0

كره‌شمالي آماده گفت‌وگو با كره‌جنوبي است

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

كره‌شمالي آماده گفت‌وگو با كره‌جنوبي است
یک شنبه 26 دی 1389  12:09 AM

نسخه چاپي ارسال به دوستان
خبرگزاري رسمي كره‌شمالي:
كره‌شمالي آماده گفت‌وگو با كره‌جنوبي است

خبرگزاري فارس: يك سخنگوي كميته وحدت و صلح كره‌شمالي اظهار داشت كه پيونگ‌يانگ آمادگي خود را براي گفت‌وگو درخصوص اختلافات با سئول اعلام كرده است.

به گزارش فارس، به نقل از خبرگزاري "شينهوا "، به‌دنبال تاكيد رئيس جمهوري كره‌جنوبي بر انجام گفت‌وگو با پيونگ‌يانگ، كره‌شمالي آمادگي خود را براي گفت‌وگو درباره تمامي موارد اختلافي با سئول اعلام كرد.

خبرگزاري رسمي كره‌شمالي به نقل از يك سخنگوي كميته وحدت و صلح اين كشور نوشت: كره‌جنوبي بايد بر سر ميز مذاكره درباره تمامي اختلافات در شبه‌جزيره كره گفت‌وگو كند.

وي افزود كه در صورتي كه دو طرف روي در روي يكديگر با روي باز گفت‌وگو كنند، مي‌توانند مشكلات خود را حل كنند.

اين در حالي است كه، "لي‌ميونگ‌باك " رئيس جمهوري كره‌جنوبي اخيرا در سخنراني خود به مناسبت آغاز سال نو ميلادي ضمن تاكيد بر امكان گفت‌وگو با پيونگ‌يانگ در عين حال تهديد كرد: هرگونه اقدام تحريك‌آميز كره‌شمالي را نمي‌توان تحمل كرد و چنين اقداماتي پاسخ‌هاي سخت و محكمي را به همراه دارد.

احزاب سياسي دولت كره‌شمالي بيانيه‌ مشتركي را در پنجم ماه ژانويه منتشر كردند و پيشنهاد گفت‌و‌گو با كره‌جنوبي و راه‌هاي بر طرف كردن سوءتفاهم‌ها و سوءظن‌هاي ايجاد شده اخير بين دو كره را ارائه دادند.

بر اساس مقاله‌ منتشر شده در وب سايت كره‌شمالي هر دو طرف هم سئول و پيونگ‌يانگ بايد با برگزاري مذاكرات، روابط را بين دو كشور بهبود بخشند.

مقامات كره‌‌جنوبي اظهار كردند كه گفت‌و‌گو درباره برنامه هسته‌اي كره‌شمالي به‌عنوان شرطي براي بهبودي روابط با پيونگ‌يانگ محسوب مي‌شود و تا كره‌شمالي از برنامه هسته‌اي خود دست نكشد براي بهبودي روابط دو كره مذاكراتي را با گروه شش برگزار نمي‌كند.

كره‌شمالي و كره‌جنوبي در 23 نوامبر در شبه جزيره "يئون‌بيونگ " تبادل آتش كردند، در اين درگيري‌ها 4 نظامي كشته و 14تن ديگر زخمي شدند. دو كره بر سر مرز دريايي از زمان پايان جنگ دو كره در سال 1950 تا 1953 با يكديگر اختلاف دارند.

تبادل آتش ميان واحدهاي توپخانه دو طرف در حالي صورت گرفت كه روابط دوكره بر سر مساله غرق شدن ناوچه "چيونان " كره‌جنوبي در ماه مارس گذشته تيره شده است. به‌دنبال اين جريان، كره‌شمالي شواهد بسياري ارائه كرد كه هرگونه مشاركت در غرق شدن ناو‌جنگي كره‌جنوبي را به شدت رد كرد.
انتهاي پيام/

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها