0

با فرمت های گرافیکی آشنا شوید.

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

پاسخ به:با فرمت های گرافیکی آشنا شوید.
شنبه 9 آبان 1388  6:55 AM

▪ بردار:
اگر چه گـرافـیـک بـــرداری یــــا Vector کـاربرد کمـتری نـسـبت بــه Bit map دارد امـا ایـن نـوع گـرافیک بـرای ترسیمات بـا دقــت بـالا در بـرنامه‌های طـراحـی مثـل AutoCAD ایـده‌آل اســت. بــرنــامــه‌هـای CAD و مــعـمـــاری از شکل‌های هـندسی ســاده بـرای ایـجـاد فـایـل‌هـای Vector استفاده می‌کنند. از آنـجـا کـه شـکل‌های هــنــدســی Vector بـــا استـفـاده از فـرمـول‌هـا و مـعـادلات ریــاضـی ایـجاد می‌شوند، بنابراین دارای لبه‌های صـاف و هـموار هستـند. امـا مـزیت اصـلی گرافیک Vector ایـن اسـت که می‌تـوانید طرح‌ها و ترسیمات خود را بدون به هم ریختن تصویر یا ایجاد لبه‌های تیز، بزرگ و یا کوچک کنید؛ ضمن اینکه فایل‌های برداری برخلاف Bit map فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند.
● بیشتر بدانید!
اکنون می‌دانید کـه گرافیک Bit map برای عکـس‌ها و تصاویری که تغییرات تدریجی در سایه‌های رنگی آنها وجود دارد، مناسب است؛ در حالی که بـردار برای برنامه‌های طراحی و نقشه‌کشی عملکـرد مناسـبی دارد؛ زیـرا کـاربر می‌تـوانـد بـدون تغیـیـر و به هم ریختگی، اندازه شکل را بـزرگ یا کـوچک کند. در ادامـه برخی از رایج‌ترین قالب‌های گـرافیکی از هر دو گـروه را شـرح می‌دهیم.
▪ BMP:
پسونـد BMP نشان دهـنده یک فـایل از نـوع Bit map است. شما می‌توانید تصاویر ذخیره شده در قالب BMP را با بسیاری از برنامه‌های مایکروسافت باز کرده و ویرایش کنید. با در نظر داشتن معروفیت سیستم عامل ویندوز و فراگیر بودن آن منطقی به نظر می‌رسد که BMP یکی از گسترده‌ترین قالب‌های مورد استفاده در فایل‌های گرافیکی باشد. اما همان‌طور که قبلاً اشاره شد یکی از نکات منفی این قالب گرافیکی غیر فشرده بودن آن است،‌ بدین معنی که فایل‌های با پسوند BMP فضای زیادی از حافظه را اشغال می‌کنند. 

ادامه دارد

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها