0

اكثر مراكز درماني تهران در معرض آلودگي صوتي بيش از حد استاندارد هستند

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

اكثر مراكز درماني تهران در معرض آلودگي صوتي بيش از حد استاندارد هستند
شنبه 25 دی 1389  11:33 PM

مديرعامل شركت كنترل كيفيت هوا:
اكثر مراكز درماني تهران در معرض آلودگي صوتي بيش از حد استاندارد هستند

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت كنترل كيفيت هوا گفت: اكثر مراكز آموزشي و درماني در شهر تهران در معرض آلودگي صوتي بيش از حد استاندارد هستند.

به گزارش خبرگزاري فارس، يوسف رشيدي با بيان اين مطلب اظهار داشت: در خيابان‌ها و اتوبان‌هاي شهر تهران نزديك به 8/47 درصد خودروهاي سواري وموتورسيكلت‌ها صدايي بالاتر از 81 دسيبل ايجاد مي‌كنند، در حاليكه استاندارد آلودگي صوتي براي منازل مسكوني در روز 55 دسيبل و شب 45 دسيبل است.

وي تصريح كرد: منطقه 6 شهر تهران از لحاظ آلودگي صوتي در صدر مناطق ديگر شهر تهران قرار دارد كه به ترتيب 10 منطقه پرسر و صداي شهر تهران عبارتند از مناطق 6-10-11-12-7-13-3-19-18 و 2 و اين رتبه بندي براساس سرعت خودروها در سطح منطقه، مقدار كيلومتر پيمايش خودروها و توزيع آنها در هر منطقه و ميزان بزرگراه‌هاي موجود صورت گرفته است.

مدير عامل شركت كنترل كيفيت هواي تهران خاطر نشان كرد: كشورهاي پيشرفته دنيا براي اجرا و ساخت بزرگراه‌ها و مناطق حساس به سرو صدا مانند مدارس و بيمارستان‌ها از نقشه‌هاي صوتي استفاده مي‌كنند كه اين نقشه‌ها با توجه به افزايش ساليانه تعداد خودروها و حجم ترافيك تغيير مي‌كند و رو به افزايش است.

وي ادامه داد: نقشه‌هاي تراز صوتي مناطق 22 گانه شهر تهران نيز تكميل شده است و نقاطي كه از آلودگي صوتي بالا رنج مي‌برند و وضعيت بحراني دارند مشخص شده‌اند كه بر اين اساس متاسفانه مشخص شده اكثر مراكز آموزشي و درماني در شهر تهران در معرض آلودگي صوتي بيش از حد استاندارد هستند.

مدير عامل شركت كنترل كيفيت هواي تهران گفت : با توجه به تردد بيش از 3 ميليون خودور در پايتخت كه حدود 2 ميليون 300 هزار دستگاه آن ها سواري‌اند، شهر تهران جزو شهرهايي است كه از بيشترين ميزان آلودگي صوتي در دنيا ، رنج مي برد.
انتهاي پيام/گ

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها