0

انواع آینه پراید

 
phaetonghate
phaetonghate
کاربر جدید
تاریخ عضویت : آبان 1399 
تعداد پست ها : 1
محل سکونت : تهران

انواع آینه پراید
جمعه 30 آبان 1399  10:51 PM

 آینه پراید :آینه های مختلفی برای خودروی پراید طراحی شده  که فقط از نظر ظاهری و زیبایی تفاوت دارند مانند آینه خرگوشی، آینه قدیمی، آینه چراغ دار و آینه تاشو. آینه پراید دارای دو مدل آینه دستی و آینه برقی می باشد.شیشه آینه پراید دارای انواع ساده و شیشه رفلکس دار هستند.

خودروها در دو طرف خود دارای آینه هایی هستند که جزء لوازم جانبی اما مهم خودرو محسوب می شود.سالم و تنظیم بودن آینه ها نقش مهمی در کاهش تصادفات دارد اما تنظیم آن در زاویه ای مناسب باید انجام شود.

در گذشته وجود آینه ها در اتومبیل ضروری نبود زیرا تعداد خودروها کمتر بود و تصادفات کمتری رخ میداد اما امروزه نداشتن آینه خطر ساز و تخلف محسوب می شود وجریمه دارد.

انواع آینه بغل خودرو

آینه ها با توجه به مدل خودرو قدیمی و جدید بودنشان میتواند انواع مختلفی داشته باشد .اکثر ماشین های قدیمی دارای آینه مکانیکی یا دستی هستند اما ماشین های امروزی آینه های برقی و سنسور دارند و عملکرد آینه به قسمت برق خودرو متصل است بعضی از آینه های برقی دارای چراغ و گرمکن هستند تا در هنگام سرما بخار روی آن قرار نگیرد و در زمستان یخ نمی زند .آینه های برقی را می توانید به راحتی بعد از پارک کردن برای جلوگیری از آسیب و شکستگی جمع کنید .

در خودرو های جدید تر وجود سنسور هایی برای تشخیص اشیا در نقاط کور به راننده برای تشخیص کمک می کند. این اطلاعات از طریق آینه ها منتقل می شوند.

همچنین برخی از خودروها دارای چراغ LED در قسمت زیرین آینه بغل هستند که در زمان رانندگی در شب، طرفین خودرو را روشن می‌کند.

همانطور که گفته شد آینه های سنسور دار با سیستم برق خودرو در ارتباط است  در صورت بروز مشکل در برق خودرو، سیستم آینه بغل، برف پاک کن ماشین، بالابر شیشه‌ها، کولر، درها و … دچار مشکل خواهند شد.

بیشتر آینه بغل‌های خودروها، جنسی از پلاستیک فشرده و یا کائوچو دارند. برخی از آینه‌ها هم دارای چراغ راهنما هستند و به واسطه الکتریکی بودن، بعد از پارک کردن خودرو، به صورت خودکار جمع می‌شوند و احتمال آسیب به آنها کمتر است. اما اگر آینه‌های مکانیکی خودروی خود را بعد از پارک کردن جمع نکنید؛ احتمال بروز تصادف و آسیب به آینه بسیار بالاست.

از طرفی هم به دلیل ریزش باران، با گذشت زمان آینه‌ها فرسوده شده و دچار خط و خش می‌شوند. برای رفع این خط و خش، می‌توانید از انواع پولیش استفاده کنید تا ظاهری تمیز به خودرو بدهید.

منبع: آینه پراید تاشو شیشه رفلکس چپ(سازه گستر)

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها