0

پنگوئن های امپراطور

 
mahyaran
mahyaran
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1397 
تعداد پست ها : 580
محل سکونت : تهران

پنگوئن های امپراطور
دوشنبه 20 مرداد 1399  8:25 PM

کارشناسان حیات وحش با استفاده از نقشه‌برداری ماهواره‌ای ۱۱ کلونیِ جدید از پنگوئن‌های امپراطور را در جنوبگان شناسایی کرده‌اند.

پنگوئن

این یافته بر اساس لکه‌های قهوه‌ای-قرمزِ فضولاتِ این پرندگان روی یخ‌های این منطقه به دست آمده است.

کشف این کلونی‌ها نشان‌دهنده ۲۰ درصد افزایش در شمار گروه‌های شناخته شده از پنگوئن‌های امپراطور در جنوبگان است و تحولی جدید و مهم برای دانشمندانی محسوب می‌شود که اثرات بحران اقلیمی بر جنوبی‌ترین قاره جهان را بررسی می‌کنند.

کارشناسان می‌گویند: از ۱۱ کلونی یا گروه جدید، یک کلونی پیش‌تر شناسایی شده اما تایید نشده بود. حالا از وجود ۶۱ کلونی پنگوئن‌های امپراطور که در سراسر جنوبگان پراکنده‌اند خبر داریم.

کارشناسان در این مطالعه و کنکاش‌ در منطقه جنوبگان یادآور شدند: این کشفِ هیجان‌انگیزی است. تصاویر ماهواره‌ای جدید از نوار ساحلی جنوبگان به ما امکان داد کلونی‌های جدید را پیدا کنیم. البته این خبر خوب است اما کلونی‌های یافت شده کوچک هستند و تنها پنج تا ۱۰ درصد به شمار کل جمعیت پنگوئن‌ها اضافه می‌کنند.

پنگوئن‌های امپراطور برای تخم‌گذاری به یخ نیاز دارند و در مناطقی متمرکزند که دسترسی و مطالعه آنها به دلیل دورافتاده بودن و سرمایی که به منهای ۵۰ درجه سانتیگراد هم می‌رسد، دشوار است.

بر اساس بررسی‌های سال‌های اخیر، پنگوئن‌های امپراطور نسبت به کاهش یخ اقیانوسی که محیط محبوب آنها برای تخم‌گذاری است، آسیب‌پذیرند.

با پیش‌بینی‌های کنونی درباره تغییرات اقلیم، این زیستگاه احتمالا کوچک‌تر خواهد شد. بیشتر کلونی‌های تازه کشف شده در حاشیه‌های دامنه تخم‌گذاری پنگوئن‌های امپراطورند و بنابراین با گرم شدن هوا، این زیستگاه‌ها احتمالا از میان خواهند رفت.

توکل به خدا

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها