رو به رو شود. لازم است بیان کنیم که مزایای جراحی چاقی و لاغری بای پس بسیار عالی است، اگر جراحی توسط پزشک متخصص انجام شود.

جراحی اسلیو معده به چه روشی گفته می شود؟

روش دیگری از جراحی لاغری که بسیار پرطرفدار است، جراحی اسلیو معده می باشد. در این روش بیمار موفق می شود به میزان قابل توجهی با کاهش وزن روبرو شود. زیرا جراحی اسلیو معده بدون بازگشت بوده و قسمتی از معده که در این جراحی از بدن خارج می شود، دیگر قابلیت بازگشت ندارد. به طور کلی این مسئله مزایای جراحی چاقی و لاغری اسلیو معده را افزایش می دهد. 

بیمارانی که نزد آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده، جراحی لاغری انجام می دهند، پس از 6 الی 12 ماه بیش از 70 تا 90 درصد از وزن اضافی خود را به طور کامل از دست می دهند. در این روش بخش بزرگی از معده که در امتداد انحنای بدن قرار دارد، برداشته شده و تقریبا 15 درصد از اندازه اصلی معده در اسلیو معده کاهش می یابد. 

مزایای جراحی اسلیو معده منجر شده است تا بیمارانی که از اضافه وزن زیادی برخوردار هستند، ترجیح دهند این روش درمانی را انتخاب کنند. تا به طور دائم بخش زیادی از معده خود را از دست داده، و علاوه بر تناسب اندام به سلامتی نیز دست یابند. البته برخی از این بیماران ممکن است در اینده قسمتی از معده شان گشاد شود. اما این احتمال بسیاز کم می باشد. 

مهمترین مزایای جراحی چاقی و لاغری اسلیو معده چیست؟

هر روش درمانی برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام، دارای مزایای خاصی می باشد. جراحی اسلیو معده نیز مزایای خاص خود را دارد. یکی از این مزایای مهم عدم برگشت پذیری معده پس از جراحی می باشد. اصولا پزشکان متخصص جراحی اسلیو را به صورت لاپاراسکوپی انجام می دهند. اما پس از آن دیگر بیمار نمی تواند بخشی از معده جدا شده را به بدن خود بازگرداند. 

این مورد از مزایای جراحی چاقی و لاغری اسلیو معده، تنها در افرادی به صورت مشهود قابل مشاهده است، که از اضافه وزن بسیار زیادی برخوردار می باشند. از سوی دیگر افرادی که عمل بای پس انجام داده اند، بهتر است دیگر در اینده جراحی اسلیو معده انجام ندهند. زیرا این عمل می تواند برای آنها مشکلاتی را به همراه داشته باشد. 

از دیگر مزایای جراحی چاقی و لاغری اسلیو معده باید به کاهش سریع وزن در وهله اول اشاره کنیم. در مدت زمان کوتاهی بیمار موفق می شود با کاهش وزن مواجه شود. که این ویژگی اصلی ترین عامل محبوبیت این روش درمانی به شمار می رود. 

مهمترین مزایای جراحی لاغری بای پس معده چیست؟

در کنار روش های دیگر جراحی لاغری که بیان کردیم، جراحی بای پس معده نیز از مزایای خاصی برخوردار است. پزشکان متخصصی که این روش درمانی را برای بیماران خود انتخاب می کنند، اصولا از چندین روش بهره مند می شوند. که هر یک از این روش ها به میزان قابل توجهی وزن بیمار را کاهش می دهد. بیمار پس از جراحی بای پس دیگر اشتهای کمی برای خوردن داشته و به شکل طبیعی با کاهش وزن روبرو خواهد شد. 

مزایای جراحی چاقی و لاغری بای پس را می توان بر روی بدن افرادی که از شاخص توده بدنی بالای 40 برخوردار هستند، مشاهده کرد. زیرا این افراد در مدت زمان مشخصی بیشترین وزن اضافی خود را از دست داده، و از دست بیماری ها و مشکلاتی همچون تنگی نفس، آپنه خواب، فشار خون بالا و دیابت نوع دوم رها می شوند. حتی باید بگوییم افرادی که جراحی بای پس انجام می دهند، از خطر مرگ نیز نجات پیدا می کنند.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها