0

تخلف در جذب نيروي انساني آموزش و پرورش برخورد قانوني را به دنبال دارد

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

تخلف در جذب نيروي انساني آموزش و پرورش برخورد قانوني را به دنبال دارد
شنبه 25 دی 1389  11:27 PM

حاجي‌بابايي در جمع رؤساي ادارات حقوقي آموزش و پرورش:
تخلف در جذب نيروي انساني آموزش و پرورش برخورد قانوني را به دنبال دارد

خبرگزاري فارس: وزير آموزش و پرورش گفت: مجلس، تكليف نيروهاي نهضت سوادآموزي و حق‌التدريسي را مشخص كرده است و ديگران نيز براي ورود به اين حوزه بايد در آزمون استخدامي شركت كنند بنابراين تخلف در اين مورد، برخورد قانوني را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» به نقل از مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، حميدرضا حاجي‌بابايي امروز در گردهمايي رؤساي ادارات حقوقي، املاك و حمايت قضايي آموزش و پرورش سراسر كشور كه در اردوگاه شهيد باهنر تهران برگزار شد، اظهار داشت: بيشتر مشكلات از عدم اجراي صحيح قانون ناشي مي‌شود و اين مسئله نيز مشكلات حقوقي متعددي را در استان‌ها به وجود مي‌آورد.

وي با تأكيد بر اطلاع‌رساني به موقع به معلمان تصريح كرد: رؤساي ادارات حقوقي بايد بر عملكرد مديران نظارت كنند تا قانون به درستي اجرا شود و از اين رهگذر مشكلات حقوقي نيز برطرف شود.

وزير آموزش و پرورش با اشاره به ايجاد سامانه‌ نيروي انساني در مركز آموزش نيروي انساني، آمار و فناوري اين وزارتخانه افزود: اسامي حقوق‌بگيران آموزش و پرورش در اين سامانه درج شده است و عدم درج نام شخص در اين سامانه، او را از فهرست حقوق‌بگيران آموزش و پرورش خارج مي‌كند.

وي بر مصوبه‌ اخير مجلس شوراي اسلامي درخصوص استخدام نيرو در آموزش و پرورش تأكيد كرد و ادامه داد: مجلس، تكليف نيروهاي نهضت سوادآموزي و حق‌التدريسي را براي استخدام مشخص كرده است و ديگران نيز براي ورود به اين حوزه، بايد در آزمون استخدامي شركت كنند؛ بنابراين تخلف در اين مورد، برخورد قانوني را به دنبال خواهد داشت.

* جذب 270 كارشناس حقوقي در آزمون استخدامي آموزش و پرورش

حاجي بابايي خطاب به رؤساي ادارات حقوقي استان‌ها تصريح كرد: اجراي صحيح قانون، عدم تضعيف، نظم‌دهي و زيبا جلوه دادن آن از وظايف اساسي شماست و اگر به اين وظايف به درستي عمل نكنيد، ناچار هستيد به پيگيري مشكلات جزئي بپردازيد كه اين مشكلات نيز از عدم اجراي صحيح قانون ناشي مي‌شود.

وي با بيان اينكه يكي از مشكلات آموزش و پرورش "ساختار اداري " آن است، خاطرنشان كرد: ساختار ادارات حقوقي آموزش و پرورش در حال تغيير است و پس از انجام، به زودي ابلاغ مي‌‌شود تا از اجراي متفاوت قانون در استان‌ها جلوگيري شود.

حاجي‌بابايي با اشاره به جذب 270 نفر از كارشناسان حقوقي از طريق آزمون اخير استخدامي اين وزارتخانه گفت: اين اقدام گامي در جهت شناساندن جايگاه ويژه‌ حقوقي در آموزش و پرورش است.
انتهاي پيام/ط

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها