0

FIT به چه معناست و چه خدماتی را شامل می‌شود؟

 
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 10557
محل سکونت : اصفهان

FIT به چه معناست و چه خدماتی را شامل می‌شود؟
سه شنبه 25 شهریور 1399  12:41 PM

 

FIT به چه معناست و چه خدماتی را شامل می‌شود؟

(FIT (Foreign Independent Tours که اصطلاحا به آن تورهای انفرادی هم گفته می‌شود، علائم اختصاری سه کلمه‌ای است که روی آنها اتفاق نظر وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام ایوار، برخی این سه کلمه را «تورهای خروجی مستقل» می‌دانند، برخی دیگر «مسافر کاملا مستقل»، گروهی هم «گردشگر آزاد و مستقل».

FIT به چه معناست و چه خدماتی را شامل می‌شود؟

نکته‌ی جالب استفاده از کلمه «مستقل» در تمامی این عبارات است و آنچه که این نوع تورها را نسبت به تورهای معمولی متمایز می‌کند، همین آزادی عمل مسافر است.

بی‌شک شما به‌عنوان یک گردشگر، دوست دارید نزدیکترین گزینه به سلیقه‌ی خود را در رابطه با مقصد مورد نظر پیدا کنید. مایل هستید هتل با توجه به ایده‌آل‌های خودتان انتخاب شود، مسیرها، تعداد شب‌های اقامت، ایرلاین، وسایل حمل و نقل درون و بین ‌شهری، خلاصه اینکه درباره‌ی صفر تا صد سفر خودتان تصمیم بگیرید.

این‌ همان امکانی است که در تورهای انفرادی می‌توانید داشته باشید.

تور انفرادی عموما مناسب کسانی است که مایل هستند به مقاصد و در مسیرهای خاص سفر کنند یا چندان تمایل به سفر با گروه را ندارند.

FIT به چه معناست و چه خدماتی را شامل می‌شود؟

فرق بین تور گروهی و تور انفرادی چیست؟

تورهای گروهی در واقع به آن دسته از بسته‌های مسافرتی اطلاق می‌شود که در آن مقصد از پیش تعیین شده و تصمیم‌گیری درباره‌ی تمام موارد سفر، من‌جمله زمان حرکت، با خود آژانس است و مسافر با توجه به برنامه‌ی سفرِ از قبل چیده شده اقدام به سفر می‌کند.

در تورهای گروهی محل اقامت مسافر و برنامه‌ی گشت‌ها قابل تغییر نیست و برای انجام این سفرها، لازم است اعضای گروه به تعدادی که از سوی آژانس تعیین می‌شود، برسد.

در تورهای انفرادی (FIT) چنین محدودیت‌هایی وجود ندارد. تنها کافی است بودجه‌ی سفر خود  به همراه تاریخ سفر، تعداد نفرات، مسیر دلخواه و تمام برنامه‌ای را که برای سفر خود در نظر دارید، به کارشناسان آژانس اعلام کنید تا آنها جهت اخذ بیمه مسافرتی، تعیین وقت سفارت (در صورت نیاز)، رزرو بلیط، هتل و آماده‌سازی لیستی از گشت‌های پیشنهادی و کرایه‌ی وسایل نقلیه‌ی موردنظر شما جهت رفت و آمدهای بین‌شهری و درون‌شهری اقدامات لازم را انجام دهند.

تور انفرادی گاهی، بسته به نوع سفر و مسیرهای مختلف، به لحاظ هزینه نسبت به تورهای گروهی به‌صرفه‌تر خواهد بود.

داشتن دانش زبانی کشورر مقصد در تورهای انفرادی گزینه‌ی بسیار پراهمیتی است که مسافران به‌هنگام گرفتن این تورها باید در نظر بگیرند، چرا که همه‌چیز سفر به انتخاب مسافر است و سفر بدون تورلیدر انجام می‌شود.

FIT به چه معناست و چه خدماتی را شامل می‌شود؟

در تور انفرادی چه خدماتی به مسافر ارائه داده می‌شود؟

می‌توانید به انتخاب خودتان بهترین برنامه‌ی پروازی و مناسب‌ترین قیمت را از معتبرترین خطوط پروازی بین‌المللی تهیه کنید.

امکان رزرو هتل ایده‌آل با هر قیمتی و بدون هرگونه نگرانی و استرس به انتخاب خودتان خواهد بود.

. جهت رفت‌وآمد در مسیرهای اروپایی می‌توانید بلیط قطار یا اتوبوس رزرو کنید.

اگر بخواهید از مهم‌ترین جاذبه‌های جزایر و شهرهای ساحلی بازدید کنید، می‌توانید از امکانات رزرو کشتی استفاده نمایید.

در تور انفرادی هم می‌توانید بیمه مسافرتی شوید و سفری بی‌دغدغه داشته باشید.

. گواهینامه بین‌المللی بگیرید، خودرو اجاره کنید و در کشور مقصد با خودروی خودتان به گشت‌وگذار بپردازید.

نکته: تمامی امکاناتی که در یک تور انفرادی به مسافر تعلق می‌گیرد، بستگی به آژانسی دارد که مسافر برای انجام سفر به آن رجوع می‌کند و تسهیلاتی که از سوی آژانس برایش درنظر گرفته می‌شود.

یک آژانس نام‌آشنا و معتبر موظف است تمامی این تسهیلات را، در صورت درخواست مسافر، برای او فراهم آورد.

این شرکت در برگزاری سفرها مطابق با پروتکل های بهداشتی اعلامی از سوی ستاد کرونا عمل می کند و در صورت ایجاد محدودیت در سفر تابع قوانین و مقررات است.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها