0

مباحث آسان ریاضی در کنکور

 
edumoshaver
edumoshaver
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1398 
تعداد پست ها : 321
محل سکونت : تهران

مباحث آسان ریاضی در کنکور
شنبه 23 فروردین 1399  3:03 PM

مباحث آسان ریاضی در کنکور

درس ریاضی از جمله دروس استرس آور و مشکل برای بچه های پشت کنکوری محسوب می شود. درسی که شاید گاهی از ترس آن مؤفق به کسب درصدهای خوبی در آزمون های آزمایشی یا کنکور سراسری شده اید. اما آیا می دانید تنها با اطلاع از مباحث آسان ریاضی در کنکور می توانید به درصد نسبتاً خوبی در این درس مهم برسید؟

 

بله درست است. در صورت شناخت ساده ترین مباحث ریاضی کنکور ریاضی، مباحث ساده ریاضی کنکور تجربی و یا مباحث آسان ریاضی کنکور انسانی و تنها با خواندن چند فصل از کتاب های ریاضی می توانید درصد معقولی را کسب کنیدباید عرض کنیم که حتی در صورت زدن نیمی از سوالات تستی ریاضی و گرفتن درصدی همچون 40 یا  50 می توانید به آرزوی خود یعنی قبولی در دانشگاهی عالی در انواع رشته ها امیدوار باشید.

 

 

جهت نحوه پاسخگویی به سؤالات درس ریاضی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

909907295تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

پس ملاحظه می کنید که آشنایی با مباحث آسان ریاضی کنکور ریاضی و یا تجربی تا چه اندازه می تواند به شما کمک کند. البته بهتر است به ترتیب خواندن مباحث ریاضی کنکور هم توجه کنید و در صورت یادگیری کامل یک مبحث به سراغ مبحث بعدی بروید.

 

 

مباحث آسان ریاضی در کنکور کدامند؟

همان طور که می دانیم درس ریاضی به عنوان درسی تخصصی در هر سه گروه آزمایشی تجربی، انسانی و ریاضی گنجانده شده است. درسی که همواره جزء دروس با اهمیت و رتبه آور شناخته می شود.

 

در واقع، به علت عدم توانایی شمار زیادی از داوطلبان کنکور به گرفتن درصد بالایی در درس ریاضی در صورت گرفتن درصد بالایی در آن می توانید از تعداد زیادی از آن ها جلو بزنید.

اگر شما هم به دنبال کسب درصدی معقول و مناسب در درس ریاضی هستید در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد مباحث آسان ریاضی در کنکور با شما صحبتی داشته باشیم.

آیا می دانید مباحث آسان ریاضی در کنکور علوم تجربی کدام ها هستند؟

آشنایی با مباحث آسان ریاضی در کنکور علوم تجربی و پاسخگویی به 40 یا 50 درصد از سؤالات می تواند موجب پشت سر گذاشتن رقبای زیاد و در نتیجه کسب رتبه بهتری در کنکور شود.

در ادامه شما را با مباحث ساده ریاضی در کنکور تجربی آشنا می کنیم.

 

 

. مبحث دنباله و تصاعد

مبحث دنباله و تصاعد را می توان از جمله مباحث آسان ریاضی در کنکور تجربی دانست. از آن جایی که، این مبحث رابطه و پیوستگی با دیگر مباحث این درس ندارد امکان مطالعه آن به صورت مستقل برایتان وجود دارد.

دقت داشته باشید که از مباحث مجموع جمله های دنباله هندسی و حسابی و مطالب مربوط به جمله عمومی تست های زیادی را کار کنید.

 

 

. بخش آمار ریاضی آزمون سراسری

از دیگر مباحث آسان ریاضی در کنکور علوم تجربی مبحث آمار است. به طور معمول از این بخش دو سؤال در آزمون سراسری تجربی دیده می شو.د. البته یکی از سؤالات از دیگری آسان تر است.

به علت ارتباط نه چندان زیاد آمار با دیگر فصول ریاضی امکان مطالعه مستقل آن را دارید. یادتان باشد که بر روی دو مبحث زاویه ها و نمودار دایره ای تسلط داشته باشید و آن ها را خوب یاد بگیرید.

از آن جایی که اکثر اوقات تست ترکیبی از مباحث فراوانی مطلق، نسبی و نمودار دایره ای طرح می شود با یادگیری کامل آن ها می توانید به راحتی از عهده پاسخگویی به این مباحث ساده ریاضی کنکور تجربی بربیایید.

 

 

. مبحث لگاریتم ریاضی تجربی

مبحث لگاریتم را می توان یکی دیگر از مباحث آسان ریاضی در کنکور گروه تجربی دانست. در واقع، تعداد تست های مطرح شده از این مبحث در طول سال های اخیر کم بوده و با کمی تست زنی و تمرین می توان از عهده پاسخگویی به سؤالات مبحث لگاریتم برآمد.

 

 

مبحث ماتریس در کنکور تجربی

مبحث ماتریس یکی دیگر از مباحث راحت ریاضی در کنکور به شمار می آید. مبحثی که تقریباً هر ساله از آن سؤال طرح می شود.

مبحث ماتریس به عنوان یکی از مباجث ساده ریاضی کنکور تجربی حتی در مقایسه با سایر مباحث ساده تر هم هست و ارتباطی هم بین آن و دیگر فصول و مباحث وجود ندارددر نتیجه امکان مستقل خواندن آن را دارید.

 

مباحث آسان ریاضی کنکور ریاضی

در بالا شماری از مباحث آسان ریاضی در کنکور علوم تجربی را خدمت شما عزیزان برشمردیم و در مورد آن ها توضیحاتی را ارائه دادیم. 

 

آیا مباحث آسان ریاضی کنکور انسانی را می شناسید؟

درس ریاضی برای داوطلبان انسانی نیز اهمیت زیادی دارد و داوطلبان هر ساله در زدن درصد خوبی در این درس با سایر داوطلبان گروه آزمایشی انسانی رقابت می کنند.

شما دوست عزیز جهت اخذ درصدی منطقی و معقول در این درس مهم تخصصی می توانید به میزان زیادی به کاهش رتبه خود کمک کنید.

حال این امر چگونه میسر است؟ ساده است با شناخت و مطالعه دقیق و کامل مباحث آسان ریاضی کنکور انسانی می توانید به این مهم دست پیدا کنید.

 

 

منابع مورد استفاده برای یادگیری مباحث ریاضی، تجربی و انسانی

در صورتی که به دنبال یادگیری مباحث آسان ریاضی در کنکور هستید و متأسفانه پایه چندان خوبی هم در این درس ندارید مطالعه درس نامه ها، کتب کمک آموزشی و استفاده از DVD های آموزشی می تواند در این زمینه کمک بزرگی به شما عزیزان کند. پس از تهیه موارد مذکور غافل نشوید.

 

منبع : مباحث آسان ریاضی در کنکور

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها