0

سه ساعته به مریخ بروید!

 
bardia_m
bardia_m
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6374

سه ساعته به مریخ بروید!
شنبه 25 دی 1389  3:54 PM

فیزیکدانان در حال بررسی و مطالعه روی تکنولوژی جدیدی هستند که می تواند سفر به بخشهای غیر ممکن فضا را در آینده ای نه چندان دور ممکن ساخته و انسان را سه ساعته به مریخ برساند.

در حالی که "مارک میلیس" رئیس سابق پروژه BPP ناسا و بنیانگذار انجمن "تائو زیرو" که پشتیبانی از مطالعات درباره سفرهای بین ستاره ای را به عهده داشته است به تازگی اعلام کرده بدون در نظر گرفتن موانع سیاسی و مالی، انرژی و دست یافتن به مقادیر کافی از آن برای آغاز سفری بین ستاره ای تا سال 2196 به طول خواهد انجامید، فیزیکدانان و مهندسان در حال تحقیق بر روی پروژه ای هستند که می تواند انسان را سه ساعته به مریخ برساند!

 

در صورتی که تا به حال نگاهی به کتابهای فیزیکی انداخته باشید، قطعا می دانید که هیچ پدیده ای در جهان نیست که بتواند سریعتر از نور حرکت کند، سرعتی برابر 300 هزار کیلومتر بر ثانیه، یا مسافتی برابر یک میلیارد و 183 میلیون کیلومتر بر ساعت و تنها چیزی که فیزیکدانان از این پدیده می دانند این است که امکان سریعتر رفتن از این سرعت وجود ندارد.

 

اما گروهی از فیزیکدانان نیز هستند که معتقدند توانایی غلبه بر محدودیت موجود برای شکستن سرعت نور را دارند. به گفته این فیزیکدانان، ایده این کار 50 سال پیش توسط دانشمندی آلمانی به نام "بورخارد هایم" ارائه شده است که پیشنهاد داده بود می توان با استفاده از میدان مغناطیسی بسیار قدرتمندی یک فضاپیما را به بُعدی دیگر انتقال داد، بُعدی که در آن قوانین فیزیکی که نور را سریعترین پدیده جهان می دانند، وجود نداشته باشد.

 

این ایده کاملا تخیلی به نظر می رسد همانطور که بسیاری از بزرگترین فیزیکدانان نیز آن را تخیلات تصور می کنند. اما در صورتی که چنین ایده ای عملی باشد می تواند به این معنی باشد که روزی انسان می تواند خود را سه ساعته به مریخ و یا سه ماهه به ستاره ای در همین نزدیکی برساند.

 

بر اساس گزارش دیسکاوری، نکته جالب توجه در اینجا است که وزارت انرژی ابزاری به نام ماشین Z دارد که می تواند چنین میدان مغناطیسی قدرتمندی را به وجود آورد، در این صورت محققان قادر خواهند بود درست یا غلط بودن این ایده را از نزدیک مورد آزمایش قرار دهند.تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها