0

تالار گفت‌‌وگوي دولت با بخش خصوصي تشكيل مي‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تالار گفت‌‌وگوي دولت با بخش خصوصي تشكيل مي‌شود
شنبه 25 دی 1389  6:26 PM

89/10/25 - 17:35
شماره:8910251178
نسخه چاپي ارسال به دوستان
وزير امور اقتصادي و دارايي در همايش 127 سالگي اتاق ايران:
تالار گفت‌‌وگوي دولت با بخش خصوصي تشكيل مي‌شود

خبرگزاري فارس: وزير امور اقتصادي و دارايي در مراسم صد و بيست و هفتمين سالگرد تشكيل اتاق بازرگاني در ايران گفت: در برنامه پنجم توسعه تالار گفت‌وگو بين دولت و بخش خصوصي تشكيل مي‌‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس سيد شمس‌الدين حسيني امروز در مراسم گرامي‌داشت صد و بيست و هفتمين سالگرد تشكيل اتاق بازرگاني ايران در محل اتاق بازرگاني گفت: سياست دولت افزايش تعامل با نهادهاي مردم گرا و بخش خصوصي است و در اين زمينه تالار گفت‌وگو بين دولت و بخش خصوصي در برنامه پنجم تشكيل مي‌شود.
وي افزود: مردم ايران با استعداد خود مي خواهند تراز انسانيت را تا ثريا بالا ببرند، در اين زمينه ماهواره اميد را به فضا پرتاب كرده‌اند اما از طرفي برخي از قدرت‌ها مي‌خواهند با تحريم جلوي رشد اين ملت را بگيرند.
وزير امور اقتصادي و دارايي افزود: اين در حالي است كه دولت‌هاي غربي در تمام نظريه‌هاي خود بر آزادي انتخاب تأكيد مي‌كنند، اما موقعي كه يك ملت مانند ايران مي‌خواهد به طور مستقل رشد كند موانعي جلوي او قرار مي‌دهند.
حسيني افزود: البته ما سال‌ها در تخصيص بهينه منابع دچار غفلت بوديم، لذا با اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها انتظار مي‌رود اقتصاد ايران متحول شود.
وي افزود: ملت ايران با جسارت و شهامت هدفمندي يارانه‌ها را پيش گرفته و ريشه‌هاي رشد اقتصادي و تحول در افزودن تعامل بين دولت و بخش خصوصي است، سياست دولت اين است كه از ارتفاع تجهيز منابع از بودجه عمومي كاسته و به منابع بخش خصوصي براي توسعه بيشتر تكيه كند.
وزير امور اقتصاد افزود: مهم نيست كه يك نفر از اتاق بازرگاني در وزارت اقتصاد حضور دارد بلكه مهم اين است پنجره‌هاي اتاق‌هاي بازرگاني به روي وزارت اقتصاد و بازرگاني و بخش خصوصي باز باشد.
شمس الدين حسيني در ادامه افزود: نظريه‌هاي اقتصادي در ابتداي قرن بيستم تأكيد بر اين داشت كه حضور بخش دولتي در اقتصاد پررنگ باشد، سپس در دهه‌هاي پاياني اين قرن حضور دولت را به مثابه دولت‌هاي شرور و پليد در اقتصاد عنوان كرد و در نهايت به اين نتيجه رسيدند كه بايد دولت و بخش خصوصي به جاي تقابل با يكديگر در تعامل و همكاري با هم قرار گيرند.
وزير اقتصاد تأكيد كرد: هيچ گونه خط‌كشي وجود ندارد كه گفته شود اين طرف خط دولت و آن سوي ديگر بخش خصوصي قرار گيرد بلكه امروز لازم است بين بخش دولت و بخش خصوصي در اقتصاد هيات مشتركي طراحي شود كه همان تالار گفت‌‌وگو در برنامه پنجم تدوين و طراحي خواهد شد.
در اين مراسم علاوه بر وزير اقتصاد، وزير بازرگاني، رئيس كنوني و رؤساي قبلي اتاق بازرگاني ايران و تهران و تعدادي از رؤساي اتاق بازرگاني كشورهاي همسايه و نيز بازرگانان و پيشكسوتان تجارت حضور دارند.

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها