0

ايران تا 15 سال ديگر بايد از نظر علمي در دنيا بدرخشد

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

ايران تا 15 سال ديگر بايد از نظر علمي در دنيا بدرخشد
یک شنبه 26 دی 1389  12:36 AM

نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس‌جمهور در مراسم تجليل از دانشجويان نمونه:
ايران تا 15 سال ديگر بايد از نظر علمي در دنيا بدرخشد

خبرگزاري فارس: محمود احمدي‌نژاد گفت: سند چشم انداز 20 ساله سند خوب و يك نقطه راهنما است اما ايران نه در 20 سال بلكه بايد 15 سال ديگر نه در منطقه بلكه در دنيا بدرخشد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاري فارس، محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ظهر امروز يكشنبه طي سخناني در مراسم تجليل از دانشجويان نمونه كشوري دانشجويان و جوانان را آينده‌سازان جامعه بشري خواند و گفت: جمع دانشجويان و جوانان نشاط‌آور، اميدآفرين و الهام‌بخش است.

وي ادامه داد: وقتي به چهره‌هاي مصمم شما برگزيدگان دانشجو و جوانان ايران نگاه مي‌كنم سخت‌ترين كارها و مرتفع‌ترين قله‌هاي بشري در دسترس قرار مي‌گيرد.

رئيس جمهور با بيان اينكه از اينكه جوانان ملت ايران امروز هوشمندانه و با آگاهي، اراده و مستحكم راه عزت و سرافرازي را انتخاب كردند خدا را شكر مي‌كنم، در خصوص علم گفت: علم باب همه خوبي‌ها و زيبايي‌ها است و هر كمالي از مسير علم مي‌گذرد.

احمدي‌ژاد علم‌آموزي را كار ديني و ديني‌ترين كار را علم آموزي توصيف و خاطرنشان كرد: اگر كسي براي خدا دنبال علم باشد حاصل كارش مفيد بوده و ماندگار مي‌شود. در حالي كه اگر جز اين باشد حاصل كار پرورش ميكروب و صادر كردن بين ملت‌ها و ايجاد مريضي و سپس فروش ميلياردي دارو مي‌شود. "اگر كار براي خدا نباشد و انسان براي جز به خدا به دنبال علم رود حاصل كار مي‌شود اينكه چگونه بمبي را بسازيم كه موقع انفجار فقط موجودات زنده كشته شوند و ثروت‌ها بدون آسيب باقي بماند. "

وي ادامه داد: انسان بدون علم به ساير مراتب انساني دسترسي پيدا نخواهد كرد.

رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود اهداف انسان‌ها در زندگي در جوامع بشري را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: انسان‌ها كه در جامعه بشري زندگي مي‌كنند 2 دسته آرمان و هدف دارند كه يك دسته آرمان‌هاي شخصي است كه مي‌خواهند پيشرفت كرده، برخوردار و عالم باشند و در كنار اين سلسله اهداف و آرمان‌هاي اجتماعي نيز دنبال مي‌شود. بنابراين ملتي موفق است كه اهداف و آرمان‌هاي فردي و اجتماعي او 2 ويژگي‌ داشته باشد.

احمدي‌نژاد در عين حال ادامه داد: ملتي موفق است كه اهداف و آرمان‌هاي فردي در راستاي اهداف و آرمان‌هاي اجتماعي قرار گيرد.

وي گفت: اگر اهداف و آرمان‌هاي فردي در يك جامعه در راستاي اهداف و آرمان‌هاي اجتماعي قرار گيرد يك هم افزايي ملي ايجاد و اهداف و آرمان‌ها محقق مي‌شود. اما خيلي وقت‌ها اينها در يك راستا نيستند. "زماني اقتصاد موفق است كه هر كسي در هر جايي كه كاري را انجام مي‌دهد در راستاي اهداف اقتصادي عمومي باشد. "

رئيس‌جمهور با بيان اينكه يكي از مهمترين ماموريت‌هاي امروز بنده و شما اين است كه تلاش كنيم اهداف‌مان را هم راستا كنيم آن وقت پيشرفت عظيمي رخ خواهد داد، يادآور شد: شرط دوم پيشرفت واقعي و رسيدن به آرمان‌ها پيگيري اهداف و آرمان‌هاي است كه اولا انساني و ثانيا متعالي‌تر باشد.

وي گفت: اهداف كوتاه، يك ملت را به سعادت نمي‌رساند و اگر اتفاقي هم بيفتد كوتاه مدت است.

احمدي نژاد در همين خصوص به ملاقات مسئولين يكي از كشورهاي شرق آسيا كه به ظاهر پيشرفته است، ‌اشاره و خاطرنشان كرد: در اين ملاقات آن مسئول يك ساعت و 20 دقيقه و بنده فقط 10 دقيقه صحبت كردم و او مي‌خواست ما را تشويق كند كه در پازل سرمايه داري يك نقشي را عهده دار شده و آن را انجام دهيم كه پاسخ بنده منفي بود و گفتم شما فكر مي‌كنيد به جايي رسيده‌ايد. هر چند شايد پيشرفتي به دست آورده‌ايد ولي از همين حالا منحني شما نزولي است و شما آزادي اظهار نظر بين المللي نداريد و از آنجايي كه آنها در حال افول هستند شما هم به تبع افول خواهيد كرد.

وي تاكيد كرد: مسير سعادت يك ملت بايد مسير پايدار، مستحكم و روشن باشد. زماني كه يك ملت بالاتر آرمان‌هاي انساني را مد نظر قرار دهد به موفقيت دست پيدا مي‌كند.

رئيس جمهور با بيان اينكه امروز يك جوشش عظيم پيشرفت در ملت ايران ايجاد شده است، تصريح كرد: اگر مي‌خواهيم پيشرفت كرده و به جايگاه شايسته خود برسيم نيازمند الگو هستيم چرا كه ما نمي‌خواهيم مانند كشورهاي اروپايي و آمريكايي باشيم و به جايي برسيم كه حاكمان براي حل مشكل سرمايه داران جنگ افروزي كرده و رابطه آدم‌ها بر اساس فريب باشد.

احمدي نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم پيگيري الگوي ايراني اسلامي در رسيدن به قله‌هاي پيشرفت گفت: پيشرفت زماني معنا پيدا مي‌كند كه هدف روشن باشد از همين رو قطعا ما به دنبال اين نيستيم كه مثل كشورهاي اروپايي و آمريكايي عدالت، خانواده، پاكي و محبت معنايي نداشته باشد، بلكه قطعاً ما به دنبال همان هستيم كه در فرهنگ‌مان بوده و در آن رفاه و دوستي، عدالت، پاكي و عشق و انسانيت باشد.

وي در خصوص الگوي ايراني اسلامي يادآور شد: وقتي اسلام آمد مطالبه خوبي‌ها در ايراني‌ها صد برابر شد و ايراني‌ها اسلام را قاپيده و رويش و پرورش دادند و معرفي كردند چرا كه آرزوي تاريخي خود را در آن ديدند.

رئيس جمهور با بيان اينكه رسيدن به اهداف نيازمند الگو است، گفت: ما مي‌خواهيم با كار، تلاش، پاكي، صداقت و فكر پيشرفت كنيم.
احمدي‌نژاد درباره وجهه ايراني، الگوي ايراني اسلامي تاكيد كرد: روش و توانمندي‌هاي ايراني در ساختن ايران بسيار مهم است چرا كه نمي‌خواهيم روش و استعدادمان وارداتي باشد.
"ايراني‌ها هميشه موحد، طرفدار پاكي، عدالت و محبت بودند و در سنت ايراني تفرقه افكني نداريم و روحيه ايراني هميشه بهترين‌ها را خواسته. در همين بحث هسته‌اي همه توان خود را بسيج كردند تا ايران هسته‌اي نشود، اما اتفاقا ملت ايران ايستادند و هسته‌اي شديم. "

وي موفقيت در اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها را به دليل روش ايراني مبتني بر فرهنگ ايراني خواند و اظهار داشت: هر الگويي را كه بگيريم لزوما اسم آن پيشرفت نيست. بعد از 50 سال پرداخت يارانه به بخش صنعت امروز مي‌گويند قابل رقابت با دنيا نيستد. چرا كه با الگوي ايراني درست نشده‌اند. بنابراين فناوري بايد در خدمت توانمندي‌هاي بومي قرار گيرد.

رئيس جمهور در ادامه سخنان خود با تاكيد لزوم ساختن ايران و در نظر گرفتن بالاترين اهداف گفت: بايد در همه عرصه‌ها و شاخص‌ها رتبه اول را كسب كنيم.

احمدي نژاد با اشاره به تدوين برنامه چشم انداز 20 ساله خاطرنشان كرد: زماني كه برنامه چشم انداز را نوشتند از توانمندي‌هاي حقيقي ايران اطلاع كاملي نداشتند و الا نمي‌نوشتند كه ايران بايد 20 سال بعد در فلان عرصه‌ها در منطقه اول باشد. چرا كه الان در خيلي از عرصه‌ها در منطقه اول شده‌ايم.

وي ادامه داد: سند چشم انداز 20 ساله سند خوب و يك نقطه راهنما است اما ايران بايد 15 سال ديگر نه در منطقه بلكه در دنيا بدرخشد.

رئيس جمهور با بيان اينكه اطمينان و باور عميقي دارم كه ملت ايران شايستگي فتح قله‌ها را دارد، خطاب به حاضران خاطرنشان كرد: زماني به چهره مصمم شما دانشجويان نمونه و جوانان ايراني نگاه مي‌كنم مطمئن مي‌شوم كه فرداي درخشان از آن ملت ايران است.

احمدي نژاد همچنين در پايان سخنان خود از وزراي بهداشت و علوم درخواست كرد كه فرصت ادامه تحصيل و كار پژوهشي را براي دانشجويان مهيا ساخته و در صورت وجود مشكل هزينه آن را برطرف كنند.

بر اساس اين گزارش مرضيه وحيد دستجردي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و كامران دانشجو وزير علوم، تحقيقات و فناوري پيش از سخنان رئيس جمهور گزارشي از فرآيند انتخاب دانشجويان نمونه را ارائه كردند.

گفتني است در اين مراسم سميه توانا دانشجوي كارشناسي ارشد دانشگاه تربيت معلم و احمدي آشتياني دانشجوي دبيري شيمي از دانشگاه تربيت مدرس نيز گزارشي از فهرست نيازهاي دانشجويان كشور را در حضور رئيس جمهور ارائه كردند.
انتهاي پيام/ع

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها