0

واحد پول دانمارک چیست؟

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

واحد پول دانمارک چیست؟
یک شنبه 18 اسفند 1398  1:43 PM

واحد پول دانمارک، کرون (Danish Krone) می‌باشد که با کد ایزوی DKK و نماد Kr شناخته می‌شود. هر کرون دانمارک به صد اوره (Øre) بخش می‌شود. مردم دانمارک یورو را به‌عنوان واحد پولی خود نپذیرفته و واحد پول این کشور کرون باقی ماند.

دانمارک کوچک‌ترین کشور منطقه اسکاندیناوی در اروپا است و پل ارتباطی کشورهای این منطقه و آلمان محسوب می‌شود. این کشور از شبه‌جزیره «ژوتلند» و بیش از 400 جزیره که تنها 25 درصد آن‌ها قابل سکونت هستند تشکیل می‌شود. دانمارک سرزمینی کم ارتفاع بوده و بر روی هم از جلگه‌ای سرسبز و بسیار حاصلخیز، و مراتع فراوان تشکیل یافته است.

مهم‌ترین شهرهای دانمارک عبارت‌اند از کپنهاگ (پایتخت) در جزیره شیلند، اوهوس، آلبورگ و اسبرگ در شبه‌جزیره ژوتلند و اودنسه در جزیره فون. آب‌وهوای آن معتدل است و در نواحی دریای شمال در تمام فصل‌های سال، به‌خصوص تابستان و پائیز، باران می‌بارد. دانمارک تاکنون دو بار در سال‌های 2006 و 2007 به‌عنوان شادترین کشور جهان برای زندگی انتخاب‌شده است. در ادامه با واحد پول دانمارک و اقتصاد آن بیشتر آشنا شوید.

نقشه دانمارک - پرچم دانمارک

واحد پول دانمارک چیست؟

واحد پول دانمارک، کرون دانمارک (Danish Krone) می‌باشد که با کد ایزوی DKK و نماد Kr شناخته می‌شود. هر کرون دانمارک به صد اوره (Øre) بخش می‌شود. مردم دانمارک در یک همه‌پرسی به پذیرفتن یورو به‌عنوان واحد پولی خود رأی منفی دادند و واحد پول این کشور همان کرون باقی ماند.

اسکناس 500 کرون دانمارک

اسکناس 500 کرون دانمارک


نسبت کرون دانمارک به دیگر واحدهای پولی جهان (دسامبر 2017)

 6.27221 کرون دانمارک 1 دلار
 7.44039 کرون دانمارک 1 یورو اروپا
 8.38088 کرون دانمارک 1 پوند بریتانیا
 1 کرون دانمارک 5,719.99 ریال ایران

اسکناس 1000 کرون دانمارک

اسکناس 1000 کرون دانمارک


پول و اقتصاد دانمارک

دانمارک از تولیدکنندگان و صادرکنندگان بزرگ گوشت، کره، پنیر و تخم‌مرغ در جهان است. ماشین‌آلات صنعتی ، ماهی، دارو و مبلمان، پوست سمور و روباه، اسباب‌بازی، دارو و تجهیزات پزشکی بخش دیگر صادرات این کشور را تشکیل می‌دهد. ازنظر شاخص فساد اقتصادی ، دانمارک (به همراه کشورهای دیگری همچون فنلاند و نیوزیلند) سال‌های زیادی به‌عنوان کشور نمونه که کمترین فساد اقتصادی را داشته ‌است ، معرفی‌شده ‌است. دانمارک به‌عنوان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا که از واحد پول یورو استفاده نمی‌کند با رکود اقتصادی شدیدی روبه‌روست. این کشور از جنگ جهانی دوم تاکنون با چنین رکودی مواجه نبوده است.
 

سکه دانمارکی - 20 کرون

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها