0

واحد پول مجارستان چیست؟

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

واحد پول مجارستان چیست؟
یک شنبه 18 اسفند 1398  1:36 PM

 

واحد پول مجارستان چیست؟واحد پول مجارستان فورینت (Hungarian forint) است که با کد ایزوی HUF و سمبل FT شناخته می‌شود. مسولیت کنترل فورینت مجارستان برعهدهٔ بانک مرکزی این کشور است. فورینت از واحدهای پولی است که دارای نوسانات قیمتی فراوان است.

مجارستان یا هانگری کشوری با معماری بسیار زیبا و خاص در اروپای مرکزی می‌باشد. پایتخت این کشور، شهر بوداپست از زیباترین پایتخت های اروپایی به شمار می‌رود که رودخانه دانوب از میان آن گذشته و به زیبایی و شکوه آن افزوده است. در این شهر، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند. در بوداپست، چشمه‌های معدنی زیادی وجود دارد و این شهر از زمان‌های دور یعنی از دوران روم، مقصدی عالی برای علاقه‌مندان به استفاده از خواص آب‌های معدنی بوده است. کشور مجارستان در حدود ۹ میلیون و ۸۸۰ هزار نفر جمعیت دارد.
 

نقشه مجارستان - پرچم مجارستان

 

 

واحد پول مجارستان چیست؟

واحد پول مجارستان فورینت (Hungarian forint) است که با کد ایزوی HUF و سمبل FT شناخته می‌شود. مسولیت کنترل این واحد پولی برعهدهٔ بانک مرکزی مجارستان قرار دارد. ارزش فوریت در زمان‌های مختلف دارای نوسان می‌باشد. صرافیها به فراوانی در تمامی این کشور وجود دارند و خدمات پولی و تعویض پول را به راحتی و به طور مطمئن انجام می‌دهند.
 

10000 فورینت مجارستان

اسکناس 10000 فورینت مجارستان


نسبت فورینت مجارستان به دیگر واحدهای پولی جهان (دسامبر 2017)

265 فورینت   1 دلار
 313 فورینت  1 یورو
 354 فورینت  1 پوند بریتانیا


عکس اسکناس 2000 فورینت مجارستان

اسکناس 2000 فورینت مجارستان


اقتصاد و بانکداری در مجارستان

بانکداری در کشور مجارستان عملکردی بسیار مدرن و مطابق با بانکداری روز دنیاست. بانکهای این کشور به دو گروه بانک‌های کشور مجارستان و بانک‌های اروپایی تقسیم می‌گردند که هر یک دارای عملکردی رقابتی و مدرن نسبت به بانک‌های دیگر هستند. دستگاه های خودپرداز نیز به طور فراوان در همه جا وجود دارند. یکی از بهترین و مطمئن‌ترین مراکز تبدیل ارز خود بانکها هستند و شما در صورت زندگی در مجارستان می‌توانید تمامی پول خود را در بانک نگهداری نموده و هر زمان که لازم بود دلار یا یورو خود را در بانک به فورینت تبدیل نمایید.
 

عکس سکه مجارستانی

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها