0

افدام عجیب شهروند چینی در شهر

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 22813
محل سکونت : کرمانشاه

افدام عجیب شهروند چینی در شهر
چهارشنبه 21 اسفند 1398  7:25 AM

اقدام عجیب شهروند چینی در شهر!

اقدام شهروند چینی که با اسب برای تهیه مایحتاج دوستانش تحت قرنطینه اش وارد شهر شده بود به سوژه رسانه ها تبدیل شد.

اسب سواری به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، شهروند چینی که با اسب برای خرید مایجتاج دوستانش اقدام کرده بود توسط پلیس محلی این کشور متوقف شد. این مرد که اهل منطقه " چیچیهار" در استان هیلونگ جیانگ " است پس از ورود به شهر توسط پلیس متوقف شد. این مرد پس از متوقف شدن به پلیس گفت که برای دوستان سالخورده اش که در قرنطینه خانگی هستند قصد خرید دارد.   او به پلیس گفت که دوستانش به خاطر کهولت سن و ترس از ابتلای به کرونا  قادر به ترک خانه شان نیستند.  

پلیس چین با وجود اقدام انساندوستانه این مرد از او خواست تا بلافاصله اسب خود را از شهر خارج کند. یکی از ماموران پلیس در شرح علت متوقف کردن این مرد گفت که اسب سواری در شهر بر خلاف قوانین رانندگی است. پلیس اضافه کرد این مرد با وجود انجام یک عمل انساندوستانه قوانین رانندگی را نقض کرده است. پس از گفتگوی کوتاه میان پلیس و این مرد، مرد اسب سوار با اسب خود شهر را ترک کرد.

 پس از شیوع ویروس کرونا در چین ده‌ها شهر این کشور تحت قرنطینه قرار گرفتند. این ویروس که برای اولین بار در شهر " ووهان " شیوع پیدا کرد تاکنون ۸۰۷۳۸ نفر از شهروندان این کشور را آلوده کرده که متاسفانه ۳۱۲۰ نفر از این تعداد جان خود را از دست داده اند. خوشبختانه ۵۸۷۱۴ نفر از مبتلایان بهبود یافته اند. همچنین این ویروس در ۱۰۸ کشور جهان نیز گزارش شده است که پس از چین، شهروندان کشور‌های کره جنوبی، ایتالیا، ایران و فرانسه بیشترین تعداد مبتلایان را تشکیل می‌دهد.

https://www.yjc.ir/00UWlt 

 

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها