0

نامه‌های امام صادق(ع) به شیعیان به چاپ چهارم رسید

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

نامه‌های امام صادق(ع) به شیعیان به چاپ چهارم رسید
شنبه 12 مهر 1399  12:58 PM

 
نامه‌های امام صادق - کراپ‌شده

نامه‌های امام صادق علیه السلام به شیعیان به چاپ چهارمرسید.

به گزارش مشرق، نامه‌های امام صادق علیه السلام به شیعیان به چاپ چهارمرسید.

نامه‌های امام صادق(ع) به شیعیان به چاپ چهارم رسید

" نامه دارید.

نامه‌هیی از امام و پیشوای صادقتان،جعفربن محمد(ص) ، کلماتی که از چشمه­ی زلال عترت جاری شده تا روشن­مان کند و دریای متلاطم جان­مان را آرام بخشد. نامه‌هایی آمده است تا در لحظه های سرگردانی و اضطراب و بلاتکلیفی به ما امید دهد، راهکار دهد، چیزهای نامفهوم را برایمان معنا کند و به ما برنامه دهد، تا هدف پیدا کنیم، آرامش گیریم و تحمل سختی­ها و مشکلات برایمان آسان­تر شود."

زینب مهاجری، مترجم و گردآورنده این کتابچه مختصر و مفید، برای برداشتن مرز فاصله­ها و ایجاد رابطه­ای همدلانه بین امام و خواننده فارسی زبان، به آوردن متن فارسی نامه‌ها اکتفا کرده و از قراردادن متن عربی و عبارات و اصطلاحات تخصصی و هرگونه تحلیل و توصیه و حاشیه نگاریِ خطابه ای خودداری کرده و با ادبیات شیوا و بدون تکلف، کلام ناب امام را در اختیار خوانندگان قرار داده است؛ به گونه­ای که خواننده در حین مطالعه، خود را مخاطب بی واسطه امام علیه­السلام می­یابد و صد ها سال فاصله از میان برداشته می­شود. حجم کمِ کتابِ نامه‌های امام صادق علیه السلام به شیعیان عامل بسیار مهمی است که خواننده ترغیب شود در فرصت های کوتاه، توصیه های رئیس مذهب شیعه را بازخوانی کند.

کتاب نامه‌های امام صادق علیه السلام به شیعیان شامل چهار فصل است:

فصل اول نامه­ ی امام صادق علیه السلام به عبدالله‌بن‌جندب است که از یاران امام صادق و امام کاظم و امام رضا (علیهم السلام) بوده است . وی از علمای بزرگ شیعه و  از راویان پارسا و مورد اعتماد امامان علیه السلام بوده و نزد ائمه ­علیهم‌­السلام مقام و جایگاه والایی داشته است. توصیه­های امام صادق علیه السلام به عبدالله ­بن ­جُندب در بردارنده­ ی  نکات و راهکارهای بسیاری است برای آنان که طالب زندگی طیّبه و نیک در این جهان و جهانجاودانه اند.

فصل دوم نامه­‌ای است که  امام جعفرصادق علیه السلام به یاران و پیروان خود نوشتند و سفارش کردند که آن را به یکدیگر درس دهید و در آن نگاه و تامل کنید و  با تکرار آن تجدید عهد کرده و بدان عمل کنید.

فصل سوم "حدیث عنوان بصری" است که شیوه نامه و توصیه­هایی مفید در سبک زیستن برای تمام شیعیان است. این روایت دربرگیرنده­ی سفارش­های امام صادق (ع) به عنوان بصری و تمام مشتاقان سلوک الی الله است .

بخش چهارم کتاب شامل توصیه­های کوتاه امام صادق علیه السلام  است که وجه مشترک چهار فصل کتاب، سخنان و سفارشات امام ششم شیعیان در موضوع سبک زندگی ، چگونگی رفتار و تعاملات اجتماعی و اهمیت اخلاق در مذهب شیعه است و تصویری کلی از فرهنگ اسلامی و تشیع را به نمایش می­گذارد. ازین رو مطالعه این کتاب ویژه­ی مومنین به مذهب جعفری نبوده و می­تواند برای تمامی انسان­ها با هر باوری مفید واقع شود.

کتاب نامه‌های امام صادق علیه السلام به شیعیان با ترجمه و گردآوری زینب مهاجری در شهریور سال هزارو سیصد و نود و نه در انتشارات نیکادل به چاپ چهارم رسیده است و در ویرایش چاپ چهارم برای هر نامه حداقل سه سند معتبر ذکر شده است و تمامی احادیث کوتاه با ذکر منبع دقیق آورده شده است.

علاقمندان می­توانند نسخه الکترونیک کتاب را از اپلیکیشن طاقچه تهیه کرده و نسخه­ فیزیکی کتاب را از انتشارات نیکادل از طریق  صفحات اینستاگرام ناشر و نویسنده و یا شماره مرکز پخش که در انتهاآورده می­شود سفارش دهند.

Nashrenikadel@

zeinab__mohajeri@

شماره مرکز پخش ۰۹۱۸۹۶۶۴۷۸۳

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها