0

برای پیشگیری از کرونا چطور خریدهایمان را ضدعفونی کنیم؟

 
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 10557
محل سکونت : اصفهان

برای پیشگیری از کرونا چطور خریدهایمان را ضدعفونی کنیم؟
دوشنبه 19 اسفند 1398  10:00 AM

 

 

برای پیشگیری از کرونا چطور خریدهایمان را ضدعفونی کنیم؟

سلامت نیوز: همه ما برای خرید از خانه خارج می‌شویم اما با تمهیدات ساده و قابل دسترسی برای همه، می‌توانیم مطمئن باشیم که خانه ما به واسطه خریدهایی که کرده‌ایم آلوده به ویروس کرونا نشده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، در روزهای شیوع کرونا توجه داشته باشیم که خانه، نقطه پاک و امنی است که در آن مانده‌ایم تا به کرونا مبتلا نشویم. اما خریدهای ما چطور؟ خریدهایی که مجبور هستیم از بیرون از خانه تهیه کنیم و در عین حال نسبت به پاک بودن آن‌ها از ویروس کرونا، مطمئن نیستیم. به نکات زیر توجه کنید تا خانه شما همچنان نقطه امن باقی بماند.

سطح سخت آلوده‌تر هستند

توجه داشته باشید که سطوح سخت مانند موبایل، دکمه آسانسور، کلید و سایر سطوح سخت از سطوح نرمی مانند لباس آلوده‌تر هستند. بنابراین توجه داشته باشیم زمانی که برای خرید به بیرون از خانه رفتیم، موبایل، کلید، کارت و سوییچ را ضدعفونی کنیم.

صورت و دست را بشوییم

صورت و دستمان را ترجیحا تا آرنج بشوییم. آب و شوینده‌های رایج دست را تا بیست الی سی ثانیه استفاده کنید و مطمئن باشید که دیگر اثری از ویروس کرونا نیست.

اسکاچ جداگانه داشته باشیم

برای شستشوی لوازمی که از بیرون خریده‌ایم، اسکاچ جداگانه داشته باشیم. توجه داشته باشیم که احتمال آلودگی خریدهای ما از مبدا، تا بارگیری و توزیع و هنگام خرید، بالا است و با این اقدامات سلامت خود را در این دوره تضمین می‌کنیم.

خریدها را در ورودی خانه بگذارید و آن‌ها را به همان شکل به داخل خانه نیاورید

خریدها و ملحقاتی مانند پلاستیک یا کیسه پارچه‌ای را آلوده در نظر بگیرید. کیسه پلاستیکی را دور بیندازید و کیسه‌های پارچه‌ای را به داخل ماشین لباسشویی و یا تشت جهت شستن با دست انتقال دهید.

محدوده فرضی یک متری ورودی را در نظر داشته باشید و خریدها را بیش از آن وارد خانه نکنید. تشت یا لگنی مخصوص خریدها داشته باشیم و به نوبت آن‌ها را به آشپزخانه ببریم. خریدهای خود را با اسکاچ، مایع ظرفشویی و آب بشوییم. ویروس کرونا به همین سادگی از بین خواهد رفت. در آخر حتما سینک ظرفشویی را نیز به همین ترتیب بشوییم.

به لباس‌های بیرون توجه کنید

هنگامی که از خرید به خانه آمده‌اید، مانتو، کت، کاپشن و سایر لباس‌های بیرون خود را در همان محدوده ورود خانه بگذارید و بیش از محدوده فرضی که گفته شد، بیشتر وارد خانه نکنید.

به کفش‌های خود دقت کنید

با توجه به سنگین بودن این ویروس، احتمال آلوده بودن کف کفش‌های شما وجود دارد. بنابراین هرگز با کفش وارد خانه نشوید. این کار می‌تواند برای کودکان خردسال به شدت خطرناک باشد و در عین حال برای سایر افراد خانواده نیز نگران‌کننده باشد.

توجه داشته باشید با رعایت نکاتی که مطرح شد، شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که خانه شما به دور از ویروس کرونا باقی خواهد ماند و نگران آلودگی محصولاتی که از بیرون می‌خرید، نباشید. هدف اصلی ما، ماندن در خانه پاک تا کنترل این ویروس است.


 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها